کانون نویسندگان ایران: صدای زنان و مردان آزاده بلندتر شده است

17/09/1399 07:55:00 ب.ظ

کانون_نویسندگان_ایران در بیست‌ودومین سالگرد قتل محمدجعفر_پوینده و محمد_مختاری با انتشار بیانیه‌ای گفت گرچه آن سال‌ها اعضای کانون را برای هراس بقیه اندیشمندان کشتند اما در مقابل «صدای زنان و مردان آزاده بلند و بلندتر شد.» اطلاع_رسانی خبرنگاری_جرم_نیست

کانون نویسندگان در بیانیه خود آورده است: «کشتن نویسندگان و فعالان سیاسی و مدنی به روش‌های مختلف به‌ ویژه در آن چند سال، پیوسته در دستور کار نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی بوده و بارها اجرا شده است.

از جمله به قتل رساندن "احمد میرعلایی" و "غفار حسینی"، از دیگر اعضای کانون نویسندگان ایران. آن‌ها را کشتند تا هراسی در دل دیگر نویسندگان و اندیشمندان بیاندازند، اما صدای زنان و مردان آزاده از هر سو بلند و بلندتر شد.»

پاییز سال ۱۳۷۷ محمد مختاری و محمد جعفر پوینده، نویسنده و از اعضای کانون نویسندگان، در خیابان‌های تهران ربوده شدند و به قتل رسیدند. گرچه وزارت اطلاعاتِ وقت به صورت رسمی مسئولیت قتل‌ها را پذیرفت، اما آن را کار «گروهی از ماموران خودسر» دانست.

همچنین یکی از وکلای پرونده «قتل‌های زنجیره‌ای» یعنی «ناصر زرافشان» که او هم عضو کانون نویسندگان ایران بود، به دلیل پیگیری قتل‌ها، به مدت پنج سال زندانی شد.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

شرکت آلمانی آبجویی ابداع کرد که در خانه و با ترکیب پودر و آب درست می‌شود

با نزدیک شدن فصل تابستان و گرمای هوا، بازار فروش آبجو بار دیگر رونق گرفته است. اکنون یک شرکت آلمانی می‌گوید با آبجوسازی در خانه می‌خواهد این صنعت را متحول کند. ادامه مطلب >>