کانون نویسندگان ایران: صدای زنان و مردان آزاده بلندتر شده است

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کانون_نویسندگان_ایران در بیست‌ودومین سالگرد قتل محمدجعفر_پوینده و محمد_مختاری با انتشار بیانیه‌ای گفت گرچه آن سال‌ها اعضای کانون را برای هراس بقیه اندیشمندان کشتند اما در مقابل «صدای زنان و مردان آزاده بلند و بلندتر شد.» اطلاع_رسانی خبرنگاری_جرم_نیست

«کانون نویسندگان ایران»، به مناسبت بیست‌ودومین سالگرد قتل «محمد جعفر پوینده» و «محمد مختاری»، از اعضای این کانون، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که اگر چه در آن سال‌ها اعضای کانون نویسندگان را برای هراس بقیه اندیشمندان کشتند، اما در مقابل «صدای زنان و مردان آزاده بلند و بلندتر شد.»

پاییز سال ۱۳۷۷ محمد مختاری و محمد جعفر پوینده، نویسنده و از اعضای کانون نویسندگان، در خیابان‌های تهران ربوده شدند و به قتل رسیدند. گرچه وزارت اطلاعاتِ وقت به صورت رسمی مسئولیت قتل‌ها را پذیرفت، اما آن را کار «گروهی از ماموران خودسر» دانست. در ادامه این بیانیه آمده است که در این سال‌ها اگر چه هر روز بر تعداد مردم آگاه و معترض که به دادخواهی و حق‌طلبی برخاسته‌اند افزوده شده، اما حاکمیت نیز بیش از پیش به سانسور و سرکوب ادامه داده است: «توهین و تهمت در روزنامه‌ها و نشریات حکومتی و رادیو و تلویزیون و ورود به حریم خصوصی، پرونده‌سازی، زندان، تهدید و تبعید نویسندگان، شیوه‌ همیشگی حامیان تک‌صدایی برای بقای خود و سرکوب مخالفان بوده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

صدای آزادگی مرد و زن ایرانی در برابر رژیم و کسانی است که این رژیم رو به ارمغان آوردند از جمله اندیشمندان کذایی پنجاه و هفتی

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها