کانون نویسندگان ایران خواستار آزادی میلاد جنت، مترجم و شاعر بازداشت‌شده در ایران، شد

02/05/1399 07:07:00 ب.ظ

کانون نویسندگان ایران خواستار آزادی میلاد جنت، مترجم و شاعر بازداشت‌شده در ایران، شد کانون نویسندگان ایران بازداشت آقای جنت را محکوم کرده و خواستار آزادی بی قید و شرط این عضو کانون و همه‌ زندانیان سیاسی و عقیدتی شده است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. Print this page کانون نویسندگان ایران با انتشار بیانیه‌ای خواستار آزادی فوری میلا جنت، مترجم، شاعر، و عضو کانون نویسندگان ایران شد که هفته گذشته پس از بازداشت، به مکان نامعلومی منتقل شده است.

کانون نویسندگان ایران روز پنجشنبه ۲ مرداد با انتشار این بیانیه ضمن اشاره به افزون شدن «سرکوب مردم معترض» در ایران اعلام کرده است که، میلاد جنت در ادامه همین سرکوب‌ها بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شده است، و «کانون نویسندگان ایران تا این لحظه هیچ اطلاعی از نهاد بازداشت‌کننده و محل نگهداری او ندارد.»

کانون نویسندگان ایران بازداشت آقای جنت را محکوم کرده و خواستار آزادی بی قید و شرط این عضو کانون و همه‌ زندانیان سیاسی و عقیدتی شده است. در این بیانیه با اشاره به گسترش ویروس کرونا در ایران و سابقه طولانی نقض حقوق بازداشت‌شدگان توسط دستگاه‌های امنیتی و قضایی آمده است که در چنین شرایطی «حکومت نیز فرصت را غنیمت شمرده و در کمال بی‌اعتنایی به جان و زندگی مردم به سرکوب و بازداشت بیشتر معترضان و نمایش اقتدار خود پرداخته است.»

کانون نویسندگان ایران همچنین ضمن ابراز نگرانی نسبت به سلامت و جان زندانیان، از جمله میلاد جنت، در شرایط کنونی هشدار داد که مسئولیت جان او بر عهده حکومت و نهاد بازداشت‌کننده است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

آیا انتظارات رهبر ایران از عراق قابل‌تحقق است؟

موسوی: ادعای خرابکاری دولت‌ها در ایران 'بلوف' است | DW | 23.07.2020سخنگوی وزارت خارجه ایران، بحث خرابکاری و حملات سایپری در مراکز حساس ایران را 'بلوف' خواند. جان بولتون می‌گوید بعید است انفجارها بدون دخالت اسرائیل، یک کشور منطقه خلیج فارس یا مخالفان داخلی صورت گرفته باشند.

روانچی: توافقنامه ایران و چین موضوعی عادی و طبیعی استسفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در مصاحبه با شبکه راشاتودی آمریکا، روابط ایران و چین را دارای قدمتی طولانی دانست و افزود: توافق ایران و چین، موضوعی غیرعادی نیست. ایران و چین، متحدان طبیعی هم هستند که همکاری آنها با یکدیگر، در راستای منافع هر دو آنهاست.

ایرنا: بخش مهمی از جامعه ایران معتقد به عدم بازتاب نظر و رای‌شان در حاکمیت استخبرگزاری رسمی دولت ایران طی مطلبی در انتقاد از نظارت وسیع و استصوابی شورای نگهبان این کشور در روند انتخابات، عملکرد این شورا را موجب کمرنگ شدن نقش مردم در اداره کشور دانسته است. - خبرگزاری آناتولی

بارسلون کانون جدید شیوع کرونا؛ بازگشت محدودیت‌ها به سواحل آفتابیمقام‌های شهر بارسلون تعداد افراد مجاز به حضور در سواحل این شهر را با هدف کنترل شیوع ویروس کرونا از ۳۸ هزار نفر فعلی به ۳۲ هزار نفر کاهش دادند.

ترکیه: تجزیه لیبی ایده‌ خطرناکی است