کاندیدای فرماندهی سنتکام: ایران بزرگترین تهدید امنیتی برای آمریکا در خاورمیانه است

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کاندیدای فرماندهی سنتکام: ایران بزرگترین تهدید امنیتی برای آمریکا در خاورمیانه است العربيه_فارسى

به گفته وی: «ایالات متحده با دوره جدیدی از رقابت راهبردی با چین و روسیه مواجه است که تنها به یک منطقه جغرافیایی محدود نمی‌شود، و به منطقه تحت مسئولیت سنتکام یعنی خاورمیانه نیز کشیده شده است. حمله روسیه به اوکراین می‌تواند به تشدید اقدامات ضدآمریکایی در سوریه منتهی شود.»

کوریلا افزود گرچه دولت ایالات متحده رقابت با چین را در اولویت قرار داده است، اما نباید خاورمیانه و آسیای مرکزی و جنوبی را از نظر دور دارد. او گفت ایران و گروه‌های نیابتی آن حمله به نیروهای آمریکایی و متحدان آنها را افزایش داده‌اند، که باعث دشواری در انتقال نیروها به خارج از خاورمیانه می‌شود. کوریلا که در حال حاضر فرمانده سپاه هجدهم هوابُرد ارتش آمریکاست، در صورت تایید سنا جایگزین ژنرال فرانک مکنزی از تفنگداران دریایی ایالات متحده خواهد شد، که به عنوان فرمانده سنتکام دوران دشواری را در جریان عقب‌نشینی از افغانستان پشت سر گذاشت.

او در جریان معارفه خود به اطلاع کمیته نیروهای مسلح سنا رساند که قرار است پس از جلسه استماع، در راستای تلاش‌های دولت ایالات متحده برای اطمینان بخشیدن به متحدان اروپایی این کشور که نگران افزایش حضور نظامیان روسیه در امتداد مرزهای اوکراین هستند، به آلمان اعزام شود. کوریلا در سال 1988 از آکادمی نظامی ایالات متحده در وست پوینت فارغ‌التحصیل شد و چندین ماموریت در عراق و افغانستان انجام داده است. او در سال 2004 هنگامی که فرماندهی یک گردان نیروهای ویژه در عراق را برعهده داشت، مورد اصابت گلوله قرار گرفت و مجروح شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

نه فقط خاورمیانه.بلکه در تمام دنیا و پدرتونو در میاریم

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ضبط بزرگترین محموله بیت‌کوین سرقتی در آمریکا به ارزش ۳.۶ میلیارد دلاروزارت دادگستری آمریکا روز سه‌شنبه ۸ فوریه (۱۹ بهمن) اعلام کرد که بیش از ۳.۶ میلیارد دلار از رمزارزها را که در جریان هک یک صرافی در سال ۲۰۱۶ به سرقت رفته بود کشف و ضبط کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آمریکا: لغو تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران می‌تواند در جهت منافع تهران باشدند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در اظهاراتی اذعان کرد که معافیت ایران از تحریم‌های هسته‌ای، در برخی از مراحل می‌تواند در جهت منافع تهران باشد.پرایس،
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

خط و نشان کشیدن جمهوری‌خواهان آمریکا برای بایدن در زمینه توافق با ایرانخط و نشان کشیدن جمهوری‌خواهان آمریکا برای بایدن در زمینه توافق با ایران گروهی از جمهوری‌خواهان کنگره آمریکا در نامه‌ای به رئیس جمهور این کشور هشدار دادند از اجرایی شدن هر گونه توافق با ایران، در صورتی که به تایید کنگره نرسد، ممانعت خواهد شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هشدار 33 سناتور جمهوری‌خواه به بایدن: بازگشت به «برجام» باید با توافق سنا صورت گیرد33 سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی در نامه‌ای به جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا هشدار دادند، چنانچه دولت او اجازه ندهد که توافق جدید با ایران توسط کنگره آمریکا
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

قانونگذار جمهوری‌خواه: رابرت مالی باید در جلسه علنی کنگره درباره «برجام» شهادت بدهدپس از آن که رابرت مالی، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران، روز سه‌شنبه در جلسه‌ای محرمانه گزارشی درباره وضعیت توافق هسته‌ای 2015 موسوم به «برجام» به
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

سفر مشاور امنیت ملی اسرائیل به آمریکا برای گفت‌وگو درباره ایرانهمزمان با دور جدید مذاکرات قدرت‌های جهانی با جمهوری اسلامی بر سر برنامه اتمی ایران، ایال هولاتا، مشاور امنیت ملی اسرائیل، به ایالات متحده سفر کرد تا با جیک
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »