کانادا: ایران نباید تحقیق درباره سقوط هواپیمای اوکراینی را مدیریت کند

16/12/2020 09:45:00 ق.ظ

کانادا: ایران نباید تحقیق درباره سقوط هواپیمای اوکراینی را مدیریت کند

سقوط هواپیمای اوکراینی در ایران, کانادا

کانادا : ایران نباید تحقیق درباره سقوط هواپیما ی اوکراینی را مدیریت کند

گزارش مستقل کانادا با بررسی داده‌های ایران در جریان تحقیق درباره این حادثه می‌گوید: «ایران باید استقلال، واقعی و شفاف بودن تحقیق ات خود درباره جنبه‌های امنیتی،‌جنایی و غیره در این حادثه را ثابت کند. امری که تاکنون عملا شاهد آن نبوده‌ایم.»

دو ماه پیش، سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی (ایکائو) از ایران خواسته بود تا تحقیقات درباره این فاجعه را سریعتر به پایان رسانده و نتایج آن را منتشر کند. پیش از آن هم کانادا در ماه اکتبر اعلام کرده بود که یک کمیته مستقل برای بررسی این حادثه تشکیل می‌دهد.

علاوه بر به زیر سوال بردن صلاحیت ایران برای تحقیق درباره این حادثه، گزارش مستقل کانادا، خواستار تغییر کلی در مقررات مربوط به پرونده‌های مشابه شده و می‌گوید «درباره هواپیمایی که با شلیک نیروهای نظامی سرنگون شده، [مقررات کنونی] به این معنا است که همان دولتی که منشاء بروز فاجعه است (در اینجا ایران) باوجود تعارض منافع، صلاحیت تام و تمام تحقیق درباره ایمنی را هم بر عهده دارد. این شرایط امکان تضمین استقلال، بی‌طرفی و در نهایت مشروعیت نتایج چنین بررسی‌هایی را از بین می‌برد.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

خروش غیرت دینی مردم زنجان / پایتخت شور و شعور حسینی یکصدا لبیک یا خامنه‌ای را فریاد زدند + تصاویر- اخبار زنجان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

کانادا هم نباید زیاد گه خوری کند. باشه. کانادا چیکاره هست ،راست میگه در مقابل ترامپ آنقدر ذلیلانه نمی ایستاد و به خبرنگاران جواب میداد و سکوت نمی کرد، کشوری که از خود حقی ندارد و زیر نظر دیگری اداره میشود حق اظهار نظر در مورد ایران باستان ندارد

«ایرادهای بسیار جدی» کانادا به تحقیق ایران درباره هواپیمای اوکراینی سرنگون شده توسط سپاه پاسداران«ایرادهای بسیار جدی» کانادا به تحقیق ایران درباره هواپیمای_اوکراینی سرنگون شده توسط سپاه_پاسداران خانواده ایرانیان قربانی این سرنگونی هواپیما به تازگی نارضایتی خود را از روند برخورد ایران با این پرونده ابراز کرده اند. ps752justice مدتهاست

دیدگاه | یادداشت آمریکایی زندانی سابق در ایران: نباید هیچ باجی به ایران پرداخته شوددیدگاه | یادداشت آمریکایی زندانی سابق در ایران: نباید هیچ باجی به ایران پرداخته شود از متن: من یکی از کسانی بودم که پس از مبادله زندانیان در سال ۲۰۱۶، گروگان گرفته شد زندان و حسرت عاقبت جاسوسی برای آمریکا در یک ده به گروگانگیر باج نمیدهند، چگونه امریکا که ابر قدرت دنیاست به یه مشت بیسواد متحجر باج میدهد؟ والا این چینیه از امریکاییها بهتر میفهمه فرهنگ اسیا رو بلده! نباید محل سگ به ج اسلامی گذاشت! ببینید با دادگاه و این اداهای چندش اور با خانم زاغری چکار میکنند؟ یکسال دیگر زندان چون در یک تظا هرات در لندن شرکت کردی!! بالاترین فشار رو به این بزهکاران که خود را نظام می نامند بیاورید

پولشویی شبکه‌های‎ وابسته به ایران و حزب الله از طریق قمارخانه‌های کانادایک افسر عالی‌رتبه کانادا یی، شامگاه یکشنبه 12 اردیبهشت، به «العربیه» گفت، دولت فدرال کانادا کمیته‌ای را برای تحقیق در مورد عملیات پولشویی شبکه‌های وابسته به

کانادا: گزارش ایران درباره حادثه سرنگونی هواپیمای اوکراینی دقیق نیستدولت کانادا چهارشنبه 17 مارس 2021 گزارش ایران درباره حادثه سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکراینی را غیر حکومت دینی دیکتاتوری بر اساس تفیه بنا شده. نه_به_جمهوری_اسلامی مگرقراربود راستشوبگه جمهوری اسلامی داعشی است که چون ثروت عظیمی رازیردست دارد همه دولتهای جهان راخریده برای همین کسی بااین حکومت خونخوارکاری ندارد. «دقیق»؟؟؟! «شفاف»؟! «شیب»؟! «شیبدار»؟!؟! اینها وضعیت هوا رو نمیتونن پیش‌بینی کنن، وزیران دولت زیر بارون میمونن!! میخواهید گزارش حمله به هواپیمای مسافربری رو «دقیق» بگن؟؟؟! از درخت انتظار هندونه دارین؟!؟

سقوط هواپیمای اوکراین؛ کانادا گزارش ایران را 'عاری از حقیقت' دانست | DW | 18.03.2021دولت کانادا گزارش نهایی سازمان هواپیمایی کشوری ایران درباره علت سقوط هواپیما ی مسافری اوکراین را 'ناکامل و عاری از حقایق و شواهد کافی' دانست. گروه ایمنی حمل و نقل کانادا امروز نظرش را درباره این گزارش اعلام می‌کند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید دو ماه پیش، سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی (ایکائو) از ایران خواسته بود تا تحقیقات درباره این فاجعه را سریعتر به پایان رسانده و نتایج آن را منتشر کند.جمهوری اسلامی سرنگونی این هواپیمای اوکراینی را به «خطای انسانی» نسبت داده اما روز چهارشنبه، فرانسوا فیلیپ شامپاین، وزیر خارجه کانادا گفت که باور ندارد سرنگون کردن هواپیمای اوکراینی با موشک‌های سپاه پاسداران ناشی از خطای انسانی بوده باشد.نیوزویک با اشاره به اخبار مربوط به توافق احتمالی آمریکا با ایران به دولت پرزیدنت بایدن توصیه کرده است که از موضع قدرت پیگیر آزادی گروگان‌ها از ایران باشد.رژیم ایران و حزب الله لبنان که از طریق قمارخانه‌های «ونکوور» و قاچاق مواد مخدر انجام می‌شود، تشکیل داده است.

پیش از آن هم کانادا در ماه اکتبر اعلام کرده بود که یک کمیته مستقل برای بررسی این حادثه تشکیل می‌دهد. علاوه بر به زیر سوال بردن صلاحیت ایران برای تحقیق درباره این حادثه، گزارش مستقل کانادا، خواستار تغییر کلی در مقررات مربوط به پرونده‌های مشابه شده و می‌گوید «درباره هواپیمایی که با شلیک نیروهای نظامی سرنگون شده، [مقررات کنونی] به این معنا است که همان دولتی که منشاء بروز فاجعه است (در اینجا ایران) باوجود تعارض منافع، صلاحیت تام و تمام تحقیق درباره ایمنی را هم بر عهده دارد. بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ خطوط هوایی اوکراین با ۱۷۶ سرنشین عازم کانادا بود پس از برخاستن از فرودگاه تهران، با اصابت دو موشک شلیک شده توسط سپاه پاسداران سرنگون شد. این شرایط امکان تضمین استقلال، بی‌طرفی و در نهایت مشروعیت نتایج چنین بررسی‌هایی را از بین می‌برد. من امیدوارم همه این زندانی‌ها به زودی به خانه بازگردند؛ ولی تبادل زندانی به هیچ وجه امر اطمینان‌‌بخشی نیست.» در بخش دیگری از این گزارش آمده است «این وضعیت اعتبار تحقیق را زیر سوال می‌برد و به احساس بی‌کیفر ماندن مسببان حادثه دامن می‌زند. اما ایالات متحده در همان زمان به طور مشخص از سرنگونی هواپیما خبر داد.» جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا با استقبال از این گزارش از ایران خواست تا به شکل جامع به پرسش‌های مطرح شده در آن پاسخ دهد. پلیس سوارکاران سلطنتی او افزود: «من شاهد گسترش فعالیت این گروه‌های بزهکار و جنایتکار بودم.

هم‌رسانی این مطلب: . این تاخیر در اعلام حقیقت و فریبکاری نظام، موجب خشم مردم و اعتراضات عمومی شد.۷ میلیارد دلار از دارایی‌های مسدود شده را برای تسهیل یک روند تبادل زندانیان با ایران صادر کرد؛ مبادله‌ای که در نتیجه آن چهار آمریکایی به خانه بازگشتند.