کامران ساختمان‌گر: بازجو گفت کشتن تو برای ما کار ساده‌ای است

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 95 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 41%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«بازجو میگفت کشتن تو و محمود_صالحی برای ما کار ساده‌ای ا‌ست؛ می‌توانیم یک شب که در جاده هستی، از پشت با یک تصادف ساختگی تو را به ته دره بفرستیم» گزارش آوات پوریawatpouri از بازداشت، بازجویی و حکم صادره برای کامران_ساختمانگر. اطلاع_رسانی کارگران

انجمن صنفی کارگران ساختمانی سنندج» به شعبه‌ چهارم اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب این شهر احضار و به او اعلام شده است که باید ظرفبه گفته‌ این فعال کارگری، حکم صادره علیه او غیرعادلانه و اتهامات پرونده‌اش بر اساس سناریو و پرونده‌سازی‌های مرسوم وزارت اطلاعات و نهادهای امنیتی علیه فعالان سیاسی و کارگری درج شده است. «ایران‌وایر» با این فعال کارگری درباره نحوه بازداشت، بازجویی و حکم صادر شده گفت‌وگو کرده است.

او را به مدت یک ماه در سلول‌های انفرادی اداره اطلاعات سنندج بازجویی و سپس با قرار وثیقه ۵۰۰ میلیونی به زندان مرکزی این شهر منتقل کردند. ساختمان‌گر در نهایت، پس از ۸۵ روز بازداشت، با سپردن وثیقه به صورت موقت از زندان آزاد ‌شد. کامران ساختمان‌گر در گفت‌وگو با «ایران‌وایر» در خصوص نحوه‌ بازداشتش می‌گوید: «بار اولی که برای بازداشتم آمده بودند، در منزل نبودم. نیروهای امنیتی مدعی شدند که من در منزل حضور داشته‌ام اما با دیدن آن‌ها از طبقه چهارم آپارتمان محل زندگی خود به پایین پریده‌ و فرار کرده‌ام. روز ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ بیشتر از ۳۰ مامور امنیتی مسلح من و دوستم، "علی حسینی" را در باغی در اطراف شهر سقز محاصره و بازداشت کردند.

ساختمان‌گر در دوران بازجویی جهت انجام اعترافات اجباری به اشکال مختلف تحت فشار قرار گرفته است. ساعت‌ها رو به دیوار و با دست‌های رو به بالا نگه داشته شده است تا ادعاهای بازجویان امنیتی را تایید کند. هم‌چنین در این دوران پسر و دخترش نیز به اداره اطلاعات احضار شده و یک روز کامل تحت بازجویی قرار گرفته‌اند تا از این طریق او را تحت فشار روحی و روانی برای اعتراف قرار بدهند.

او در ادامه می‌گوید: «بعدها فهمیدم که این فرد، قاضی "شاهگلدی"، بازپرس امنیتی دادسرای سنندج بوده است. در تاریخ ۱۴ مهر در حالی که غل و زنجیر شده بودم، به همراه چهار متهم پرونده‌های دیگر به بازپرسی شعبه دوم دادگاه انقلاب منتقل شدم. در آن جا نیز مامورین اطلاعات حضور داشتند. بازپرس شعبه اجازه یک کلمه صحبت و دفاع به من نداد و با آزادی با وثیقه تعیین‌ شده توسط خودش نیز مخالفت کرد. خودم شاهد بودم که یکی از ماموران مدام با چشم به او اشاره می‌کرد که آزادی با وثیقه را رد کند.

او در ادامه، بی‌اساس بودن اتهام عضویت در احزاب اپوزیسیون کردستان را به این شکل شرح می‌دهد: «من را به اتهام ارتباط با "سازمان کردستان حزب کمونیست ایران " بازداشت کردند و در مراحل بازجویی برای اعتراف به این مورد تحت فشار قرار گرفتم. هم‌چنین به من این انگ را زدند که ادمین کانال "انترناسیونال" که وابسته به حزب کمونیست کارگری است، بوده‌ام.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واعظی : دولت در بورس دخالت نمی‌کندواعظی: * ما شرمنده مردم هسیتم *رئیس جمهور تا روز آخر کار خود به مردم بدهکار است *تلاش می‌کنیم تا گشایشی در کار مردم ایجاد کنیم *دولت در بورس دخالت نمی‌کند شرمندگی بخوره تو سرت بی_شرف مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی جر خوردیم. گشایش نخواستیم ما هیچ طلبی از ایشون نداریم، فقط هرچه سریعتر دست از سراین مردم بردارند، ما دعاگو هستیم....
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هاشمی‌طبا: لباس تن کاندیدا مهم نیست نظامی باشدهاشمی‌طباء: *می‌گویند آقای روحانی استعفا بدهد، استعفا بدهد که چی؟ *روسای جمهور در زمان نامزدی شعار می‌دهند.برنامه نمی‌دهند شعار می‌دهند.فرقی هم نمی‌کند، چه آقای احمدی‌نژاد و چه آقای خاتمی و چه آقای روحانی، شعار می‌دهند *لباس تن کاندیدا مهم نیست نظامی باشد هاشمی طباء هم گوه خورد طرح اولیه اصلاحیه ماده54قانون مالیاتهای مستقیم، یک تبصره3بودکه به هرکدملی اجازه داشتن یک واحد مسکونی میداد اما با بازگشت ناگهانی بی اجازه از صحن علنی به کمیسیون اقتصادی، این تبصره حذف و فقط کل خانواده 1 واحد اجازه داد.چرا بقیه اعضای خانوار حق مسلم مصرح قانون اساسی، محروم میشود؟ چهل سال ادمای سعی وخطا وبیسواد شدن روسای مملکت. میخواستی چی بشه همتون از دم نامردمی هستید
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سعادتمند: با الکس نوری توافق کرده‌ایم و منتظر نظر هیئت مدیره هستیم- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم - Tasnimاستقلال با الکس_نوری به توافق رسید؟ مدیرعامل باشگاه استقلال: توافقات با الکس نوری انجام شده و در حال حاضر منتظر نظر نهایی هیات مدیره هستم تا قرارداد با نوری را رسمی کنیم الکس_نوری توافق با استقلال را تکذیب کرد
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

اعمال محدودیت‌های کرونایی به مدت یک هفته در قم / تعطیلی رستوران‌ها و اماکن ورزشی سرپوشیدهاستاندار قم گفت: محدودیت‌های کرونایی استان به مدت یک هفته در مرحله اول اجرا می‌شود و چنانچه وضعیت قرمز کرونایی ادامه داشته باشد برای هفته بعد نیز تمدید خواهد شد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

گل‌محمدی: بازیکنانم ایثار و از خودگذشتگی می‌کنند و شایسته بهترین‌ها هستند/ برای رسیدن به هدف بزرگ‌مان انگیزه‌های زیادی داریم- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم - Tasnimسرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با ابراز خرسندی از راهیابی تیمش به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا گفت که سرخپوشان برای رسیدن به هدف بزرگ‌شان انگیزه‌های زیادی دارند.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

الکسی ناوالنی: نترسیده‌ام، برای رهبری مخالفان به روسیه باز می‌گردمالکسی ناوالنی،‌ منتقد سرشناس پوتین که در پی مسمومیت برای درمان در آلمان به سر می‌برد،‌ تاکید کرد شک ندارد که پوتین در مسموم کردن او نقش داشته و او هیچ روایت دیگری از این رویداد ندارد. ناوالنی همچنین گفت ترسی ندارد و می‌خواهد به روسیه بازگردد.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »