کاسبی با واکسن کرونا؛ از بازار سیاه تا تور مسافرتی با واکسن | DW | 21.02.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 80 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 35%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

خستگی شهروندان از انتظار برای دریافت واکسن کرونا‌، سوداگران و فعالان بازار سیاه را به اتخاذ ترفندهای متفاوتی سوق داده است. برخی شرکت‌های مسافرتی 'سفر واکسن' عرضه می‌کنند و عده‌ای در فضای مجازی واکسن کرونا می‌فروشند.

خستگی شهروندان از انتظار برای دریافت واکسن کرونا سوداگران و فعالان بازار سیاه را به اتخاذ ترفندهای متفاوتی سوق داده است. برخی شرکت‌های مسافرتی"سفر واکسن" عرضه می‌کنند و عدهای در فضای مجازی واکسن کرونا می‌فروشند.

این گزارش با مثالی از یک زن لبنانی آغاز می‌شود که قصد داشته برای دیدار خواهرش به شهر دبی در امارات متحده عربی سفر کند. گذشته از این نمونه که حاصل یک اتفاق و خوش‌شانسی بوده، برخی محافل و قشرهای پردرآمد و آژانس‌های مسافرتی نیز به کاسبی واکسیناسیون برای پیشگیری از ابتلا به کرونا روی آورده‌اند و عرضه‌کنندگان مشکوک واکسن در بازار سیاه هم فعال شده‌اند.یکی از نمونه‌های عرضه"گردشگری واکسن" در ایالت فلوریدا مشاهده شده است.

اقدام یک زوج میلیونر کانادایی نیز که برای واکسینه شدن به یک منطقه مخصوص سکونت بومیان رفته و خود را شاغل در آنجا جا زده بودند با اعتراض‌های زیادی روبرو شد که ظاهرا به ناکامی آنها منجر شده است.در بریتانیا شرکت نایتزبریج سیرکل که حق عضویت سالانه آن حدود ۲۸ هزار یورو است، از مدتی پیش برای اعضای خود سفرهای تفریحی به دبی و ابوظبی برای دریافت واکسن عرضه کرده بود. این شرکت از میانه ماه ژانویه"تعطیلات با واکسیناسیون" در هند هم به اعضای خود عرضه می‌کند.

کوبا نیز اعلام کرده که پس از تائید نهایی واکسن کرونای شرکت فینلای این کشور، گردشگران خارجی هم می‌توانند با آن واکسینه شوند. درباره هزینه این کار جزئیاتی منتشر نشده است. مدیر شرکت فینلای می‌گوید: ما یک شرکت چند ملیتی نیستیم که سودآوری محور اصلی فعالیت آن باشد، بلکه هدف اصلی ما افزایش سلامتی است. شرکت بریتانیایی یاد شده در پاسخ به نشریه"گاردین" اعلام کرده که فقط آن دسته از اعضای این کلوپ که ساکن امارات باشند در آنجا واکسینه می‌شوند.شماری از کسانی که طاقت صبر کردن برای فرارسیدن نوبت واکسیناسیون را ندارند به بازار سیاه روی می‌آورند. وبسایت‌های بسیاری در فضای مجازی واکسن‌های شرکت‌های فایزر- بیونتک، مدرنا و آسترازنکا را به قیمت‌هایی بین ۱۲۵ تا ۱۸۳ یورو عرضه می‌کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

همه کثافتکاری‌ها در مقابل کاری که دولت‌ها دارن می‌کنن خیرخواهانه حساب میشه

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واکسن جدید شرکت «جانسون» چه تفاوت‌هایی با دو واکسن «فایزر» و «مدرنا» داردشرکت «جانسون اند جانسون» پس از دریافت مجوز از سازمان نظارت بر غذا و داروی آمریکا از روز اول ماه مارس توزیع ۴ میلیون واکسن تک دوز خود در سراسر آمریکا را آغاز کرد. الکس گورسکی، مدیرعامل این شرکت گفته است که تا ماه ژوئن، ۱۰۰ میلیون دز از واکسن جانسون توزیع می‌شود و این رقم تا پایان سال جاری به یک میلیارد خواهد رسید.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

۲۰۰ میلیون واکسن کرونای فیک در جهان/از مسیری که وزارت بهداشت می‌گوید، واکسن بزنیدمدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با تاکید بر ثبت اطلاعات واکسن‌هایی که وارد کشور شده و تزریق می‌شوند در قسمتی به نام 'داشبورد' در سامانه تی‌تک، گفت: حدود ۲۰۰ میلیون واکسن فیک و تقلبی در دنیا تولید شده و دارد فروخته می‌شود؛ در ایران هم متاسفانه به اسم واکسن کرونا ارقام بسیار بالایی از مردم طلب می‌کنند، توصیه ما این است که مردم فقط از مسیری واکسن را دریافت کنند که وزارت بهداشت اعلام می‌کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ ابراز نگرانی مقام بهداشتی از «واکسن گیت» و تبعیض در توزیع واکسن🔺کرونا در ایران؛ ابراز نگرانی مقام بهداشتی از «واکسن گیت» و تبعیض در توزیع واکسن آمار وزارت بهداشت ایران نشان می‌دهد از نهم تا دهم اردیبهشت، ۲۰ هزار و ۷۳۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شده است و ۳۹۱ بیمار جان خود از دست دادند. بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آغاز واکسیناسیون عمومی با واکسن ایرانی از اردیبهشت‌ماه/ هیچ یک از شرکت‌های ستاد قصد واردات واکسن را ندارد/ ۱۰ هزار دوز واکسن کرونا را تولید و دپو کردیمرییس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در پاسخ به ایلنا: آغاز واکسیناسیون عمومی با واکسن ایرانی از اردیبهشت‌ماه/ هیچ یک از شرکت‌های ستاد قصد واردات واکسن را ندارد/ ۱۰ هزار دوز واکسن کرونا را تولید و دپو کردیم
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

موافقت اتحادیه اروپا با استفاده اضطراری از واکسن «جانسون اند جانسون»اتحادیه اروپا پنج‌شنبه 11 مارس، استفاده اضطراری از واکسن «جانسون اند جانسون» را تأیید کرد.آژانس
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »