کارگران در فرایند خصوصی‌سازی واحدهای تولیدی چه حقوقی دارند؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بامصوبه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، و قرار گرفتن «شرکت نساجی ایران_پوپلین» در لیست واگذاری به بخش خصوصی، اعتراض کارگران این واحد تولیدی به آینده شغلی مبهم آن‌ها بالا گرفته است.آیا هفت‌تپه دیگری ساخته می‌شود؟ آن_سوی_خبر گزارشی از miladpoureisa

جمهوری اسلامی که خصوصی‌سازی‌ها در کشور بر اساس آن انجام می‌شود، سال ۱۳۸۶ به تصویب «مجلس شورای اسلامی» رسید.

این فعال کارگری ساکن لندن در مورد پرداخت حقوق و مزایای معوقه کارگران در جریان واگذاری بنگاه‌ها به بخش خصوصی هم می‌گوید تنها قانون کار است که کارفرما را موظف به این کار کرده است. به گفته او هیئت‌های حل اختلاف وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی هم تنها نهادهایی هستند که می‌توانند به شکایت‌های کارگران در این مورد رسیدگی کنند؛ شکایت‌هایی که معمولا هم با عذر و بهانه‌هایی از سوی کارفرما در مورد ناتوانی در پرداخت حقوق، به جایی نمی‌رسند.

اما «مهدی کوهستانی‌نژاد»، دیگر فعال کارگری ساکن کانادا در مورد ضمانت اجرایی وظیفه کارفرما برای پرداخت حقوق کارگر در قانون کار می‌گوید: «فصل‌های یک، دو و سه قانون کار به حقوق قراردادها میان کارگر و کارفرما پرداخته است. ولی اولا درصد بسیار بالایی از کارگران کشور ما با قراردادهای موقت مشغول به کار هستند و مشمول قانون کار نمی‌شوند. دوم این که قانون کار در مورد ضمانت اجرایی پرداخت حقوق و مزایا از سوی کارفرما سکوت کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرملین: اقدام اروپا در به رسمیت نشناختن لوکاشنکو دخالت در امور بلاروس استروسیه روز جمعه ۲۵ سپتامبر (۴ مهر) اعلام کرد که تصمیم اتحادیه اروپا در به رسمیت نشناختن الکساندر لوکاشنکو به عنوان رئیس جمهور قانونی بلاروس با قوانین بین‌المللی مغایرت دارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کشتی نجات «آلان کردی» پس از یک‌هفته سرگردانی در مدیترانه در ایتالیا پهلو گرفت۵۰ نفر از سرنشینان این کشتی کودک و برخی از آنها بدون همراه هستند. قرار است بخشی از این مهاجران پس از طی کردن دوره قرنطینه ۱۴ روزه، به دیگر کشورهای اروپایی فرستاده شوند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

۴۷ کشورعضو سازمان ملل،‌ بیانیه‌ای در محکومیت نقض حقوق بشر در ایران صادر کردند🔺۴۷ کشورعضو سازمان ملل،‌ بیانیه‌ای در محکومیت نقض حقوق_بشر در ایران صادر کردند ⚡️این کشور‌های عضو سازمان ملل متحد، سرکوب مدافعان حقوق بشر، آزادی بیان و عقیده، محرومیت از حق دادرسی عادلانه و اعمال سرکوب گسترده شهروندان ایرانی را محکوم کرده‌اند. شکر زیادی خوردند... آمریکا و ناتو رژیمهای تروریستی هستند که ده ها میلیونها انسان و مسلمان را کشتند و هنوز میکشند. این رژیمهای جنایتکار جایگاهی برای حرف درخصوص حقوق_بشر ندارند. تاوقتی که دربرابر جنایات سعودی و إسرائيل را نمیبینند، پاسخ ما انگشت وسط هست... اگر از حقوق_بشر حرف میزنند، چرا دربرابر تحریمهای_تروریستی علیه مردم ایران خفه هستند. بعد از اتفاقات کرونا و رو شدن چهره واقعی اونها، بازی دموکراسی و حقوق_بشر برعلیه ما بازی شکست خورده هست. پاسخ ما مرگ بر حقوق_بشر_آمریکایی ایالت متحده امریکا یعنی خود مسلخ حقوق بشر!!! لازم به توضیحه؟؟؟
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

۱۷۲ فوتی جدید کرونا در کشور / ۴۰۴۱ تن در شرایط وخیم بیماری۳۲۰۴ ابتلا و ۱۷۲ فوتی جدید کرونا در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۳۲۰۴ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۱۷۲ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۴۴۳۰۸۶ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص شده: ۳۷۲۰۵۱ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۲۵۳۹۴ نفر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شیوع کرونا در ایران و جهان؛ تهران در وضعیت کاملاً بحرانی استایران هم اکنون در موضوع شمار مرگ و میر ناشی از شیوع کرونا، جایگاه دهم را در سراسر جهان دارد. این کشور همچنین چهارمین کشور جهان با بیشترین تعداد بیمارانی محسوب می‌شود که در اثر ابتلا به کووید۱۹ در وضعیت بحرانی قرار دارند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ تهران و اصفهان در شرایط «کاملا بحرانی»
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »