کارگران حداقلی‌بگیر، 2 میلیون و 300 هزار تومان زیر خط فقر هستند

  • 📰 EtemadOnline
  • ⏱ Reading Time:
  • 21 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔻حسن صادقی، رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری، در گفت‌و‌گو با اعتمادآنلاین: 🔹کارگران حداقلی‌بگیر، 2 میلیون و 300 هزار تومان زیر خط فقر هستند 🔹قوانین_کار در کشور نخ‌نما شده است اینجا_بخوانیم👇

انگار همه چیز دست به دست هم داده تا معیشت روزبه‌روز برای آن 75 درصد از کارگرانی که حداقلی‌بگیر هستند سخت‌تر شود. سال‌هاست تلاش برای افزایش منطقی دستمزد کارگران با مانع مواجه می‌شود. معمولاً این استدلال مطرح می‌شود که با وجود تورم 2 رقمی و بی‌ثباتی در اقتصاد کشور، اگر دستمزد کارگران افزایش پیدا کند، منجر به ایجاد «جو روانی تورم» خواهد شد. حالا سال‌هاست که اقتصاد بی‌ثبات و تورم موجب شده 70 درصد از جامعه، معیشتی بسیار دشوار داشته باشند.

نمی‌شود معضلات تولید را ندید و نسخه‌ای پیچید که یکسری توقعات برای کارگر ایجاد کند اما کارفرما نتواند به آن خواسته‌ها پاسخ دهد.این فعال کارگری با اشاره به تنها راهکار این مساله گفت: تنها راهکار این است که بر اساس یک قانون جامع و بدون نقص، مزد را باید با واقعیت‌های جامعه انطباق داد. باید مزد را از ماده 41 قانون کار که دستمزد را تنها بر اساس تورم رسمی و تاییدشده بانک مرکزی افزایش می‌دهد خارج کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 9. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سفر ۶ میلیون و ۵۱۴ هزار و ۸۴۰ نفر به عراق در ماه‌های محرم و صفر
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

تولید سالانه یک میلیون و150 هزار تن خرما درکشور / 50 درصد بازار صادرات خرما ی جهان در اختیار سه کشور همسایهمدیرکل دفتر توسعه صادرات وزارت جهادکشاورزی گفت: ایران بعد از مصر دومین تولید کننده خرما در جهان است اما 50 درصد بازارهای جهانی خرما در اختیار هندوستان، پاکستان و ترکیه است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

امارات ۷۰۰ میلیون دلار پول‌های بلوکه شده ایران را آزاد کرده استتهران-ایرنا-نماینده مردم فریدونشهر و چادگان در مجلس گفت: روابط ارزی امارات با ایران بهبود یافته و این کشور ۷۰۰ میلیون دلار از پول‌های بلوکه شده ایران را آزاد کرده است. فرضا سپاه تهدیدش درباره امارات را عملی کنه، بیشترین ضربه را اقتصاد ایران میخوره، بدون شک
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

بار دیگر ده‌ها هزار نفر در هنگ‌کنگ تظاهرات کردند | DW | 20.10.2019با وجود ممنوعیت تجمع و محدودیت رفت و آمد در هنگ‌کنگ ده‌ها هزار نفر دست به تظاهرات خیابانی زدند. در برخی نقاط تظاهرات به خشونت و زد و خورد انجامید. پلیس از گاز اشک‌آور و ماشین آب‌پاش استفاده کرد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

جزئیات تازه از کشف تابوت‌های سه هزار ساله در مصرتابوت چوبی را در نزدیکی شهر اقصر پیدا کرده‌اند. این تابوتها، که هنوز هم تزئینات رنگی آنها مشخص است، در ساحل غربی رود نیل کشف شده‌اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

رونمایی از ۳۰ تابوت‌ چوبی سه ‌هزار ساله کشف شده در مصراین تابوت‌ها در شهر الاقصر در جنوب این کشور کشف شده است و بزرگترین کشف در نوع خود در یک قرن اخیر محسوب می‌شود. 🏴‍☠️🏴‍☠️🖐️🏴‍☠️🏴‍☠️
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »