کارگران گروه ملی فولاد خط تولید سه بخش را متوقف کردند

25/10/1399 12:28 ب.ظ

منابع کارگری از گروه ملی صنعتی فولاد ایران به ایران وایر خبر دادند که صبح روز چهارشنبه ۲۴ دی ماه ۱۳۹۹ کارگران این شرکت خطوط تولید در بخش‌های میلگرد کوثر ، لوله سازی و نورد تیرآهن را متوقف کردند. خوزستان

یکی از کارگران گروه ملی فولاد به ایران وایر می‌گوید: «در اعتراض به عدم تخصیص حق بدی آب و هوا، اضافه کاری مربوط به ایام کرونا و نیز ادامه حضور مدیرانی که اخطار کرده بودیم به دلیل فسادهای مالی و وابستگی آنها به مافیای فولاد حق ورود به شرکت را...

یکی از کارگران گروه ملی فولاد به ایران وایر می‌گوید: «در اعتراض به عدم تخصیص حق بدی آب و هوا، اضافه کاری مربوط به ایام کرونا و نیز ادامه حضور مدیرانی که اخطار کرده بودیم به دلیل فسادهای مالی و وابستگی آنها به مافیای فولاد حق ورود به شرکت را ندارند تصمیم به اعتصاب گرفتیم.»

به گفته این کارگر فولاد بعدازظهر دیروز مدیران دایره حقوقی و حراست مهلت چند روزه‌ای خواسته بودند و وعده دادند تا در جلسه روز شنبه مدیریت در مورد خواسته‌های کارگران تصمیم گیری کنند. کارگران با پذیرفتن این مهلت به کار خود بازگشته و اعلام کردند در صورتی که مطالبات‌شان برآورده نشود، دست از کار خواهند کشید.

ممانعت از برگزاری انتخابات شورای اسلامی روز دوشنبه ۲۲ دی ماه نیز در تجمعی گسترده از برگزاری انتخابات شورای اسلامی کار در این شرکت جلوگیری کرده بودند. فعالان کارگری این شرکت پیش‌ترخبر داده بودند که مدیریت گروه ملی صنعتی فولاد با همکاری استانداری، اداره کار و نیروهای امنیتی، قصد برگزاری انتخابات شورای اسلامی کار در روز دوشنبه ۲۲ در این شرکت را دارند. headtopics.

ادامه مطلب:
iranwire »