کارگران معدن آق دربند: ۹ ماه است حقوقمان پرداخت نشده

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

کارگران معدن آق‌دربند خراسان_رضوی: پس از وقوع انفجار در تاریخ ۵ شهریور ۹۹ و جان باختن دو تن از همکاران‌مان به دلیل نبود امکانات ایمنی ، پیمانکار یک ماه از دستمزدهای ما را پرداخت کرد اما تاکنون دستمزدهای معوقه، پرداخت نشده‌اند و کارگاه هم ایمن نشده

ایران اخبار, ایران سرفصلها

کارگران این معدن در رابطه با حقوق عقب‌افتاده خود می‌گویند: «پس از وقوع انفجار در روز چهارشنبه ۵ شهریور ماه ۹۹ و جان باختن دو تن از همکاران‌مان به دلیل نبود امکانات ایمنی لازم در محل کار، پیمانکار یک ماه از دستمزدهای ما را پرداخت کرد و دادستان نیز وعده پیگیری داد. اما تاکنون علاوه بر عدم پرداخت دستمزدهای معوقه، هیچ اقدامی جهت ایمن‌سازی معدن انجام نداده‌اند.»عصر پنجم شهریور ۱۳۹۹ در معدن زغال‌ سنگ آق‌دربند شهرستان سرخس در شمال شرق خراسان رضوی جان دو تن از کارگران را گرفت.

پس از ماجرای انفجار، دادستان عمومی سرخس تاکید کرده بود: «یک ماه از حقوق عقب‌افتاده کارگران پرداخت شد و مدیریت معدن نیز تعهد پرداخت ۲ ماه دیگر از حقوق معوق را داده است؛ اما در مجموع کارگران این معدن ۵ ماه از سال ۹۶ و ۴ ماه از سال ۹۹ حقوق معوقه طلب دارند.» بیش از ۱۹۰ کارگر در معدن زغال سنگ آق دربند مشغول به کار هستند. این معدن، با مساحت ۴۰ کیلومتر مربع، دارای ذخیره اکتشافی ۱۲ میلیون تن زغال‌سنگ کک‌شو و حرارتی است. این معدن همچنین دارای تولید سالانه ۲۰ هزار تن زغال‌سنگ است و در حال حاضر ۱۰۲ کارگر در این معدن مشغول به کار هستند. ۳۰ درصد از سهام این شرکت مربوط به آستان قدس رضوی و ۷۰ درصد آن به بخش خصوصی تعلق دارد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ریزش معدن در هجدک کرمان/ فوت ۴ نفرفرماندار شهرستان راور از ریزش معدن زغالسنگ در منطقه هجدک خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرمان| اطلاعات اولیه در ارتباط با ریزش معدن هجدک؛ 1 نفر کشته و 3 نفر مفقود شدند- اخبار کرمان - اخبار استانها تسنیم - Tasnimریزش_معدن ذغال سنگ هجدک فرماندار راور: در این حادثه یک نفر کشته و سه معدنکار مفقود شدند‌ تیم‌های امداد و نجات در حال جست‌وجوی ۳ نفر کارگر دیگر مفقود شده هستند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

تانک‌های چیفتن سفارش شاه پیشین ایران؛ بریتانیا بدهی‌اش را پذیرفتبن والاس، وزیر دفاع بریتانیا، در نامه‌ای به وکلای نازنین زاغری-راتکلیف نوشته است که دولت بریتانیا فعالانه بدنبال راه حلی قانونی برای پرداخت بدهی خود به ایران است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ریزش معدن در هجدک کرمان/ فوت ۴ نفرفرماندار شهرستان راور از ریزش معدن زغالسنگ در منطقه هجدک خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

درخواست ٣٨٠هزار یورویی پرسپولیس‌ از بانک مرکزی/ سرخ‌ها در تلاش برای تأمین پول برانکوباشگاه پرسپولیس برای پرداخت مطالبات سرمربی سابق خود درخواست تامین ٣٨٠ هزار یورو ارز را به بانک مرکزی داده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

فروشنده ها در بازار مسکن زیاد شدندفروشنده ها در بازار مسکن زیاد شدند مرداد ماه امسال با وجود کاهش ۳۵ درصدی معاملات مسکن در شهر تهران، تعداد واحدهای عرضه شده به بازار ۱.۵ برابر شده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »