کارگران مجبورند در شرایط کرونا کار کنند/ شکاف درآمد و هزینه کارگران را محتاج به کار هر روزه کرده است

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 53%

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛ کارگران مجبورند در شرایط کرونا کار کنند/ شکاف درآمد و هزینه کارگران را محتاج به کار هر روزه کرده است

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش خبرنگار ایلنا، هر چند حدود پنج ماه از اعلام رسمی شیوع کرونا در ایران می‌گذرد، همچنان استان‌های مختلف کشور با شدت نگران کننده‌ای درگیر این بیماری هستند. در ماه پایانی سال گذشته و همینطور ماه‌های ابتدای امسال، محدودیت‌ها و ممنوعیت‌هایی وضع شد که شامل برخی محیط های کاری نیز می‌شد. این محدودیت‌ها یا کمتر شده یا با گذشت زمان کارفرمایان دیگر قادر به رعایت آن نیستند و نتیجتا کارگران بیشتری سر کار می‌روند و در محیطی عمومی قرار می‌گیرند.

این فعال کارگری با تاکید بر اینکه کویید ۱۹ یک بیماری جدید است و شیوع آن شرایط غیر قابل پیش‌بینی در ایران و جهان به وجود آورده، عنوان می‌کند: بر این اساس در قانون نیز درباره آن صحبت نشده است. کارگرانی با ما تماس می‌گیرند و می‌گویند کارفرما برای مثال ۵۰ هزار تومان از حقوق آنها بابت اعطای ماسک کم کرده است.

اصلانی با اشاره به شکاف عمیق میان درآمد و هزینه عنوان می‌کند: این شکاف باعث می‌شود که کارگر ماهانه محتاج مزد باشد، یعنی اینکه حداقل دستمزد که اکثر کارگران مشمول آن هستند به زحمت هزینه نیمی از ماه را می‌دهد. در شرایط عادی کارگران کسری دارند و اگر قرار باشد بیکار شوند یا مرخصی بدون حقوق بگیرند، به هیچ وجه امورات آنها نمی‌گذرد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حسان دیاب: مسببان انفجار بیروت بهای کار خود را می‌پردازندنخست وزیر لبنان در سخنانی در پی انفجار شدید بیروت، تاکید کرد که این انفجار بدون بازخواست نخواهد بود و بدون مجازات عاملان این فاجعه از آن نخواهیم گذشت وی تاکید کرد که مسئولان این انفجار بهای کار خود را پرداخت خواهند کرد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

گسترش اعتصاب‌های کارگری در پالایشگاه‌های ایراندر حالی که اعتصاب کارگران معترض شرکت نیشکر هفت‌تپه همچنان ادامه دارد، کارگران دیگر نقاط ایران، به ویژه در چند پالایشگاه نیز دست به اعتصاب زده‌اند و روز به روز به تعداد این کارگران افزوده می‌شود
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در جهان - هند رکورد بیشترین مورد ابتلا در ۲۴ ساعت را زدکرونا در جهان - هند رکورد بیشترین مورد ابتلا در ۲۴ ساعت را زد هند، دومین کشور پرجمعیت جهان، روز دوشنبه از لحاظ ثبت بالاترین میزان افزایش شبانه‌روزی‌ مبتلایان و مرگ ناشی از ابتلا به «کووید-۱۹» از آمریکا و برزیل پیشی گرفت.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تجمع اعتراضی کارگران پتروشیمی رازی در ماهشهر /ممنوعیت ورود نماینده کارگران به شرکتصبح امروز - سه‌شنبه- ۱۴ مردادماه - تعدادی از کارگران شرکت پتروشیمی رازی در ماهشهر خوزستان دست به تجمع اعتراضی زدند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

دومین کنکور سراسری در سایه کرونا فردا کلید می‌خوردکنکور_ارشد | آزمون سراسری کارشناسی ارشد ۹۹ که دومین کنکور کرونایی است، از صبح فردا به مدت سه روز در کشور برگزار می‌شود.کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ از ساعت هشت صبح فردا پنجشنبه ۱۶ مرداد ماه با رقابت ۶۹۴ هزار و ۴۱۷ نفر در ۲۳۶ حوزه امتحانی و ۸۰ شهر برگزار می شود
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

محبوبیت بازی‌های ویدیویی در دوران کرونا به افزایش سود «سونی» کمک کرده استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »