کارنامه دولت ترامپ؛ شکاف بیشتر میان اتحادیه اروپا و آمریکا | DW | 26.10.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اختلاف نظر بین اتحادیه اروپا و آمریکا پدیده جدیدی نیست. اما سطح اختلافات هیچ‌گاه چون امروز وسیع نبوده است. هیچ عرصه‌ای از اختلاف نظر بین آمریکا و اتحادیه اروپا به دور نمانده است: از تغییرات اقلیمی تا تعرفه‌های گمرکی.

آمریکا همیشه با دیده تردید به مناسبات خود با اتحادیه اروپا نگاه می‌کرد. این موضوع به‌ویژه در عرصه توازن بازرگانی خارجی بین آمریکا و اروپا خود را نشان می‌داد. آنچه اما امروز بر مناسبات آمریکا و اتحادیه اروپا سایه افکنده است، سطح و دامنه این اختلافات است.

مرکل، هیچ‌گاه پیش از آن، چنین صریح و آشکار درباره آمریکا و مناسبات اتحادیه اروپا و آمریکا سخنی بر زبان نیاورده بود. سیاست"نخست‌آمریکا" دونالد ترامپ، عملا سیاست‌های اقتصادی آن کشور را رقم می‌زد و همین موضوع بر مناسبات سیاسی و بازرگانی آمریکا با کشورهای اروپایی تاثیر می‌نهاد.تراز بازرگانی آمریکا با اتحادیه اروپا به زیان آمریکا منفی است. صادرات آمریکا به اروپا نازل‌تر از واردات این کشور از کشورهای اروپایی است.

ژان کلود یونکر، رئيس پیشین کمیسیون اروپا از اینکه اروپا ناگزیر به افزایش تعرفه گمرکی بر روی برخی از کالاهای آمریکا و از جمله شلوارهای جین شده است، ابراز تاسف کرد.آمریکا نیز، تعرفه‌‌های گمرکی بر روی واردات پنیر، کره و شراب را افزایش داد. حتی تهدید کرد که برای واردات خودروهای ساخت اروپا مالیات بیشتری تعیین کند. در این بین، رقابت قدیمی بین دو شرکت هواپیماسازی بوئینگ و ایرباس نیز مجددا اوج گرفت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

به نفع آمریکاست که اتحادیه اروپا داغون بشه و ترامپ خیلی اگاهانه این کار رو کرد تقریبا موفق شده همین با اختلاف انداختن .

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

جولان کرونا در اروپا؛ تدابیر، محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های دولت‌ها چیست؟ایرلند روز پنجشنبه گذشته به اولین کشور اروپایی تبدیل شد که برای دومین بار قرنطینه سراسری را برای جلوگیری از شیوع بیماری «کووید ۱۹» به اجرا می‌گذارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واکنش چاووش‌اوغلو به اسلام‌هراسی و خارجی‌ ستیزی در اروپاوزیر امور خارجه ترکیه به اسلام‌هراسی و خارجی ستیزی در اروپا واکنش نشان داده و تاکید کرد به محض بازگویی حقایق، نژادپرستان شرور اروپا بار دیگر خود را نمایان کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

جایزه ساخاروف پارلمان اروپا به دموکراسی خواهان بلاروس رسید🔺جایزه ساخاروف پارلمان اروپا به دموکراسی خواهان بلاروس رسید ⚡️جایزه ساخاروف برای آزادی اندیشه سال ۲۰۲۰ پارلمان اروپا، به مخالفان دموکراسی خواه دولت بلاروس تعلق گرفت. هه خنده داره جایزه هم میدن ،چندنفر کشته شدن ؟! مردم ایران چند ده ساله برای دموکراسی جنگیدن و صدها و هزاران کشته دادن نه نهادی جایزه داد نه سازمانی دفاع کرد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آتش‌بس شکننده آذربایجان و ارمنستان با میانجی‌گری آمریکا | DW | 26.10.2020آذربایجان و ارمنستان درباره آتش‌بس بشردوستانه جدید از بامداد امروز دوشنبه ساعت هشت صبح به وقت محلی توافق کردند. وزارت دفاع آذربایجان ولی چند دقیقه پس از اعلان آتش‌بس خبر داد که ارمنستان شهر ترتر را بمباران کرده است. به این حرامزاده های ارمنی نمیشه اعتماد کرد. باید از قرباغ زدوده شوند این کثافت ها.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

بحران کرونا؛ دوران تبعیت بیشتر سیاست از علم | DW | 26.10.2020نظرات متخصصان در آلمان هیچ زمانی تا این حد طرفدار نداشته است که در دوران کرونا دارد. حتی سیاستمداران هم به دستورهای اهل فن در گستره‌های مختلف علمی توجه بیشتری می‌کنند و گاهی اوقات ناچارند میدان را به آنها واگذار کنند. چند وقت پیش داشتم می گفتم ویروس شناسا جای سیاستمدارها رو تو تلویزیون گرفتن 😊 پول پرست ترین دوره آلمان ...مردم فدای اقتصاد و مادیات بدون توجه به کرونا و حفظ جان مردم بنظرم متخصصان هم چیز زیادی در مورد کرونا نمیدونند و تقریبا همه جا بر اساس try &error داره عمل میشه به استثنای معدود کشورهایی مثل ایران که فقط قسمت error رو انجام میدهند 🤔
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

بایدن ترامپ را به تسلیم شدن در مقابل کرونا متهم کرد | DW | 26.10.2020بایدن رقیب انتخاباتی خود ترامپ را متهم کرد قصد ندارد با کرونا مبارزه کند و برنامه‌ای هم برای مقابله با کووید-۱۹ ندارد. بایدن این سخنان را پس از آن بیان کرد که رئیس دفتر ترامپ اعلام کرده بود بنا نیست کرونا کنترل شود. رئیس دفتر ترامپ اذعان کرد: نمی‌توانیم کرونا را کنترل کنیم تنها دلیل پیشرفت آمریکا دور بودن از جنگ جهانی دوم و ارائه خدمات و آزادی به قشر های مختلف بود وگرنه هر کشوری نامزد ریاست جمهوریش امثال بایدن باشه یه کشور عقب مانده هست و لایق ابر قدرتی نیست
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »