کارنامه رئیس جمهور ترکیه در سال 2020

10/10/1399 01:32 ب.ظ

رئیس جمهور ترکیه علی‌رغم همه‌گیری جهانی کرونا امسال نیز برنامه‌های فشرده در حوزه مختلف داشت. - خبرگزاری آناتولی

رئیس جمهور ترکیه علی‌رغم همه‌گیری جهانی کرونا امسال نیز برنامه‌های فشرده در حوزه مختلف داشت. - خبرگزاری آناتولی رجب طیب اردوغان، رئيس جمهور ترکیه با آغاز سال 2020 همانند سال‌های دیگر علی‌رغم شیوع ویروس کرونا به رسیدگی به برنامه‌های فشرده خود ادامه داد. اردوغان طی سال جاری 13 سفر رسمی خارجی داشته که از بین آن‌ها به آذربایجان و قطر این سفرها دو بار صورت گرفت.

رئیس جمهور ترکیه در نخستین سفرش در سال 2020 بنا به دعوت آنگلا مرکل صدراعظم آلمان برای شرکت در نشست لیبی 19 ژانویه عازم این کشور شد. اردوغان سپس طی سفر سه روزه در از 26 الی 28 ژانویه به ترتیب به جزایر، گامبیا و سنگال سفر کرد. او در سوم فوریه به اوکراین، 13 فوریه به پاکستان و 25 همین ماه عازم آذربایجان شد.

رئیس جمهور ترکیه 5 مارس به مسکو و در 9 مارس بنا به دعوت چارلز میشل رئیس شورای اتحادیه اروپا عازم بروکسل شد. پس آغاز پاندمی این سفرها مدتی متوقف شد. در نهایت وی دوم ژوئیه عازم قطر شد. وی همچنین 7 اکتبر نیز طی سفر یک روزه به کویت و قطر رفت.رجب طیب اردوغان یکی از سفرهای تاریخی خود را 15 نوامبر به جمهوری ترک قبرس شمالی انجام داده و در جشن جمهوریت این کشور شرکت کرد. او سپس به همراه ارسین تاتار رئیس جمهور این کشور در مراسم بازگشایی منطقه ماراش پس از 46 سال حضور یافت. دولت باغچه‌لی، رهبر حزب حرکت ملی گرای ترکیه نیز در این سفر حضور داشت. headtopics.com

اردوغان یکی از خردمندان افتخار ترکیه و تورکان است.

ادامه مطلب:
aa_persian »

معاون رئیس جمهور ترکیه واکسن کرونا دریافت کردمعاون رئیس جمهور ترکیه واکسن کرونا دریافت کرد ترکیه بجای ساخت واکسن کرونا که در این موارد کامل ناتوان است در ح کت نمایشی آب روغن دونر کباب که از پوست مرغ تشکیل میشود را به عنوان واکسن کرونا به معاون ریاست جمهوری و ریاست جمهوری تزریق کردند که با جواب سرد مردم روبرو شده اند که به دولت رجب اعتماد ندارند

گفت‌وگوی تلفنی سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه با مشاور دیپلماتیک رئیس جمهور فرانسهسخنگوی ریاست جمهوری ترکیه و مشاور ارشد دیپلماتیک رئیس جمهور فرانسه درباره روابط دوجانبه و آخرین تحولات سوریه و لیبی تلفنی گفت‌وگو کردند. - خبرگزاری آناتولی

دیدار رئیس جمهور افغانستان و وزیر خارجه ترکیه در دوشنبهرئیس جمهور افغانستان در حاشیه نشست «قلب آسیا - روند استانبول» در شهر دوشنبه با وزیر امور خارجه ترکیه دیدار کرد. - خبرگزاری آناتولی

رئیس جمهور ترکیه و پادشاه اردن تلفنی گفت‌وگو کردندرئیس جمهور ترکیه و پادشاه اردن تلفنی گفت‌وگو کردند

دیپلماسی تلفنی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیهرئیس جمهور ترکیه با رئیس جمهور افغانستان، نخست وزیر عراق، رئیس جمهور قرقیزستان و نخست‌وزیر سابق مالزی تلفنی گفتگو کرد. - خبرگزاری آناتولی اردوغان طی تماس تلفنی با نخست‌وزیر دولت آشتی ملی لیبی گفتگو کرد

رئیس جمهور ترکیه علی‌رغم همه‌گیری جهانی کرونا امسال نیز برنامه‌های فشرده در حوزه مختلف داشت.آنکارا/ خبرگزاری آناتولی

رجب طیب اردوغان، رئيس جمهور ترکیه با آغاز سال 2020 همانند سال‌های دیگر علی‌رغم شیوع ویروس کرونا به رسیدگی به برنامه‌های فشرده خود ادامه داد.

اردوغان طی سال جاری 13 سفر رسمی خارجی داشته که از بین آن‌ها به آذربایجان و قطر این سفرها دو بار صورت گرفت.

رئیس جمهور ترکیه در نخستین سفرش در سال 2020 بنا به دعوت آنگلا مرکل صدراعظم آلمان برای شرکت در نشست لیبی 19 ژانویه عازم این کشور شد. اردوغان سپس طی سفر سه روزه در از 26 الی 28 ژانویه به ترتیب به جزایر، گامبیا و سنگال سفر کرد. او در سوم فوریه به اوکراین، 13 فوریه به پاکستان و 25 همین ماه عازم آذربایجان شد.

رئیس جمهور ترکیه 5 مارس به مسکو و در 9 مارس بنا به دعوت چارلز میشل رئیس شورای اتحادیه اروپا عازم بروکسل شد. پس آغاز پاندمی این سفرها مدتی متوقف شد. در نهایت وی دوم ژوئیه عازم قطر شد. وی همچنین 7 اکتبر نیز طی سفر یک روزه به کویت و قطر رفت.رجب طیب اردوغان یکی از سفرهای تاریخی خود را 15 نوامبر به جمهوری ترک قبرس شمالی انجام داده و در جشن جمهوریت این کشور شرکت کرد. او سپس به همراه ارسین تاتار رئیس جمهور این کشور در مراسم بازگشایی منطقه ماراش پس از 46 سال حضور یافت. دولت باغچه‌لی، رهبر حزب حرکت ملی گرای ترکیه نیز در این سفر حضور داشت.

اردوغان در آخرین سفر رسمی خارجی‌اش راهی آذربایجان شد. وی بنا به دعوت الهام علی‌اف همتای آذربایجانی‌اش طی یک سفر دو روزه وارد این کشور شده و در مراسم مختلف به ویژه رژه پیروزی به مناسبت آزادسازی اراضی آذربایجان از اشغال ارمنستان شرکت کرد.رئیس جمهور ترکیه امسال همچنین از سران کشورهای مختلف نیز میزبانی کرد. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و الکساندر ووجیچ، رئیس جمهور صربستان نخستین مهمانان اردوغان در سال جدید بودند که به مناسبت مراسم افتتاح خطوط انتقال گاز طبیعی «جریان ترک» در 8 ژانویه به ترکیه آمدند.

در ادامه شوکت میرزیایف، رئیس ازبکستان طی یک سفر دو روزه خلال 19 الی 20 فوریه جهت شرکت در نشست« شورای عالی همکاری راهبردی ترکیه و ازبکستان» به ترکیه سفر کرد.

ولادمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین 16 اکتبر و ارسین تاتار رئیس جمهوری ترک قبرس شمالی 26 اکتبر طی سفر رسمی به ترکیه آمدند.

همچنین شیخ تمیم بن حمد، امیر قطر نیز برای حضور در ششمین کمیته عالی راهبردی قطر و ترکیه 26 اکتبر وارد ترکیه شد.