بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو, بازی‌های المپیک, ورزش کشتی

بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو, بازی‌های المپیک

کاروان ورزشی ایران همچنان ناکام در کسب دومین مدال؛ گرایی و ساروی از صعود به فینال باز ماندند

کاروان ورزشی ایران همچنان ناکام در کسب دومین مدال؛ گرایی و ساروی از صعود به فینال باز ماندند

02/08/2021 10:30:00 ب.ظ

کاروان ورزشی ایران همچنان ناکام در کسب دومین مدال؛ گرایی و ساروی از صعود به فینال باز ماندند

محمدعلی گرایی که با نمایش‌های فوق‌العاده خود توجهات را برای کسب مدال جلب کرده بود، در نهایت در مرحله نیمه نهایی در دیداری نزدیک با نتیجه ۶-۵ مغلوب حریفی از مجارستان شد و از صعود به فینال بازماند.

کاروان ورزشی ایران در دهمین روز بازی‌های المپیک توکیو همچنان از دست یافتن به دومین مدال خود در این رقابت‌ها ناکام ماندند.کشتی‌گیران فرنگی ایرانی با وجود شروع خوب در روز دوشنبه در ادامه نتوانستند به نتیجه چندانی دست یابند. در وزن ۷۷ کیلوگرم محمدعلی گرایی، کشتی‌گیر توانمند ایرانی شروعی درخشان داشت و در چند نمایش دلچسب موفق شد حریفان خود را به زیبایی شکست دهد و به مرحله نیمه‌نهایی راه یابد.

نیویورک تایمز: فخری‌زاده با تیربار هوشمند موساد کشته شد | DW | 18.09.2021 خامنه‌ای به مدال‌آوران المپیک و پارالمپیک: کسب مدال با وطن‌فروشی و خودفروشی ناسالم است | DW | 18.09.2021 پیرموذن: هیچ پروژه‌ای در بازسازی قره‌باغ به ایران داده نشد | DW | 18.09.2021

به ویژه اجرای فن سنجاب پرنده روی رقیب کروات و همچنین سالتو بارانداز دیدنی روی رقیب کوبایی، توجهات بین‌المللی را به این کشتی‌گیر شیرازی جلب کرد. با این حال گرایی در مرحله نیمه نهایی در مقابل حریف مجار خود با وجود مبارزه‌ای تماشایی در نهایت با نتیجه ۶-۵ شکست خورد و از راهیابی به دیدار پایانی باز ماند. گرایی باید روز سه‌شنبه برای کسب مدال برنز مبارزه کند.

هادی ساروی، کشتی‌گیر وزن ۹۷ کیلوگرم هم همچون گرایی مسابقات خود را خوب شروع کرد و توانست با شکست رقبایی از الجزایر و بلغارستان به مرحله نیمه نهایی راه یابد. او البته در این مرحله در مقابل رقیب باتجربه و قدرتمند خود از ارمنستان ناکام ماند و با پذیرش شکست ۴-۱ از رسیدن به فینال باز ماند. headtopics.com

این کشتی‌گیر جوان اهل آمل همچون گرایی باید روز سه‌شنبه برای کسب مدال برنز به روی تشک برود.اما دیگر کشتی‌گیر ایرانی که کاروان ایران به مدال آوری او امید بسته بود، امین میرزازاده سنگین وزن بود. او که با راهیابی رقیبش به فینال در دسته بازنده‌ها شانس کسب مدال برنز پیدا کرده بود، با شکست در مقابل فرنگی‌کار ترکیه‌ای دستش از مدال کوتاه ماند.

ادامه مطلب: euronews فارسی »

صدراعظمی به شیوه آنگلا مرکل

یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد بیشتر اروپایی‌ها معتقدند با خداحافظی آنگلا مرکل از قدرت، آلمان از دوران طلایی خود فاصله خواهد گرفت. اما چرا آنگلا مرکل، صدراعظم و رئیس بزرگ‌ترین حزب سیاسی آلمان، قدرتمندترین سیاستمدارِ زن جهان است؟

رژیم باید در این المپیک بایکوت میشد بدلایل رییسی که یک جنایتکار است

کارشناسان مد می‌گویند لباس ورزشکاران ایرانی در المپیک نمونه‌ای‌ از «جداسازی جنسیتی» در این حکومت است♦ پس از رژه ورزشکاران ایرانی در مراسم افتتاحیه المپیک_توکیو بسیاری از کاربران به انتقاد از لباس آنها، به ویژه لباس ورزشکاران زن، پرداختند؛ لباسی که از نظر طراحی، رنگ، ‌و کیفیت فاقد استانداردهای لازم برای رویدادی جهانی در این سطح بود. ⬇ بیشتر بخوانید: فقط شما می توانید از ایران انتقاد کنید برای اینکه ایران نمی خواهد به آمریکا باج دهد. چرا از عربستان سعودی انتقادی نمیشه ؟ برای اینکه اعراب به امریکا نفت مجانی می دهد

کرونا در ایران - مقامات بهداشتی و دانشگاهی از «طغیان کرونا» در مناطق مختلف کشور خبر می‌دهندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. از کرونا در امریکا چه خبر ؟ اونجا خبری نیست که فقط دنبال اخبار ایرانید.امار مبتلایان امریکا ۵۱۸۹۸ و فوت شدگان۲۴۱ نفر اونجا مشکلی نیست؟؟

تجمع اعتراضی در مشهد در پی بازداشت شماری از فعالان سیاسی و مدنی

نامه جمعی از زندانیان سیاسی و عقیدتی سابق در مورد سرکوب در خوزستانمثلا قاتلا و دزدا؟

محمدعلی گرایی در رده‌بندی المپیک؛ نوید افکاری دوست، رقیب و حریف تمرینی‌اش بودyounesipour

کشتی فرنگی ایران همچنان در حسرت کسب مدال المپیک | DW | 02.08.2021در یازدهمین روز بازی‌های المپیک تابستانی توکیو کشتی فرنگی ایران از راه‌یابی به فینال و همچنین کسب مدال برنز بازماند. ورزشکاران ایرانی در قایقرانی و تیراندازی نیز حذف شدند. تا کورسویی برای ذره‌ای خوشحالی ایجاد میشه زارت از بین میره ! با این همه دغدغه ی فکری و مشکلاتی که واسه ی ایرانی ها این روزها هست و همینطور همه گیری کرونا انتظاری جز این هم نمیره. باز هم دمشون گرم