کاروان ورزشی ایران همچنان ناکام در کسب دومین مدال؛ گرایی و ساروی از صعود به فینال باز ماندند

02/08/2021 10:30:00 ب.ظ

کاروان ورزشی ایران همچنان ناکام در کسب دومین مدال؛ گرایی و ساروی از صعود به فینال باز ماندند

بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو, بازی‌های المپیک

کاروان ورزشی ایران همچنان ناکام در کسب دومین مدال؛ گرایی و ساروی از صعود به فینال باز ماندند

محمدعلی گرایی که با نمایش‌های فوق‌العاده خود توجهات را برای کسب مدال جلب کرده بود، در نهایت در مرحله نیمه نهایی در دیداری نزدیک با نتیجه ۶-۵ مغلوب حریفی از مجارستان شد و از صعود به فینال بازماند.

کاروان ورزشی ایران در دهمین روز بازی‌های المپیک توکیو همچنان از دست یافتن به دومین مدال خود در این رقابت‌ها ناکام ماندند.کشتی‌گیران فرنگی ایرانی با وجود شروع خوب در روز دوشنبه در ادامه نتوانستند به نتیجه چندانی دست یابند. در وزن ۷۷ کیلوگرم محمدعلی گرایی، کشتی‌گیر توانمند ایرانی شروعی درخشان داشت و در چند نمایش دلچسب موفق شد حریفان خود را به زیبایی شکست دهد و به مرحله نیمه‌نهایی راه یابد.

به ویژه اجرای فن سنجاب پرنده روی رقیب کروات و همچنین سالتو بارانداز دیدنی روی رقیب کوبایی، توجهات بین‌المللی را به این کشتی‌گیر شیرازی جلب کرد. با این حال گرایی در مرحله نیمه نهایی در مقابل حریف مجار خود با وجود مبارزه‌ای تماشایی در نهایت با نتیجه ۶-۵ شکست خورد و از راهیابی به دیدار پایانی باز ماند. گرایی باید روز سه‌شنبه برای کسب مدال برنز مبارزه کند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اعتراضات ایران؛ پلیس و لباس شخصی‌ها دانشگاه شریف را محاصره کرده اند

روز یکشنبه و پس از سر دادن شعارهای تند علیه جمهوری اسلامی و علی خامنه‌ای در داتشگاه شریف، پلیس و نیروهای لباس شخصی این دانشگاه را محاصره کرده‌اند. گزارش‌های تائید نشده از ورود ماموران امنیتی به بخش‌هایی از دانشگاه حکایت دارد. ادامه مطلب >>

رژیم باید در این المپیک بایکوت میشد بدلایل رییسی که یک جنایتکار است

کارشناسان مد می‌گویند لباس ورزشکاران ایرانی در المپیک نمونه‌ای‌ از «جداسازی جنسیتی» در این حکومت است♦ پس از رژه ورزشکاران ایرانی در مراسم افتتاحیه المپیک_توکیو بسیاری از کاربران به انتقاد از لباس آنها، به ویژه لباس ورزشکاران زن، پرداختند؛ لباسی که از نظر طراحی، رنگ، ‌و کیفیت فاقد استانداردهای لازم برای رویدادی جهانی در این سطح بود. ⬇ بیشتر بخوانید: فقط شما می توانید از ایران انتقاد کنید برای اینکه ایران نمی خواهد به آمریکا باج دهد. چرا از عربستان سعودی انتقادی نمیشه ؟ برای اینکه اعراب به امریکا نفت مجانی می دهد

کرونا در ایران - مقامات بهداشتی و دانشگاهی از «طغیان کرونا» در مناطق مختلف کشور خبر می‌دهندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. از کرونا در امریکا چه خبر ؟ اونجا خبری نیست که فقط دنبال اخبار ایرانید.امار مبتلایان امریکا ۵۱۸۹۸ و فوت شدگان۲۴۱ نفر اونجا مشکلی نیست؟؟

تجمع اعتراضی در مشهد در پی بازداشت شماری از فعالان سیاسی و مدنی

نامه جمعی از زندانیان سیاسی و عقیدتی سابق در مورد سرکوب در خوزستانمثلا قاتلا و دزدا؟

محمدعلی گرایی در رده‌بندی المپیک؛ نوید افکاری دوست، رقیب و حریف تمرینی‌اش بودyounesipour

کشتی فرنگی ایران همچنان در حسرت کسب مدال المپیک | DW | 02.08.2021در یازدهمین روز بازی‌های المپیک تابستانی توکیو کشتی فرنگی ایران از راه‌یابی به فینال و همچنین کسب مدال برنز بازماند. ورزشکاران ایرانی در قایقرانی و تیراندازی نیز حذف شدند. تا کورسویی برای ذره‌ای خوشحالی ایجاد میشه زارت از بین میره ! با این همه دغدغه ی فکری و مشکلاتی که واسه ی ایرانی ها این روزها هست و همینطور همه گیری کرونا انتظاری جز این هم نمیره. باز هم دمشون گرم

Aa کاروان ورزشی ایران در دهمین روز بازی‌های المپیک توکیو همچنان از دست یافتن به دومین مدال خود در این رقابت‌ها ناکام ماندند.ورزشکاران ایرانی در مراسم افتتاحیه المپیک واکنش‌ها نسبت به لباس‌ رسمی طراحی شده برای ورزشکاران اعزامی ایران به بازی‌های المپیک توکیو همچنان ادامه دارد.ایران - آرشیو همزمان با شدت گرفتن شیوع بیماری کرونا در ایران، مقام‌های بهداشتی و دانشگاهی ایران از «طغیان کرونا» و «وجود شرایط بسیار وخیم» در مناطق مختلف کشور خبر می‌دهند.استان‌وایر- در ادامه تجمعات و تظاهرات ضد حکومتی که از هفته‌های اخیر در ایران آغاز شده است، تعدادی از شهروندان مشهدی در شامگاه یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ دست به تجمع اعتراضی زدند.

کشتی‌گیران فرنگی ایرانی با وجود شروع خوب در روز دوشنبه در ادامه نتوانستند به نتیجه چندانی دست یابند. در وزن ۷۷ کیلوگرم محمدعلی گرایی، کشتی‌گیر توانمند ایرانی شروعی درخشان داشت و در چند نمایش دلچسب موفق شد حریفان خود را به زیبایی شکست دهد و به مرحله نیمه‌نهایی راه یابد. پس از انتقادهای فراوانی که در مراسم رونمایی از این لباس‌ در تهران به این طرح‌ها وارد شد، به نقل از مقامات ایرانی گفته شد که «برای احترام به افکار عمومی» از این پوشاک استفاده نخواهد شد، و نمایندگان ایران احتمالا با لباس جدید یا لباس ساده ورزشی در مراسم افتتاحیه شرکت می‌کنند. به ویژه اجرای فن سنجاب پرنده روی رقیب کروات و همچنین سالتو بارانداز دیدنی روی رقیب کوبایی، توجهات بین‌المللی را به این کشتی‌گیر شیرازی جلب کرد. به گفته این مقام ارشد وزارت بهداشت، «ظرفیت اغلب بیمارستان‌های سراسر کشور» تکمیل است و استان‌هایی مانند تهران، البرز، مازندران و گلستان با «کمبود تخت» و «خستگی مفرط» کادر درمان مواجه اند. با این حال گرایی در مرحله نیمه نهایی در مقابل حریف مجار خود با وجود مبارزه‌ای تماشایی در نهایت با نتیجه ۶-۵ شکست خورد و از راهیابی به دیدار پایانی باز ماند. پس از حواشی به وجود آمده، کیکاووس سعیدی، دبیر کمیته بین‌المللی المپیک ایران، به رسانه‌های داخلی گفت با توجه به این که این طرح‌ها پیشتر توسط مسئولان به تصویب رسیده بود و فرصتی نیز برای تغییر آنها وجود نداشت، در نهایت تصمیم گرفته شد از همان لباس‌ اولیه استفاده شود. گرایی باید روز سه‌شنبه برای کسب مدال برنز مبارزه کند. تجمع امروز ابتدا قرار بود که در پارک ملت مشهد برگزار شود اما با یورش نیروهای امنیتی و بازداشت شماری از شرکت کنندگان، فعالین مدنی مشهد تصمیم گرفتند در پارک دیگری تجمع اعتراضی خود را برگزار کنند.

هادی ساروی، کشتی‌گیر وزن ۹۷ کیلوگرم هم همچون گرایی مسابقات خود را خوب شروع کرد و توانست با شکست رقبایی از الجزایر و بلغارستان به مرحله نیمه نهایی راه یابد. علی‌رغم توضیحات مقامات ایرانی، و طراحان این پوشاک که سعی در توجیه این طرح‌ها داشتند، لباس‌ رسمی ورزشکاران در مراسم افتتاحیه المپیک توکیو رضایت ایرانیان را جلب نکرد و به عقیده بسیاری از کارشناسان مد و لباس، از نظر ویژگی‌های حرفه‌ای نیز بسیار ضعیف بود. به نظر می رسد با گذشت بیش از یک سال و نیم از آغاز همه گیری کرونا، مقامات بهداشتی ایران هنوز نتوانسته‌اند سیاست منسجم و روشنی برای مقابله با این بیماری در پیش بگیرند. او البته در این مرحله در مقابل رقیب باتجربه و قدرتمند خود از ارمنستان ناکام ماند و با پذیرش شکست ۴-۱ از رسیدن به فینال باز ماند. این کشتی‌گیر جوان اهل آمل همچون گرایی باید روز سه‌شنبه برای کسب مدال برنز به روی تشک برود. این زوج هنرمند بنیانگذار برند «بهار و رضا» در ایالت اوهایو هستند‌ و در زمینه طراحی و تولید پوشاک فعالیت می‌کنند. اما دیگر کشتی‌گیر ایرانی که کاروان ایران به مدال آوری او امید بسته بود، امین میرزازاده سنگین وزن بود. در این میان، علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، روز یکشنبه گفت برای قطع زنجیره کرونا در ایران باید واکسن وارد شود. او که با راهیابی رقیبش به فینال در دسته بازنده‌ها شانس کسب مدال برنز پیدا کرده بود، با شکست در مقابل فرنگی‌کار ترکیه‌ای دستش از مدال کوتاه ماند.» او در ادامه می‌افزاید: «این موقعیتی استثنایی برای طراحان است تا لباسی طراحی کنند که افتخارآفرین برای ورزشکاران باشد، کشورشان را معرفی کند، و احساس غرور و ورزشکار بودن را به تماشاگران بدهد، و آنها نیز بخواهند در آراسته‌ترین حالت ممکن وارد میادین ورزشی شوند که چشم دنیا به آنها است.

با گذشت ده روز از آغاز بازی‌های الممپیک توکیو، کاروان ایران جز همان مدال طلای جواد فروغی در رشته تیراندازی، هنوز نتوانسته روی سکو برود. این در حالیست که تنها امید کاروان ایران به نمایش درخشان کشتی آزاد، وزنه‌برداری و کاراته است. رنگ و طرح لباس‌ ورزشکاران زن کاملا مجزا از لباس ورزشکاران مرد بود، و مشخص بود که توسط دو گروه متفاوت طراحی شده است. همچنین ظرف این مدت، ۳۶۶ نفر دیگر جان خود را از دست داده و مجموع جان ‌باختگان ویروس کرونا در آمار رسمی ایران به ۹۰ هزار و ۹۹۶ نفر رسیده است. .