کارزار «انسولین نیست»؛ زندگی در یک قدمی مرگ برای مبتلایان به دیابت در ایران

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کارزار «انسولین نیست»؛ زندگی در یک قدمی مرگ برای مبتلایان به دیابت در ایران جزئیات بیشتر🔽

در روزهای اخیر کاربران ایرانی شبکه‌های اجتماعی با هشتگ «انسولین نیست» توجه‌ها را به کمبود این داروی ضروری بیماران دیابتی جلب کرده‌اند.

وی افزود: «حدود یکسال و نیم قبل، ۳۰۰ سازمان مردم نهاد نامه‌ای برای رئیس سازمان ملل فرستادیم که در آن قید شده بود با وجود تحریم‌ها بیماران ما برای تامین دارو با مشکل مواجه‌اند. اکنون با کمبود انسولین‌های خارجی که به آن انسولین آنالوگ می‌گویند روبرو هستیم که مهم ترین عامل بروز آن، تحریم‌ها است.» به گفته نجفی عرب، «قاچاق معکوس فقط مخصوص انسولین نیست. برای همه دارو‌های گران با مشکل قاچاق معکوس مواجهیم. دلیل آن هم قابل توجه است، تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی که سبب می‌شود دارو با قیمت ارزان وارد شود و با دلار بازار آزاد، از مرز خارج شود. نجفی عرب می‌گوید «کمبود دارو و انسولین عارضه همین ارز ۴۲۰۰ تومانی است.

شاهرخ یک کاربرد دیگر که مبتلا به دیابت است نوشت: «انسولین که کم شد شروع کردم پیاده روی تا الان روزی ۱۲ واحد مصرف انسولین را کاهش دادم حالا که هیچ کس تو این دنیا به فکر ما نیست اگر ما جوانترهای دیابتی با رژیم و ورزش میزان مصرف انسولین را کاهش دهیم قدم کوچکی برای کمک به بیماران دیابتی برداشتیم که امکان ورزش ندارند.»

برخی کاربران نیز که انسولین اضافه داشتند در شبکه‌های اجتماعی اعلام کردند که افرادی که نیاز دارند به طور رایگان به آن‌ها داده شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

یکی به من بگه کدومیک از داروها هست! چند تا کودک مبتلا به بیماری پوستی پروانه ای و تالاسمی بخاطر نبود داروو چندتا بیمار دیالیزی و چند بیمار مبتلای قلبی مردند بخاطر احتکارغیرقانونی دارو توسط سپاه کثیف پاسداران که ننگ ایرانند،این بیماران نمردند بلکه بخاطر احتکار دارو بقتل رسیدند

دم غیرت ایرانی های خارج کشور گرم که هم وطنانشون انسولین ندارند ولی کشور های خارجی رو وادار به تحریم ایران می کنند و حتی نفرت از ایرانیان ، بعضی که اصلا ایرانی نیستن .

ایران تو اروپا پول زیاد داره برامون انسولین بفرستید.

و اروپای چپ زده ای که همچنان کور است!

تو عراق ۴تا۵ برابر قیمتیه که تو ایرانه قاچاغ .تجربه ی خودم

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

۵۰ درصد زنان مبتلا به سرطان سینه زیر ۵۰ سال هستند50درصد زنان مبتلا به سرطان_سینه زیر ۵۰سال هستند | عضو انجمن بین المللی نفرولوژی: سرطان سینه در ایران پنج تا هفت سال جوان‌تر از کشورهای دیگر است. سرطان سینه سن فعال باروری کشور را درگیر کرده است
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

وضعیت دشوار پناهجویان در بریتانیا - BBC News فارسیدر یک اردوگاه پناهجویان در جنوب بریتانیا عده ای به کرونا مبتلا شده‌اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 40 هزار و 200 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

فولگس قورباغه‌ای زن گل فروش را نجات دادیک زن گل فروش در شهر ریودوژانیرو، برزیل با فولگس قورباغه‌ای خود زندگی اش را در شرایط سخت کرونا می گذارند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در ایران به رقم بی‌سابقه ۳۳۷ نفر در ۲۴ساعت رسیدمرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در ایران به رقم بی‌سابقه ۳۳۷ نفر در ۲۴ساعت رسید جزئیات بیشتر🔽 اولین کشور اگر رقم های 《 خود حکومت 》 باید دو برابر شود ! به ادعای خود حکومت داریم به روزی 《 هزار نفر 》 میرسیم که یعنی ۵ هواپیما در روز ! این عدد ، زدن هواپیما توی آسمون رو توجیه نمیکنه که هیچ یعنی با ناکارآمدی دارید هر روز ۵ هواپیما رو میزنید ! هلوکاست ایرانی ارام ارام در حال اجراست البته با حمایت المان فرانسه و بریتانیا
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واکنش مضحک پامپئو به پایان تحریم تسلیحاتی ایران- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimپامپئو: به ایران سلاح بفروشید تحریم می‌شوید! دادن اسلحه به ایران تنش را در منطقه افزایش خواهد داد فروش اسلحه به ایران تهدید امنیتی برای اسرائیل و دیگر کشورهای منطقه را افزایش می‌دهد اقتدار_تسلیحاتی
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »