کارشناسان مستقل: امکان واکنش سریعتر به شیوع کرونا وجود داشت

29/10/1399 08:01 ب.ظ

کارشناسان مستقل: امکان واکنش سریعتر به شیوع کرونا وجود داشت جزئیات بیشتر🔽

در بخشی از گزارش کارشناسان مستقل آمده است: «تدابیر بهداشت عمومی می‌توانست به شکل قوی‌تری در ماه ژانویه [سال ۲۰۲۰] در سطح محلی و ملی در چین اتخاذ شود.» گروهی از کارشناسان مستقل روز دوشنبه اعلام کردند که چین و سازمان جهانی بهداشت در ابتدای همه گیری بیماری «کووید ۱۹» می توانستند «سریعتر» به شیوع ویروس کرونا واکنش نشان دهند.

سازمان جهانی بهداشت این گروه از کارشناسان را مامور بررسی عکس العمل به همه گیری ویروس کرونا کرده بود.

بنا به اعلام این گروه «شیوع پنهان» ویروس کرونا در سطح جهان به همه گیری بیماری «کووید ۱۹» کمک کرده بود. در گزارش دوم این گروه از کارشناسان که قرار است روز سه شنبه به طور رسمی منتشر شود بر امکان واکنش «سریعتر» به همه گیری تاکید شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید در این گزارش آمده که با تکیه بر «نشانه های اولیه» از شیوع ویروس امکان واکنش «سریعتر» به آن وجود داشت. در بخشی از گزارش کارشناسان مستقل آمده است: «تدابیر بهداشت عمومی می توانست به شکل قوی تری در ماه ژانویه [سال ۲۰۲۰] در سطح محلی و ملی در چین اتخاذ شود.» headtopics.com

این گروه از کارشناسان مستقل همچنین از «تعلل» سازمان جهانی بهداشت برای تشکیل جلسه کمیته اضطراری این سازمان و اعلام وضعیت اضطرار بهداشتی در سطح جهان انتقاد کرده اند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

قطعنامه ۱۳ تشکل‌ مستقل به مناسبت اول ماه مه روز جهانی کارگر - سال ۱۴۰۰

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان خواهان از سرگیری فوری گفت‌وگوهای صلح شدکمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان از هیأت‌های مذاکره کننده دولت این کشور و گروه طالبان خواست تا هر چه زودتر گفت‌وگوهای صلح در دوحه را از سر بگیرند. - خبرگزاری آناتولی

بازداشت ۲۰۰ منتقد دولت در مسکو؛ بلینکن خطاب به کرملین: به آزار صداهای مستقل پایان دهیددر پی بازداشت ۲۰۰ نفر از جمله شماری از چهره‌های برجسته مخالف دولت در روسیه، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا گفت که خواهان پایان دادن به آزار و اذیت افراد با صداهای مستقل در روسیه است.

ترانه باید بتواند مستقل از موسیقی هویت داشته باشدعبدالجبار کاکایی از وضعیت ترانه‌هایی که در موسیقی‌های امروزی استفاده می‌شود گله‌مند است. او با اشاره به افت شدید سطح کلام، بخشی از این موضوع را ناشی از این می‌داند که نهادهای نظارتی تنها مراقب‌اند که به خط قرمزها آسیبی نرسد و بخش دیگری را برخاسته از رقابت با موسیقی آن طرف مرز تلقی می‌کنند.

بیانیه کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان به مناسبت روز جهانی زبان مادری