کارزار جهانی عفو بین‌الملل برای آزادی توماج صالحی

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 64 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 51%

سازمان عفو بین‌الملل، بخش آمریکا، از ۲۴ شهریور همزمان با سالگرد اعتراضات «زن زندگی آزادی»، کارزار خود در حمایت از توماج صالحی را آغاز کرد؛ کارزاری که تا ۲۳ مهرماه ادامه خواهد داشت.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

» در ایالات متحده اشاره کرد و گفت این سازمان با تمرکز بر روی پروندهٔ توماج صالحی در این کارزار نیز دربارهٔ او برنامه‌های متعددی را اجرا خواهد کرد.

«من شخصاً پس از آن‌که بسیاری از ویدئوهای او را دیدم، تحت تأثیر شخصیت توماج قرار گرفتم. او یک کانال یوتیوب دارد و باید بگویم آن‌ها بی‌نظیرند. هرچند من از سنی که به موسیقی هیپ‌هاپ گوش کنم گذشته‌ام و بیشتر موسیقی کلاسیک گوش می‌دهم اما حتی من هم بسیار تحت تأثیر ویدئوهای او قرار گرفتم. توماج در ایران بسیار محبوب است و یک شخصیت الهام‌بخش است.

به‌گفتهٔ او، همهٔ زندانیان عقیدتی در ایران باید مورد توجه قرار بگیرند و فعالان حقوق بشر باید روی پروندهٔ آنها کار کنند، «اما از بسیاری از زندانیان عقیدتی در ایران هیچ رد پایی نیست و در اینترنت برای یافتن آن‌ها اطلاعاتی وجود ندارد، اما در مورد توماج مردم می‌توانند ویدئوهایش را ببینند و بفهمند که او چگونه آدمی است و دربارهٔ احساس و تعلقش به حقوق بشر بیاموزند.»عفو بین‌الملل تا کنون کارزارهای بسیاری را در حمایت از فعالان حقوق بشر زندانی در ایران برگزار کرده است.

«ما به دنبال آن هستیم که از مردم بخواهیم به نمایندگی از او اقدام کنند و شاید بزرگ‌ترین هدف کارزار ما این است که به مردم ایران نشان دهیم آن‌ها تنها نیستند. ما می‌دانیم که در حال حاضر مردم در ایران توماج صالحی را تحسین می‌کنند و به او توجه دارند. ما می‌خواستیم به او و مردم ایران بگوییم که حمایت همهٔ ما در آمریکا را با خود دارند. فکر می‌کنم این برای مردم ایران خیلی اهمیت دارد که شاهد این همبستگی مردم خارج از ایران باشند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

برگزاری برنامه‌های هفته جهانی فضا در انگاریوم دانشگاه فردوسیبه مناسبت هفته جهانی فضا، انگاریوم دانشگاه فردوسی از تاریخ ۱۲ تا ۲۱ مهرماه به صورت هر روزه برنامه‌هایی را برای سه مخاطب کودک، نوجوان و بزرگسال برگزار خواهد کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ابراز تمایل دبیرکل عربستانی یک سازمان فرهنگی برای سفر به ایراندبیرکل سازمان جهانی اسلامی برای آموزش و پرورش، علوم و فرهنگ، با توجه به سابقه تمدنی ایران تاکید کرد که این سازمان می‌تواند کارهای زیادی را با همکاری ایران انجام دهد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بازدید از موزه‌های خراسان شمالی در روز جهانی گردشگری رایگان شدمعاون میراث‌ فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: بازدید از موزه‌های سطح استان به مناسبت روز جهانی گردشگری برای عموم مردم رایگان شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

راهکارهای طبیعی در مقابله با گرمایش جهانی را دست کم نگیریدکارشناسان معتقدند که راه‌حل‌های مبتنی بر طبیعت، برای سازگاری آسیای جنوب شرقی با گرمایش جهانی حیاتی است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دستور وزیر ورزش برای رسیدگی به چمن ورزشگاه آزادیوزیر ورزش و جوانان و رئیس فدراسیون فوتبال آخرین وضعیت ترمیم چمن ورزشگاه آزادی را از نزدیک مورد بررسی قرار دادند.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »