کارزار ۱۵۰ شرکت آلمانی برای ترویج واکسیناسیون | DW | 07.12.2021

16/09/1400 11:14:00 ب.ظ

هر چه محدودیت‌های کرونا شدیدتر و طولانی‌تر باشند، دود بیشتری به چشم بنگاه‌های اقتصادی می‌رود. تولیدکنندگان عمده در آلمان پویشی راه انداخته‌ و آرم‌ها و بسته‌بندی‌های خود را برای جلب توجه به واکسیناسیون دستکاری کرده‌اند.

هر چه محدودیت‌های کرونا شدیدتر و طولانی‌تر باشند، دود بیشتری به چشم بنگاه‌های اقتصادی می‌رود. تولیدکنندگان عمده در آلمان پویشی راه انداخته‌ و آرم‌ها و بسته‌بندی‌های خود را برای جلب توجه به واکسیناسیون دستکاری کرده‌اند. قرنطینه و تعطیلی، خیابان‌ها و مغازه‌ها را سوت و کور می‌کند. مردم کمتر خرید می‌کنند.

نه فقط کافه‌ها، سوپرمارکت‌ها، مک دونالد، برگرکینگ، فست‌فودی‌ها، بلکه بازار نمایشگاه‌های خودرو و حتی بانک‌ها هم خلوت و خالی از مشتری می‌شود. این کسادی و تعلیق، خوشایند هیچ تولیدکننده و خدمات دهنده‌ای نیست.

برهمین اساس، ۱۵۰ شرکت بزرگ دست اندر کار خدمات عمومی و بانکی یا تولید و توزیع مواد غذایی، در پویش مشترکی، مردم را به واکسیناسیون فراخوانده‌اند. اقدامی دو منظوره؛ هم در جهت تسهیل تلاش‌های دولت و هم مرتبط با بقای کسب و کار و چرخ اقتصاد. در این کمپین، لوگوها، بسته‌بندی‌ها و محصولات این شرکت‌ها هر یک به نوعی با کلمه"واکسن" بازی کرده‌اند.

هماهنگی مطبوعاتی این کارزار را"روزنامه بیلد" بر عهده دارد. سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای Lidl، EDEKA، مک دونالد و برگر کینگ، ب.‌ام.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

جای خالی عاشقانه‌ها | علی دهقان

... گاهی اوقات ساده بودن بهترین اتفاقی است که می‌شود به آن تکیه داد و با خیالی آسوده هر چه در درون می‌چرخد، کلمه کرد و در هوا رهایش ساخت. امروز و اینجا که نامش نوشته‌ای برای روزهای پایانی سال، یا روزهای نخستین یک سال جدید است، می‌خواهم این‌گونه باشم. مثلا فارغ از همه بگومگوهایی که در روزهای متعدد چنگی شد و بر صورت‌مان نشست، بنویسم که وقتی به عقب نگاه می‌کنم مخدوش‌ترین صورت، چهره سیاست است. شاید ساده‌تر هم بگویم بهتر باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تلاش اسرائیل برای ترغیب آمریکا به «اقدام نظامی» علیه ایرانرسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که مقامات اسرائیل در سفر به واشینگتن تلاش دارند ایالات متحده را به اقدام نظامی علیه اهدافی در ایران تشویق کنند. در حالی که تاسیسات اتمی جمهوری اسلامی باید با خاک یکسان شوند

محدودیت و ممنوعیت سفر به ایران برای ۶۸ کشور اعلام شدبراساس آخرین پروتکل‌های ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت، ۶۸ کشور در ردیف کشورهای ویژه و پرخطر با ممنوعیت و محدودیت سفر به ایران مواجه شدند و پروتکل‌های بهداشتی برای آن‌ها از ممنوعیت سفر و قرنطینه، دریافت گواهی واکسیناسیون و انجام تست کرونا اعلام شد.

شهرداری مهاباد: سگ‌های ولگرد به معضلی برای شهر تبدیل شدەاند | DW | 06.12.2021به گفته شورای شهر مهاباد مراجع قضایی، شهرداری این شهر را در پرونده‌های مربوط به سگ‌گزیدگی شهروندان بە پرداخت یک میلیارد تومان دیه محکوم کردەاند. اما این نهاد می‌گوید به جای سگ‌کشی از پیشنهادهای سازنده استقبال می‌کند. منظور بسیجیهاست؟ آلمان_نازی سازنده سلاح_شیمیایی و مزخرف گویی علیه ایران ازملاها بهتر هستن نمک به حرام نیستن

اختصاص بودجه ۹۲۰ میلیون یورویی به ایرلند برای کاهش تاثیرات منفی برکسیتکمیسیون اتحادیه اروپا برای جبران ضررهای اقتصادی احتمالی ناشی از برکسیت یک بسته کمک ۹۲۰ میلیون دلاری به جمهوری ایرلند، عضو اتحادیه اروپا، اعطا می کند.

دختران شین‌آباد را برای درمان به خارج نفرستادند تا آبروی کشور نرود

چرا سخت کار کردن به تنهایی برای موفقیت شغلی کافی نیست؟ - BBC News فارسیبرای جلو زدن از بقیه همواره به ما دستورالعملی را آموخته‌ا‌ند که باید سرمان را بیندازیم پایین و از دیگران بهتر کار کنیم. ولی این گزاره آن قدرها هم درست نیست