کارشناسان ایرانی: تورم در ترکیه موقتی است

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دو اقتصاددان ایرانی در یک میزگرد اقتصادی گفتند که بازگشت به روال عادی برای ترکیه آسان‌تر از ایران است. - خبرگزاری آناتولی

دو اقتصاددان ایرانی در یک میزگرد اقتصادی گفتند که بازگشت به روال عادی برای ترکیه آسان‌تر از ایران است.

دو تن از اقتصاددانان ایرانی با شرکت در میزگرد این نشریه به پرسش‌های فوق پاسخ داده‌اند. پروفسور هادی صالحی اصفهانی در این زمینه گفته است: تورم در ترکیه نرخ بالا و فزاینده‌ای دارد، اما نباید این‌گونه تحلیل کرد که وضع اقتصاد ترکیه بسیار بد است؛ چون به غیر از تورم، وضعیت بقیه متغیرهای اقتصاد کلان خوب است؛ مثلاً رشد اقتصادی ادامه داشته و تجارت خارجی نسبت به سال گذشته بهتر شده است.

در ادامه این میزگرد، دکتر محمدمهدی بهکیش، کارشناس اقتصادی و استاد سابق دانشگاه «علامه طباطبایی» تهران نیز تصریح کرده است: اگر نگاه کاملی به دوران حضور اردوغان در قدرت داشته باشیم و بخواهیم اقدامات او را از دوره نخست‌وزیری‌اش تاکنون ارزیابی کنیم، باید به او نمره قبولی بدهیم. اردوغان اقدامات مثبت و خوب زیادی هم برای اقتصاد ترکیه داشته است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

کارشناسان ایرانی پوخ می خورند. تورم واقعی ترکیه بالای 120 درصد است و بدتر هم خواهد شد. من چند ماه پیش در ترکیه بودم مردم خون گریه می کنند. مردم به اشتفاده از شمع و چراغ نفتی رو آورده اند از بس که گاز و برق گران شده است. سیب زمینی پیاز را دانه ای می خرند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بازداشت دو ایرانی در اتریش به ظن دست داشتن در قاچاق انسان | DW | 05.02.2022پلیس جنایی ایالت اتریش علیا، دو ایرانی را در روزهای اخیر به ظن همدستی در قاچاق انسان دستگیر کرده است. اتحادیه اروپا برای این دو حکم جلب صادر کرده بود و پلیس مجارستان محل اختفای آنها را به اتریش اطلاع داده بود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

نتیجه پژوهش‌ها در اسرائیل:‌ ویتامین دی در تخفیف علایم کرونا موثر استبزرگ‌ترین مطالعه‌ای که از آغاز همه‌گیری کرونا در جهان در مورد اثرات «ویتامین دی» در مقابله با این ویروس انجام شده، نشان می‌دهد که کمبود ویتامین دی عامل بسیار مهمی در ابتلا به...
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

روز جهانی سرطان؛ کرونا در کار تشخیص در اروپا اختلال ایجاد کرده استسرطان یکی از علل اصلی مرگ و میر در کشورهای حوزه معاونت منطقه‌ اروپای سازمان جهانی بهداشت است و بیش از ۲۰ درصد از کل مرگ و میرها را به خود اختصاص می‌دهد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ایران: در برخی بخش‌ها توافقاتی در وین حاصل شده استوزیر امور خارجه ایران از حصول برخی «توافق‌ها در حوزه‌های اقتصادی و سیاسی» در مذاکرات وین خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

روایت فرهاد بندش، پناهجوی کرد ایرانی از سیر پناهندگی در استرالیااسترالیا به داشتن سیستم سخت و انعطاف‌ناپذیر در برابر پناهجویان و مهاجران در جهان مشهور است. ماه گذشته و وقتی ماجرای اخراج نواک جوکوویچ از این کشور سر و صدا به پا کرد، توجه‌ها بار دیگر به هتل پارک ملبورن جلب شد. جایی که صدها پناهجو در آن زندانی‌ هستند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

محکومیت سه ایرانی در دانمارک به اتهام جاسوسی برای عربستان | DW | 04.02.2022سه تن از اعضای گروه 'جنبش مبارزه عربی برای آزادی اهواز' در دادگاهی در دانمارک مجرم شناخته شدند. اتهام آنها 'تبلیغ برای ترور' و جمع آوری اطلاعات برای سرویس‌های اطلاعاتی عربستان سعودی است. The black flags that will support the Imam Al-Mahdi will come from Pakistan. In April 2015, Muhammad Qasim bin al-Karim saw Prophet Muhammad SAW in a dream explaining to him where the black flags would come from. Is Qasim the awaited Mahdi? تیتر خبرتون واضح نیست! چطور الان ایرانی شدن ولی اگر به همین جرم یا هر جرمی ( به حق یا ناحق) در ایران دستگیر بشن، روی قومیتشون به شدت تاکید می‌کنید؟ mr_yousefi_
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »