کارشناسان سازمان ملل: ایران در پرونده سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکراینی مرتکب نقض مکرر حقوق بشر شده است

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 51%

کارشناسان سازمان ملل: ایران در پرونده سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکراینی مرتکب نقض مکرر حقوق بشر شده است اگنس کالامارد، گزارشگر ویژه امور اعدام های غیرقانونی، گفت که توضیحات مقامات ایران برای گمراه کردن و گیج کردن، ساخته شده است

ایران اخبار, ایران سرفصلها

کارشناسان سازمان ملل متحد می‌گویند ایران با هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری اوکراینی در حومه تهران، و با اقدامات پس از آن، حقوق بشر را به طور مکرر نقض کرده است.

اظهارات وی در یک نامه رسمی ۴۵ صفحه‌ای خطاب به جمهوری اسلامی ایران آمده است. این نامه روز سه شنبه منتشر شد. کالامارد در نامه خود گفته است که پس از یک بررسی های درازمدت ۶ ماهه، در دسامبر ۲۰۲۰ نامه ای با جزئیات و سوالات به دولت ایران فرستاد و هنوز پاسخ آن نامه را دریافت نکرده است. کالامارد اما می‌گوید که توضیحات ایران درباره اینکه واحد مستقر شده «تور» سپاه چگونه پرواز غیرنظامی را هدف قرار داد، دارای تناقضات بسیار است و «به بیان ساده‌تر، جور در نمی‌آید.»

در بخش دیگری از این نامه آمده است بر خلاف ادعای فرمانده نیروی هوا-فضای سپاه که واحد موشکی تنها ۱۰ ثانیه تصمیم داشت که تصمیم بگیرد موشک را شلیک کند، واحد موشکی دست کم ۴۵ ثانیه و یا بیشتر، فرصت داشت هدف را ارزیابی کند و تصمیم بگیرد که موشک را شلیک کند یا خیر.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

سپاه پاسداران مسافران هواپیما رو قتل و عام کرد و در بازداشتگاه به بستگانشان تجاوز کرد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نماینده جدید آمریکا در سازمان ملل: هنوز با نماینده ایران در سازمان ملل دیدار نکرده‌امنماینده جدید آمریکا در سازمان ملل: هنوز با نماینده ایران در سازمان ملل دیدار نکرده‌ام دولت پرزیدنت بایدن از زمان شروع کار خود گفته است اگر ایران به اجرای تعهدات خود در قابل توافق هسته‌ای موسوم به برجام بازگردد، آمریکا هم به این توافق بازخواهد گشت به اون نماینده بیسواد بگید ایران در برجام هست ترامپ احمق خارج شد. از این حرفش میشه فهمید،طرف فقط عقده دست دادن و گفتگو و مذاکره با نمایندگان یک حکومت داعشی ،تروریست رو داره و به خاطر قتل و عام مردم ایران ،میخواد این حکومت رو تشویق کنه. بازگشت به برجام یعنی پذیرش الزامات آن و لغو تحریم های غیر قانونی این نیازی به مذاکره ندارد موضوع گفتگوی غیر رسمی فقط می تواند 'چگونگی بازگشت طرفین به تعهدات برجامی'باشد و هیچ موضوع دیگری ربطی به برجام ندارد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کارشناسان سازمان ملل خواستار آزادی فوری محمد نوری‌زاد شدندبه باور این کارشناسان، پرونده نوری‌زاد «نمونه‌ای از وضعیت بسیاری از کنشگران سیاسی زندانی در ایران» است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کارشناسان سازمان ملل خواستار آزادی فوری محمد نوری‌زاد شدند | DW | 04.05.2021کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل ضمن ابراز نگرانی شدید از وضعیت محمد_نوری‌زاد، فعال سیاسی زندانی خواستار آزادی او شدند. آنها می‌گویند محروم کردن این زندانی از دسترسی به مراقبت‌های پزشکی می‌تواند مصداق شکنجه باشد. چه عجب... یه نفر پیدا شد تو اون خراب شده یه جو شرف داشته باشه حداقل یه کلمه حرف بزنه تازه میگه می‌تونه مصداق شکنجه باشه؟؟؟ یارو رو آمپول زدن تو خشتکش... دهنشو سرویس کردن تو میگی محروم کردن از مراقبت های پزشکی میتواند مصداق شکنجه باشد؟؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

کارشناسان سازمان ملل: محمد نوری‌زاد را فوری آزاد کنید
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کارشناسان سازمان ملل: وضعیت احمدرضا جلالی واقعا وحشتناک است | DW | 18.03.2021کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل نسبت به وضعیت سلامتی احمدرضا جلالی ابراز نگرانی شدید کرده‌اند. این پزشک ایرانی-سوئدی بیش از چهار سال است که در ایران زندانی است. او به اتهام جاسوسی به اعدام محکوم شده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

انتقاد سازمان ملل از گزارش ایران از سقوط هواپیمای اوکراینی | DW | 23.02.2021یک کارشناس سازمان ملل می‌گوید گزارشی که ایران درباره سرنگونی 'غیرعمدی' هواپیمای اوکراینی در سال گذشته ارائه داده، حاوی ابهامات فراوان است. او خواستار گزارشی صادقانه‌تر از ایران شده است. صادق مُرد یک ابهام اساسی این است که غیرعمدی نبود، عمدی بود. صداقت در این« ولایت» یافت می نشود ، جسته ایم ما . فقط وقاحت در خدعه و تقیه یافت شد .
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »