کارشناسان می‌گویند که عواقب امنیتی «هک» حساب کاربران سرشناس توئیتر ممکن است فاجعه‌بار باشد

28/04/1399 03:37 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

پیامی از شرکت توئیتر که هک شدن کساب کاربری جک دورسی، مدیر عامل توئیتر و حساب‌های کاربری چهره‌های معروف را تائید می‌کنداما به نظر کارشناسان امنیت اینترنتی، این امر می‌تواند پیامدهای بسیار عظیمی داشته باشد و این کلاهبرداری از طریق بیت‌کوین، در واقع سرپوشی برای پنهان نگاه داشتن دست یافتن تبهکاران به تماس‌ها و ارتباط محرمانه نیرومندترین افراد جهان باشد.

اما به نظر کارشناسان امنیت اینترنتی، این امر می‌تواند پیامدهای بسیار عظیمی داشته باشد و این کلاهبرداری از طریق بیت‌کوین، در واقع سرپوشی برای پنهان نگاه داشتن دست یافتن تبهکاران به تماس‌ها و ارتباط محرمانه نیرومندترین افراد جهان باشد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

آمریکا، کانادا، و بریتانیا می‌گویند که روسیه به تلاش‌های تولید واکسن کرونا حمله سایبری می‌کندآمریکا، کانادا، و بریتانیا می‌گویند که روسیه به تلاش‌های تولید واکسن_کرونا حمله سایبری می‌کند مرکز ملی تحقیقات امنیت سایبری بریتانیا بیانیه مربوط به تلاش‌های روسیه را اعلام کرد. صدور این بیانیه با دولت آمریکا آمریکا و کانادا هماهنگ شده است.

جو لیبرمن: مذاکره با جنایتکارانی که مردم ایران را به گروگان گرفته‌اند، بی‌نتیجه استجو لیبرمن: مذاکره با جنایتکارانی که مردم ایران را به گروگان گرفته‌اند، بی‌نتیجه است آقای لیبرمن همچنین خاطرنشان کرد: از زمانی که استبداد در برابر آزادی وجود داشته،‌ همیشه کسانی که حق آزادی و زندگی در شرایط آزاد را داشته‌اند، در این نبرد شرکت کرده‌اند.

ارتش آلمان در جستجوی تجهیزاتی که از انبار ناپدید شده است | DW | 17.07.2020بنا به گزارش‌های تازه مقدار فراوانی از تجهیزات رزمی ارتش آلمان ناپدید شده است. ارتش و کمیسیون امور دفاع در پارلمان آلمان نگران هستند و تحقیقاتی را آغاز کرده‌اند. احزاب گوناگون از ولنگاری احتمالی در ارتش انتقاد کرده‌اند.

تجمعی در ماهشهر برگزار نشده است/ فیلم منتشر شده در فضای مجازی کذب است🔻تجمعی در ماهشهر برگزار نشده است/ فیلم منتشر شده در فضای مجازی کذب است 🔹فرماندار بندر ماهشهر تاکید کرد که روز جمعه هیچ‌گونه تجمع اعتراض‌آمیزی در این شهرستان برگزار نشده و فیلم منتشر شده در خصوص تجمع در این شهرستان در فضای مجازی کذب است.

گرمای بی‌سابقه در سیبری و قطب شمال؛ دانشمندان می‌گویند نتیجه دستکاری انسان در طبیعت است - BBC News فارسیبنابر یافته‌های یک پژوهش بین‌المللی، موج گرمای امسال در نواحی پیرامون قطب شمال، یا شمالگان، گواه روشنی از تغییرات اقلیمی است.

۷ کشوری که با شدیدترین میزان تغییرات جمعیتی رو‌به‌رو هستندبنا برمطالعه‌ای که به تازگی در نشریه پزشکی لنست منتشر شده سقوط نرخ زاد و ولد به این معناست که تقریبا تمام کشورهای دنیا تا پایان قرن حاضر با کاهش جمعیت روبرو خواهند شد. پدیده‌ای که این نشریه نسبت به تاثیرات 'حیرت‌آور' آن بر جوامع هشدار داده است.

پیامی از شرکت توئیتر که هک شدن کساب کاربری جک دورسی، مدیر عامل توئیتر و حساب‌های کاربری چهره‌های معروف را تائید می‌کند

نیویورک - هک بسیار گسترده حساب‌های کاربری توئیتر چهره‌های سرشناس، از باراک اوباما رئیس‌جمهوری سابق آمریکا و جف بزوس ثروتمندترین مرد دنیا گرفته تا هنرمندان میلیاردر نظیر کانیه وست و همسرش کیم کارداشیان، بازتابی وسیع داشت.

اما به نظر کارشناسان امنیت اینترنتی، این امر می‌تواند پیامدهای بسیار عظیمی داشته باشد و این کلاهبرداری از طریق بیت‌کوین، در واقع سرپوشی برای پنهان نگاه داشتن دست یافتن تبهکاران به تماس‌ها و ارتباط محرمانه نیرومندترین افراد جهان باشد.

اداره پلیس فدرال، اف‌بی‌آی، روز پنج‌شنبه تحقیق گسترده‌ای‌ را درباره هک بزرگ توئیتر آغاز کرد، و توئیتر نیز اعلام کرد که با همکاری کاربرانی که حساب‌های آنها مورد حمله قرار گرفته، درباره نفوذ در داده‌های غیرعلنی آنها تحقیق می‌کند.

توئیتر در بیانیه خود می‌نویسد: «ما، براساس دانسته‌های کنونی، باور داریم که در مجموع ۱۳۰ حساب کاربری هدف مهاجمان قرار گرفته‌ و اختیار برخی از این حساب‌ها به دست مهاجمان افتاده که از آنها برای توئیت زدن استفاده کرده‌اند.»

در این حمله اینترنتی روز چهارشنبه (۱۵ ژوئیه)، مهاجمان از زبان چهره‌های سرشناس، از جمله جو بایدن، نامزد حزب دموکرات برای ریاست جمهوری آمریکا، کاربران را تطمیع کرده‌اند که در ازای دریافت هر یکهزار دلار پول مجازی به صورت بیت کوین، دو هزار دلار به آنها پرداخت خواهند کرد.

به گزارش روز جمعه (۱۷ ژوئیه) خبرگزاری «سی ان ان بیزنس»، وقوع این حمله، آن هم در میانه انتخابات تعیین‌کننده ریاست جمهوری آمریکا، توانایی رسانه‌های اجتماعی، به خصوص توئیتر، را برای بی‌ثبات کردن آمریکا و جهان را یادآوری می‌کند.

توئیتر با این که نسبت به رقبایش، از جمله فیسبوک، کاربران کمتری دارد، ولی تاثیر گسترده‌ای بر رسانه‌های خبری، سرمایه‌داران، و سیاست‌گذاران دارد. توئیتر جایی است که تازه‌ترین اخبار منعکس می‌شود. روسای جمهوری آمریکا از طریق توئیتر درباره تغییر سیاست‌ها اطلاع‌رسانی می‌‌کنند، و مدیران عامل شرکت‌ها، اعلامیه‌های کاری خود را منتشر می‌کنند.

حمله اینترنتی به توئیتر از یک سو اعتماد مردم به آن را نشان داد و از سوی دیگر، شکنندگی امنیتی آن را برملا کرد.

«سی ان ان بیزنس» می‌نویسد هدف نهایی مهاجمان به توئیتر هنوز معلوم نیست؛ اما آن چه تاکنون درباره این حمله منتشر شده، نگرانی‌های جدی سیاست‌گذاران، کارشناسان امنیت سایبری، و برخی از دست‌اندرکاران توئیتر را برانگیخته است.

کارشناسان می‌‌گویند مهاجمان با استفاده از نفوذ خارق‌العاد‌ه‌ای که به دست آورده بودند، می‌توانستند باعث فروش فله‌ای سهام در بازارهای مالی شوند، اعلامیه‌های دروغینی را در مورد سیاست‌گذاری‌ها منتشر کنند، و یا مسیر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را به کلی دگرگون کنند.