کارشناسان در گفت‌وگو با یورونیوز: ایران اقدام نظامی آمریکا را بی‌پاسخ نمی‌گذارد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 78 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 34%
  • Publisher: 59%

کارشناسان در گفت‌وگو با یورونیوز: ایران اقدام نظامی آمریکا را بی‌پاسخ نمی‌گذارد گزارش هومان دوراندیش را بخوانید🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

در حالی که ۵۴ روز تا پایان ریاست جمهوری دونالد ترامپ باقی مانده، احتمال اقدام نظامی ایالات متحده آمریکا علیه ایران به عنوان آخرین برگ از پرونده فشار حداکثری دولت ترامپ به حکومت ایران همچنان مطرح است.

با این حال برخی از ناظران سیاسی همچنان این خطر را جدی ارزیابی می‌کنند. باراک راوید، خبرنگار اسرائیلی، روز چهارشنبه (پنج آذر) از آمادگی ارتش اسرائیل برای مقابله با پیامدهای اقدام نظامی آمریکا علیه ایران در آخرین روزهای ریاست جمهوری ترامپ خبر داد.«اگر حمله کنند، هدفشان تاسیسات هسته‌ای خواهد بود» عباس عبدی ضمن تایید تاثیر نگرانی مقامات اسرائیل و عربستان از کنار رفتن قریب‌الوقوع ترامپ در احتمال وقوع حمله نظامی آمریکا به تاسیسات هسته‌ای ایران، چنین اقدامی را موجب منتفی شدن دغدغه‌های اسرائیل و عربستان از ظهور ایران اتمی نمی‌داند. آقای عبدی می‌گوید: «عامل دیگر در تشدید احتمال اقدام نظامی، فشارهای عربستان و اسرائیل به دولت ترامپ است. مقامات این دو کشور فکر می‌کنند با رفتن ترامپ، وضعیت پیش از ترامپ احیا می‌شود. اما با همه این حرف‌ها، اقدام نظامی علیه ایران به راحتی امکان‌پذیر نیست.

من نمی‌دانم کجا ترامپ را هدف قرار می‌دهد. قطعا نبرد محدود با استفاده از نیروی نظامی نخواهد بود. ممکن است آمریکا از قبل اعلام کند چه نقاطی را می‌خواهد بزند. در هر صورت آمریکا دنبال از بین بردن بنیان‌های اقتصادی و نظامی ایران نیستآژانس بین‌المللی انرژی اتمی در سپتامبر امسال گزارش داد که ذخیره اورانیوم غنی شده ایران از ۱۰ برابر حد مجازی که در توافق هسته ای با قدرت های جهانی تعیین شده بود فراتر رفته است. مطابق گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ذخیره اورانیوم غنی شده ایران به ۲۱۰۵.

آقای باوند سفر مخفیانه نتانیاهو به عربستان را در راستای اقدام نظامی آمریکا علیه ایران نمی‌داند و می‌گوید: «اسرائیل وارد تفاهم با کشورهای عربی شده. یکی پس از دیگری. عربستان هم اعلام کرده به زودی وارد گفت‌وگو با اسرائیل خواهد شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

😄😄😄😄😄

اقدام نظامی اسراییل را پاسخ بدین پاسخ نظامی آمریکا پیشکش مگر قرار نبود یکی بزنن ده تا بخورن چه شد بلوف تاکی

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.