کارشناسان فرانسوی: بی‌نیازی کشور به نیروگاههای هسته‌ای کاملا امکان‌پذیر است

30/07/1400 08:51:00 ب.ظ

کارشناسان فرانسوی: بی‌نیازی کشور به نیروگاههای هسته‌ای کاملا امکان‌پذیر است

فرانسه, انرژی

کارشناسان فرانسوی: بی‌نیازی کشور به نیروگاههای هسته‌ای کاملا امکان‌پذیر است

نیروگاه‌های هسته‌ای هم‌اکنون ۷۰ درصد از نیاز فرانسه به انرژی را تامین می‌کنند و این کشور بیشترین وابستگی را به این نوع از انرژی در سطح جهان دارد.

گروهی از کارشناسان در فرانسه اعلام کردند که امکان تعطیلی نیروگاه‌های هسته‌ای این کشور در صورت مقابله با اتلاف انرژی و سرمایه‌گذاری در انرژی‌های تجدیدپذیر وجود دارد.انجمن «نگاوات» در حالی از امکان کاهش مصرف انرژی به نصف و عدم وابستگی به انرژی هسته‌ای تا سال ۲۰۵۰ میلادی سخن می‌گوید که هم‌اکنون نیروگاه‌های هسته‌ای منبع اصلی تامین انرژی در فرانسه هستند.

بحث بر سر میزان استفاده از انرژی هسته‌ای، در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۲ بار دیگر بین سیاستمداران فرانسوی به جریان افتاده است.بسیاری از سیاستمداران فرانسوی انرژی هسته‌ای را غیرقابل حذف و تامین‌کننده استقلال این کشور در زمینه تامین انرژی معرفی می‌کنند. این در حالی است که به گفته کارشناسان «نگاوات» نیاز فرانسه به انرژی می‌تواند با افزایش میزان نوسازی ساختمان‌ها و مقابله با اتلاف انرژی کاهش پیدا کند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اعتراض‌های ایران؛ کارشناسان حقوق بشری سازمان ملل خواستار «آزادی فوری» آرش صادقی شدند

در حالی که جریان اعتراضی در ایران همچنان برقرار است مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت اهواز در نماز جمعه امروز این شهر خطاب به مقامات کشور گفت: «معترضان را اعدام نکنید و معترضان را آزاد کنید مگر اینکه آدمی را کشته باشند.» ادامه مطلب >>

ایران مجددا اروپا و آمریکا را به خلف وعده در توافق هسته‌ای متهم کردمحمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران بار دیگر با متهم کردن طرف‌های اروپایی و آمریکا به خلف وعده در مذاکرات هسته‌ای مدعی شد که تنها ایران برای مدت

تمرین‌ جنگنده‌های اسرائیلی برای حمله به تاسیسات هسته‌ای ایراننیروی هوایی ارتش اسرائیل تمرین‌های هوایی خود را با هدف انجام حمله احتمالی به تاسیسات هسته‌ای ایران از سر گرفت. بنا به گزارش‌های خبری شبکه 12 و وب‌سایت جو نده بابا، ایناحمله نمیکنن. چهل ساله ما این جنگ زرگری رو داریم... 😂😂😂 اسرائیل مثل شما زیاد گه میخوره زیاد باور نکنید ، چون میدونه ایران_ابرقدرت اسرائیل را در یک ساعت با خاک یکسان خواهد کرد

رسانه‌های اسرائیل از آغاز تمرین ارتش برای حمله احتمالی به مراکز هسته‌ای ایران خبر دادندرسانه‌های اسرائیل در گزارش هایی اعلام کردند آویو کوخاوی، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل، به نیروی هوایی این کشور دستور داده است تمرین برای حمله احتمالی به سایت‌های هسته‌ای ایران را پس از دو سال وقفه از سر بگیرد. اگه میتونستند حمله میکردند.برای ترساندن یه عده در داخل ایرانه تا مسئولین رو مجبور به پذیرش احیای برجام بکنند زارت مردم دیگه ازین گولا نمیخورن..تنها خود ما ملت هستیم که باید خامنه ای و کفتارای حرومزادش رو به فاضلاب تاریخ بفرستیم..نه اسراییل و نه آمریکا و..وقتی دارن از منافع خلافت آخوند کثیف،سود میبرن،چرا باید این مزدورای عقب مونده رو کنار بزارن؟

رییس جمهور: یقین دارم گشایش‌های خوبی در کشور ایجاد می‌شود/ باید به جوانان اعتماد کنیمرییس جمهور تاکید کرد: مشکلات معیشتی نباید ما را از توجه به مسایل اساسی فرهنگ باز بدارد. مشکلات بانوان و مسأله نهاد خانواده باید مورد تاکید قرار گیرد. خداکنه تف بر شما که فقط دزدید و دروغ می گویید آهای رهبر احمق شکم سیروطن فروش، وضعیت تورم افتضاحه و حقوق ها کم و ثابت و دزدان اطرافت زیاد!!! آیا می فهمی؟؟؟غیر ممکنه که بفهمی امیدواریم

اردوغان سفرای 10 کشور از جمله آمریکا، فرانسه و آلمان را به اخراج از ترکیه تهدیدرجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه با انتقاد از بیانیه ده کشور غربی که از این کشور خواسته بودند پرونده تاجر زندانی این کشور را به صورت عادلانه بررسی کند،

ورود ششمین محموله ۶ میلیون دُزی 'سینوفارم' به کشور۶ میلیون دُز واکسن وارد کشور شد بیست‌ونهمین محموله واکسن کرونا تهیه شده از سوی جمعیت هلال‌احمر حاوی شش میلیون دُز واکسن سینوفارم، امروز پنج‌شنبه - بیست و نهم مهرماه در فرودگاه امام خمینی (ره) به وزارت بهداشت تحویل داده شد.

Aa گروهی از کارشناسان در فرانسه اعلام کردند که امکان تعطیلی نیروگاه‌های هسته‌ای این کشور در صورت مقابله با اتلاف انرژی و سرمایه‌گذاری در انرژی‌های تجدیدپذیر وجود دارد.طولانی و به‌طور یک‌طرفه به تعهدات خود پایبند بوده است.22 اکتبر ,2021: 01:12 صبح GST آخرین به روزرسانی: 22 اکتبر ,2021: 01:14 صبح GST Share آدرس کپی شد نیروی هوایی ارتش اسرائیل تمرین‌های هوایی خود را با هدف انجام حمله احتمالی به تاسیسات هسته‌ای ایران از سر گرفت.اشتراک چاپ رسانه‌های اسرائیل در گزارش هایی اعلام کردند آویو کوخاوی، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل، به نیروی هوایی این کشور دستور داده است تمرین های لازم برای حمله احتمالی به مراکز هسته‌ای ایران را پس از دو سال وقفه از سر بگیرد.

انجمن «نگاوات» در حالی از امکان کاهش مصرف انرژی به نصف و عدم وابستگی به انرژی هسته‌ای تا سال ۲۰۵۰ میلادی سخن می‌گوید که هم‌اکنون نیروگاه‌های هسته‌ای منبع اصلی تامین انرژی در فرانسه هستند. بحث بر سر میزان استفاده از انرژی هسته‌ای، در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۲ بار دیگر بین سیاستمداران فرانسوی به جریان افتاده است.» Advertisement رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در ادامه پیشنهاد کرد که کشورهای مختلف، طرف‌های اروپایی و آمریکا را به ایفای تعهدات خود در مذاکرات دعوت کنند. بسیاری از سیاستمداران فرانسوی انرژی هسته‌ای را غیرقابل حذف و تامین‌کننده استقلال این کشور در زمینه تامین انرژی معرفی می‌کنند. طبق این گزارش اسرائیل و احتمالا واشینگتن نیز اهمیت وجود گزینه نظامی در صورت شکست دیپلماسی را دریافته‌اند و به این نتیجه رسیده‌اند که بدون وجود گزینه نظامی قابل اجرا روی میز، متقاعد کردن ایران به بازگشت به مذاکرات دشوار است. این در حالی است که به گفته کارشناسان «نگاوات» نیاز فرانسه به انرژی می‌تواند با افزایش میزان نوسازی ساختمان‌ها و مقابله با اتلاف انرژی کاهش پیدا کند.» ادعاهای رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در حالی مطرح می‌شود که رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در دیدار با آنتونی بلیکن، وزیر خارجه آمریکا ضمن «ضعیف» دانستن روند بازرسی‌های بین‌المللی بر تأسیسات اتمی ایران گفت، در سفر به تهران و دیدار با حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه این کشور درباره پیشنهادهایی برای فعال‌سازی برنامه بازرسی‌ها از تأسیسات هسته‌ای ایران گفت‌وگو خواهد کرد. به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید کارشناسان «نگاوات» توصیه کرده‌اند که سطح نوسازی ساختمان‌ها از ۳۰ هزار مورد در سال تا سال ۲۰۳۰ میلادی به ۸۰۰ هزار مورد برسد. «میدل ایست مانیتور» روز ۲۷ مهر به نقل از شبکه تلویزیونی ۱۲ اسرائیل اعلام کرد بخشی عمده این پول از بودجه فعلی و مابقی آن از بودجه جدید اسرائیل که ماه نوامبر (ماه آینده) به تایید می‌رسد، تامین خواهد شد.

تکیه بر خودروی الکتریکی و سرمایه‌گذاری در حمل و نقل ریلی از دیگر سیاست‌هایی است که به گفته «نگاوات» می‌تواند سطح مصرف انرژی را کاهش دهد. او همچنین در گفت‌وگویی با روزنامه «فایننشیال تایمز» تأکید کرد که به علت عدم دادن مجوز بازرسی از تاسیسات هسته‌ای کرج، روند بازرسی بین‌المللی از تاسیسات هسته‌ای ایران کامل نیست. اسرائیل پیشتر اعلام کرده بود که یک بودجه یک و نیم میلیارد دلاری را برای افزایش توان خود برای هدف قرار دادن برنامه هسته‌ای ایران تصویب کرده است. لوپن، حامی انرژی هسته‌ای: اگر رئیس جمهور فرانسه شوم یارانه انرژی‌های تجدیدپذیر را قطع می‌کنم به گفته این گروه از کارشناسان، فرانسه با دو برابر کردن توربین‌های بادی و افزایش سرمایه‌گذاری در انرژی خورشیدی می‌تواند از انرژی هسته‌ای بی‌نیاز شود. نیروگاه‌های هسته‌ای هم‌اکنون ۷۰ درصد از نیاز فرانسه به انرژی را تامین می‌کنند. وزارت خارجه بریتانیا نیز با اشاره به پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران، آن را «بیش از هر زمانی نگران‌کننده» خواننده است. به این ترتیب فرانسه بیشترین وابستگی را به این نوع از انرژی در سطح جهان دارد. این کانال تلویزیونی اسرائیلی در گزارش خود آورده است که این مبالغ مالی برای جنگنده‌ها، جمع‌آوری اطلاعات و احتمالاً استفاده از ماهواره و سایر گزینه‌ها اختصاص خواهد یافت. دولت فرانسه در نظر دارد تا سال ۲۰۳۵ میلادی سهم نیروگاه‌های هسته‌ای را در تامین انرژی به ۵۰ درصد کاهش دهد. در واکنش به این تحولات پرونده هسته‌ای ایران، اسرائیل اما در حال بررسی گزینه‌هایی برای مقابله با برنامه هسته‌ای تهران است و در این راستا تل‌آویو اخیرا بودجه‌ای به ارزش 1.

با این حال بین سیاستمداران فرانسوی بر سر چشم‌انداز استفاده از انرژی هسته‌ای پس از سال ۲۰۳۵ اختلاف نظر وجود دارد. هم‌رسانی این مطلب: ..