کارشناس نظامی: اولویت حمله موشکی ایران تجهیزان نظامی بود نه افراد- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim

09/01/2020 07:38:00 ب.ظ

کارشناس نظامی: اولویت حمله موشکی ایران تجهیزان نظامی بود نه افراد #IranAttacks

Iranattacks

کارشناس نظامی: اولویت حمله موشکی ایران تجهیزان نظامی بود نه افراد IranAttacks

یک کارشناس نظامی در حساب توئیتری خود نوشت حمله موشکی ایران خطای عمدی نبود بلکه خودداری ایران از کشتن سربازان آمریکایی بود.

، یک کاربر توئیتر که خود را یکی از کارشناسان مرکز مطالعات منع گسترش سلاح های هسته‌ای جیمز مارتین معرفی کرده است در واکنش به خبر رویترز که حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکایی عین الاسد در عراق را «خطای عمدی» ایران در مورد هدف قرار دادن نیروهای نظامی آمریکایی عنوان کرده بود، نوشت: کلمه «خطا» در اینجا کمی گمراه کننده است. هنگامی که هیچ مدرکی (از این موضوع) در دست نیست، این کلمه نشان دهنده اشتباه (عمدی یا غیر‌عمدی) است. اگر من بودم این تیتر را به این شکل تغییر میدادم «ممکن است ایران اولویتش را از هدف قرار دادن نیروهای آمریکایی به هدف قرار دادن انبارهای پرنده‌های نظامی در حملات موشکی عراق تغییر داشته باشد».

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

اعتراف صریح بازداشت‌شدگان اغتشاشات گیلان به آشوب و آسیب‌رسانی به اموال عمومی + فیلم- اخبار گیلان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

بیخیال ما در محل هستیم هنوز داریم جنازه میکشیم بیرون

پوشش لحظه به لحظه حمله موشکی ایران به پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراقهشدار شماری از کشورهای آسیایی به شهروندانشان: به عراق سفر نکنید، خاک عراق را سريعا ً ترک کنید دروغ میگن.قبلش خبر دادن که داریم میزنیم تخلیه کردن اونجا رو اینم خبر اول تویتر اینکه دروغگو نیست،هست؟

حمله موشکی ایران؛ آیا ایران عامدانه از کشتن نیروهای آمریکایی خودداری کرد؟به تلافی کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس و همراهانش، ایران در ساعات ابتدایی بامداد روز چهارشنبه ۱۳ دی، ده‌ها موشک به پایگاه‌های نظامی ایالات متحده در عراق شلیک کرد که به گفته مقامات آمریکایی تلفاتی نداشته است. توئیت این خبرنگار اسرائیلی چرا مسدود شد؟ چون گفته بود ۲۲۴ نفر بردن بیمارستان تل آویو؟ زندست که ان شاء الله. 😁👇 فکر میشود که عمداً از کشتار اجتناب شده باشد چون تنها امریکائی در آنجا نیستند .‌... بر اینکه کسی کشته نشده دو سه بار کنفرانس و صحبت تلویزونی ترامپ لغو شد اگر هیچ کسی کشته نشده این داستانا چی بود قشنگ معلومه داشتن فکر میکردن چی بگن ضایع نشن

کارشناس امنیتی موسسه خاورمیانه: ایران و آمریکا در تنش‌آمیزترین مرحله روابط خود هستندکارشناس امنیتی موسسه خاورمیانه: ایران و آمریکا در تنش‌آمیزترین مرحله روابط خود هستند به گفته او، ممکن است ایرانی‌ها به دنبال کشتن رهبران عالی‌رتبه نظامی مانند فرماندهی سنتکام بروند که البته اجرای چنین کاری چالش سختی برای آنها خواهد بود. تنها چیزی که ارزش داره و میشه بهش گفت انتقام_سخت ، بیرون انداختن آمریکا از خاورمیانه هس. سلیمانی انتقام_سخت Mr Trump, I have a question. Why should we fight? What is your problem with Iran? The world is getting destroyed. The ground is warm. But are you just thinking about destroying Iran? Make peace with Iran. Iran is and can be America's best ally. Finish the wars اگه چالشی نباشه که حال نداره 😂😂😂

حمله موشکی سپاه پاسداران ایران به پایگاه آمریکایی در استان انبار عراقسپاه پاسداران ایران در بیانیه‌ای از حملات سنگین موشکی به پایگاه آمریکایی عین الاسد عراق در انتقام از کشته شدن قاسم سلیمانی و همراهانش خبر داد.

سپاه حمله موشکی علیه مواضع آمریکا را تایید کرد/ انتقام سخت ایران آغاز شدسپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای از حملات سنگین موشکی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پایگاه آمریکایی عین الاسد در انتقام از ترور ناجوانمردانه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانش خبر داد. الله_اکبر یا_زهرا مرگ_بر_آمریکا 👊👊👊👊💪💪💪✌✌✌✌ الله اکبر .خامنه ای رهبر

ترامپ: در حال ارزیابی خسارات حمله موشکی ایران هستیم

خبرگزاری تسنیم ، یک کاربر توئیتر که خود را یکی از کارشناسان مرکز مطالعات منع گسترش سلاح های هسته‌ای جیمز مارتین معرفی کرده است در واکنش به خبر رویترز که حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکایی عین الاسد در عراق را «خطای عمدی» ایران در مورد هدف قرار دادن نیروهای نظامی آمریکایی عنوان کرده بود، نوشت: کلمه «خطا» در اینجا کمی گمراه کننده است.AFP PHOTO / ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN BROADCASTING هم‌رسانی این مطلب:.واکنش محتاطانه ترامپ به حمله ایران؛ نامه ایران به سازمان ملل: جنگ نمی‌خواهیم ایران و آمریکا هرکدام چه می‌گویند؟ بنا بر اطلاعیه سپاه پاسداران"ده‌ها موشک زمین به زمین" در ساعات ابتدایی روز چهارشنبه از سوی ایران شلیک شد تا"پایگاه هوایی اشغالی ارتش تروریستی و متجاوز آمریكا را در عین الاسد" که مرکز فرماندهی ایالات متحده در غرب عراق است از بین ببرد.دی ۱۷, ۱۳۹۸ به بهانه مرگ قاسم سلیمانی؛ مجلس ۲۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی به نیروی قدس داد در حالی که مجلس شورای اسلامی ایران بررسی بودجه سال ۹۹ که پیشتر دولت نامش را «بودجه استقامت» گذاشته بود را در دست دارد، ناگهان این نهاد به بهانه کشته شدن قاسم سلیمانی بودجه نیروی قدس سپاه را ۲۰۰ میلیون یوروی افزایش دادند.

هنگامی که هیچ مدرکی (از این موضوع) در دست نیست، این کلمه نشان دهنده اشتباه (عمدی یا غیر‌عمدی) است. اگر من بودم این تیتر را به این شکل تغییر میدادم «ممکن است ایران اولویتش را از هدف قرار دادن نیروهای آمریکایی به هدف قرار دادن انبارهای پرنده‌های نظامی در حملات موشکی عراق تغییر داشته باشد». این در حالی است که عصرپنجشنبه سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در یک کنفرانس خبری که به صورت زنده از تلویزیون پخش شد اعلام کرد ایران در این عملیات به دنبال ضربه زدن به ماشین نظامی دشمن بود و نه کشتن افراد نظامی آمریکایی اگر چه حتما ده‌ها نفر کشته و زخمی شده‌اند. دونالد ترامپ گفت که آمریکا در این حمله هیچ کشته‌ای نداده و پایگاه‌ها نیز سالم هستند و تنها"خسارت جزئی" وارد شده است. او همچنین گفت: ضربات موشکی به یکی از مهمترین پایگاه‌های آمریکا در قالب عملیات شهید سلیمانی، آغاز یک عملیات بزرگ بود که در کل منطقه ادامه پیدا خواهد کرد. انتهای پیام/ . همچنین در پی تحریم های آمریکا علیه ایران، این کشور در یک بحران اقتصادی شدید قرار گرفته و به گفته مقامات جمهوری اسلامی «تحت فشار تحریم‌ها»، صادرات نفت این کشور کاهش یافته است و حتی کشورهای دوست ایران نیز «جرات خرید نفت ایران» را ندارند.