کارشناس سازمان ملل از آمریکا خواست ولیعهد سعودی را در ارتباط با پرونده قتل خاشقجی تحریم کند

09/12/1399 04:03 ق.ظ

♦️ کارشناس سازمان_ملل از آمریکا خواست ولیعهد سعودی را در ارتباط با پرونده قتل خاشقجي تحریم کند

اگنس کالامار، تحقیقگر سازمان ملل متحد در امور اعدام‌های سریع و بدون دادرسی - آرشیوکارشناس ارشد حقوق بشر سازمان ملل متحد که سرپرستی تحقیقات آن سازمان در مورد قتل جمالی خاشقجی را بر عهده داشت، روز جمعه ۸ اسفند از دولت ایالات متحده خواست ولیعهد سعودی را به دلیل دست داشتن در قتل آن روزنامه‌نگار منتقد ریاض تحت تحریم قرار دهد.

کارشناس ارشد حقوق بشر سازمان ملل متحد که سرپرستی تحقیقات آن سازمان در مورد قتل جمالی خاشقجی را بر عهده داشت، روز جمعه ۸ اسفند از دولت ایالات متحده خواست ولیعهد سعودی را به دلیل دست داشتن در قتل آن روزنامه‌نگار منتقد ریاض تحت تحریم قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، اگنس کالامار، تحقیقگر سازمان ملل در امور اعدام‌های سریع و بدون دادرسی، در بیانیه‌ای که در توییتر منتشر کرده است، از دولت جو بایدن رییس جمهوری جدید آمریکا خواست جهت تضمین اجرای عدالت در پرونده قتل خاشقجی پیشگام شود.

وی در این پیام، که پس از انتشار عمومی گزارش نهادهای اطلاعاتی آمریکا در مورد پرونده قتل آقای خاشقجی توسط دولت بایدن منتشر کرده است، از واشینگتن درخواست کرده دارایی‌های محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی، و همچنین مراودات بین‌المللی او را تحت تحریم قرار دهد. headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

آدم عاقل مگه گاو شیردهش رو سر میبره؟؟؟؟ 😂😂😂 سازمان ملل تخمی وسط باز آشغال حرومزاده بهنام_محجوبی روح_الله_زم نوید_افکاری اين سازمان_ملل كور است در مقابل جنايت هاي جمهوري اسلامي ؟؟؟ چرا اينهمه قتل و ادمكشي علني و پنهاني، جمهوري اسلامي را نميبينند؟؟ چرا ترورهاي سفارتي هاي ج ا را نميبينند؟؟ چقدر جوان بيگناه مثل نوید_افکاری و بهنام_محجوبی و هزاران هزار جوان ديگر بايد بدست پليد ج ا كشته شوند؟؟

این خاشقچی جزو ماسونها بود بخاطر همین انقدر پیگیر پروندش هستند وگرنه این همه انسان و خبدنگار تو جهان کشته شدند این قرمساقها ککشون هم نگزید اینهمه خبرنگار هر روز دارن در سراسر دنیا به انحاء مختلف کشته یا ترور می‌شن. خاشقچی خون‌ش رنگین‌تر بود؟! برای چی انقدر براش تبلیغ میشه؟ دو ساله پدر دنیا رو دراوردند با پرونده خاشقچیِ داعشی

خاشقچی‌تون مزدور سیا نبوده زبانم لال؟! با سوابق حضور در افغانستان و‌ مرثیه‌خوانی برای بن‌لادن بعنوان جهادی، و تبلیغ بهار عربی و حمایت از تروریست‌های سوری تحت عنوان ستون‌نویس(!)، و‌ با در نظر گرفتن یقه‌پاره کردن سیا در جریان پرونده خاشقچی؛ هیچ بعید نیست ایشون کارمند سیا بوده باشه یا آن گاو_شیرده را بدوشید

مراقب باشید اذیت گاو شیرده نکنید ، اگه دیگه پول نداد میخواید چه غلطی کنید ؟ :)

درخواست بیش از ۱۰۰ کنشگر داخل ایران از سازمان ملل برای حمایت از همه‌پرسی گذارسازمان ملل به ما که میرسه میشه سازمان دمل! نه_به_جمهوری_اسلامی

نماینده جدید آمریکا در سازمان ملل: هنوز با نماینده ایران در سازمان ملل دیدار نکرده‌امنماینده جدید آمریکا در سازمان ملل: هنوز با نماینده ایران در سازمان ملل دیدار نکرده‌ام دولت پرزیدنت بایدن از زمان شروع کار خود گفته است اگر ایران به اجرای تعهدات خود در قابل توافق هسته‌ای موسوم به برجام بازگردد، آمریکا هم به این توافق بازخواهد گشت به اون نماینده بیسواد بگید ایران در برجام هست ترامپ احمق خارج شد. از این حرفش میشه فهمید،طرف فقط عقده دست دادن و گفتگو و مذاکره با نمایندگان یک حکومت داعشی ،تروریست رو داره و به خاطر قتل و عام مردم ایران ،میخواد این حکومت رو تشویق کنه. بازگشت به برجام یعنی پذیرش الزامات آن و لغو تحریم های غیر قانونی این نیازی به مذاکره ندارد موضوع گفتگوی غیر رسمی فقط می تواند 'چگونگی بازگشت طرفین به تعهدات برجامی'باشد و هیچ موضوع دیگری ربطی به برجام ندارد

حوثی‌ها طرح سازمان ملل و آمریکا برای پایان دادن به بحران یمن را رد می‌کنندمحمد عبدالسلام، سخنگوی رسمی شبه‌نظامیان حوثی و رئیس هیئت مذاکره‌کننده این گروه، روز سه‌شنبه 14 اردیبهشت، فاش کرد که رایزنی‌های این گروه در مسقط با مارتین

سازمان اطلاعاتی آمریکا از چه ابزارهایی برای جاسوسی استفاده می‌کرد؟- بخش اولسازمان اطلاعاتی آمریکا از چه ابزارهایی برای جاسوسی استفاده می‌کرد؟(۱) ▫️پیپی که رادیو در آن جاسازی‌شده ▫️دوربینی که در پاکت سیگار جای می‌گیرد ▫️کبوتر نامه‌بر ▫️ تیرک توخالی ▫️قطب‌نمای لنزی ارتش آمریکا

سازمان جهانی بهداشت استفاده از واکسن آسترازنیکا را توصیه کرددر واکنش به نگرانی‌های به وجود آمده درباره اثرات جانبی واکسن آسترازنیکا، سازمان جهانی بهداشت روز

سازمان جهانی بهداشت استفاده اضطراری از واکسن کرونای «جانسون اند جانسون» را تایید کردسازمان جهانی بهداشت پیش از این نیز استفاده اضطراری برای واکسن‌های فایزر-‌بیون تک و آسترازنکا را تایید کرده بود.

اگنس کالامار، تحقیقگر سازمان ملل متحد در امور اعدام‌های سریع و بدون دادرسی - آرشیو

کارشناس ارشد حقوق بشر سازمان ملل متحد که سرپرستی تحقیقات آن سازمان در مورد قتل جمالی خاشقجی را بر عهده داشت، روز جمعه ۸ اسفند از دولت ایالات متحده خواست ولیعهد سعودی را به دلیل دست داشتن در قتل آن روزنامه‌نگار منتقد ریاض تحت تحریم قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، اگنس کالامار، تحقیقگر سازمان ملل در امور اعدام‌های سریع و بدون دادرسی، در بیانیه‌ای که در توییتر منتشر کرده است، از دولت جو بایدن رییس جمهوری جدید آمریکا خواست جهت تضمین اجرای عدالت در پرونده قتل خاشقجی پیشگام شود.

وی در این پیام، که پس از انتشار عمومی گزارش نهادهای اطلاعاتی آمریکا در مورد پرونده قتل آقای خاشقجی توسط دولت بایدن منتشر کرده است، از واشینگتن درخواست کرده دارایی‌های محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی، و همچنین مراودات بین‌المللی او را تحت تحریم قرار دهد.

خانم کالامار همچنین از ریاض خواسته است که توضیح دهد آیا بقایای جسد جمال خاشقجی در کنسولگری عربستان در شهر استانبول ترکیه – که او دوم اکتبر ۲۰۱۸ وارد آن شد و هرگز از ساختمان آن بیرون نیامد – از بین برده شده و در این صورت، چطور معدوم شده است.

آقای خاشقجی اقامت دائم آمریکا را داشت و برای تکمیل مدارک ازدواجش با نامزد ترک خود به کنسولگری عربستان در استانبول رفته بود، اما بر اساس مدارک جمع‌آوری شده، به طرز وحشتناکی به قتل رسید. پلیس ترکیه هرگز نتوانست بقایای جسد او را در کنسولگری پیدا کند.

پادشاهی عربستان سعودی هرگونه ارتباط با قتل این ستون‌نویس روزنامه واشینگتن پست را رد کرده است. دستگاه قضایی آن کشور نیز شهریور ماه امسال اعلام کرد که هشت متهم اصلی پرونده گناهکار شناخته شده و برای آنها احکام سنگین زندان صادر شده است.