کارشناس ضدتروریسم آمریکا: ترامپ برنده نشود احتمال حملات تروریستی راستگرایان هست

29/05/1399 12:58 ب.ظ

کارشناس ضدتروریسم آمریکا: ترامپ برنده نشود احتمال حملات تروریستی راستگرایان هست انتخابات_آمریکا بیشتر بخوانید🔽

«این لحن سیاسی چنان است که به‌سادگی می‌توان دید چه پیامد‌هایی به‌بار می‌آورد» آقای تراورس گفت چنین حملاتی از سوی «گروه‌های تروریستی داخلی» وی را «متعجب نخواهد کرد، به‌ویژه اگر دولت کنونی (انتخابات را) ببازد.

» دونالد ترامپ که در تمامی نظرسنجی‌های انتخاباتی از جو بایدن عقب مانده است پیوسته تکرار کرده که استفاده از صندوق رأی‌ الکترونیک، که بناست با توجه به شیوع بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ از آن استفاده شود، به «تخلف گسترده» و نتیجه‌ای «ازپیش‌تعیین‌شده» علیه او می‌انجامد.

رئيس پیشین کانون ملّی ضدتروریسم آمریکا در این باره گفت که این لحن سیاسی چنان است که «به‌سادگی می‌تواند دید» که چه پیامدهایی در اردوگاه طرفداران برتری سفیدپوست‌ها و گروه‌های راستگرای افراطی به‌بار می‌آورد.

از سوی دیگر اداره تامین امنیت ملی آمریکا نیز روز ۱۷ اوت در این زمینه هشدار مشابهی داد. در تحلیل دو روز پیش این سازمان از اوضاع کنونی آمده است: «ارزیابی ما آن است افراطی‌هایی که انگیزهٔ ایدئولوژیک دارند، و نیز دیگر عوامل ستیزه‌جو ممکن است، در اثر نارضایتی‌های سیاسی، به‌سرعت علیه اهدافی در کارزارهای انتخاباتی تجهیز شده و مرتکب خشونت شوند.» headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews_pe »

ترامپ پیشگام حق رای زنان در آمریکا را عفو کرد - BBC News فارسیدونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا سوزان برانل آنتونی، از پیشگامان حقوق زنان در آمریکا را در مراسمی به مناسبت یکصدمین سالگرد حق رای زنان عفو کرده است.

خطر مرگ از بیخ گوش ترامپ گذشت- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimخطر مرگ از بیخ‌گوش ترامپ گذشت نیروی هوایی آمریکا حادثه هواپیمای ترامپ را تاييد كرد هواپیمای حامل ترامپ نزدیک بود با یک فروند پهپاد در نزدیکی فرودگاهی در واشنگتن برخورد کند

گزارش سنای آمریکا: تماس کارزار انتخاباتی ترامپ با روسیه تهدید بزرگی بوددر این گزارش ۱۳۰۰ صفحه‌ای همچنین تاکید شده است که اعضای کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ تلاش داشتند تا از کمک‌های مسکو حداکثر بهره را به ویژه در ماجرای افشای ایمیل‌های هک شده حزب دموکرات ببرند.

ترامپ: تنها اگر تقلب شود، در انتخابات شکست می‌خورم!ترامپ: تنها اگر تقلب شود، در انتخابات شکست می‌خورم! باید در انتخابات پیروز شویم، نمی‌توانیم بازی بخوریم اگر رای‌گیری غیابی انجام دادید، اطمینان حاصل کنید که رای شما شمارش می‌شود این تنها راهی است که ممکن است در انتخابات ببازیم، پس باید خیلی مراقب باشیم

انتخابات آمریکا| میشل اوباما برگ برنده دموکرات‌ها در اولین شب همایشمیشل اوباما در سخنرانی شب گذشته خود گفت: «بالا رفتن تنها راهی است که جواب خواهد داد.» او سپس اضافه کرد: «اما بگذارید این را روشن کنم که بالا رفتن به این معنا نیست که لبخندی بر لب داشته باشید و در مواجهه با شرارت و بی‌رحمی حرف‌های قشنگ بزنید؛ بالا رفتن به معنای انتخاب راه سخت‌تر است. به این معنی است که با چنگ و دندان راهی به سمت قله پیدا کنیم.»

ترامپ یا بایدن؛ پیشگویان درباره نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا چه می‌گویند؟آلن لیکتمن و هلموت نورپوث که هر دو از جمله اساتید تاریخ و علوم سیاسی شناخته شده در آمریکا هستند، دو مدل برای پیش‌بینی انتخابات آمریکا طراحی کرده‌اند که تا کنون با خطایی جزيی که در مورد انتخابات سال ۲۰۰۰ رخ داده، موفق شده‌اند، نتایجی درست را به دست بدهند.

راس تراورس،‌ رئیس پیشین کانون ملّی ضدتروریسم آمریکا گفت اگر انتخابات ماه نوامبر به پیروزی دونالد‌ ترامپ،‌ رئیس جمهوری این کشور نینجامد حمله‌‌های راستگرایان افراطی دور از انتظار نخواهد بود.

آقای تراورس گفت چنین حملاتی از سوی «گروه‌های تروریستی داخلی» وی را «متعجب نخواهد کرد، به‌ویژه اگر دولت کنونی (انتخابات را) ببازد.»

دونالد ترامپ که در تمامی نظرسنجی‌های انتخاباتی از جو بایدن عقب مانده است پیوسته تکرار کرده که استفاده از صندوق رأی‌ الکترونیک، که بناست با توجه به شیوع بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ از آن استفاده شود، به «تخلف گسترده» و نتیجه‌ای «ازپیش‌تعیین‌شده» علیه او می‌انجامد.

رئيس پیشین کانون ملّی ضدتروریسم آمریکا در این باره گفت که این لحن سیاسی چنان است که «به‌سادگی می‌تواند دید» که چه پیامدهایی در اردوگاه طرفداران برتری سفیدپوست‌ها و گروه‌های راستگرای افراطی به‌بار می‌آورد.

از سوی دیگر اداره تامین امنیت ملی آمریکا نیز روز ۱۷ اوت در این زمینه هشدار مشابهی داد. در تحلیل دو روز پیش این سازمان از اوضاع کنونی آمده است: «ارزیابی ما آن است افراطی‌هایی که انگیزهٔ ایدئولوژیک دارند، و نیز دیگر عوامل ستیزه‌جو ممکن است، در اثر نارضایتی‌های سیاسی، به‌سرعت علیه اهدافی در کارزارهای انتخاباتی تجهیز شده و مرتکب خشونت شوند.»

در این گزارش که به یاری چندین ادارهٔ وابسته و همچنین کانون ملی ضدتروریسم آمریکا تهیه شده است به‌ویژه بر خطر از سوی «افراد معتقد به برتری نژاد سفید» و «افراد دارای ایدئولوژی‌های شخصی» تاکید شده است.

این کارشناسان احتمال حمله‌‌های مشابه را در جریان انتخابات و پس از آن از سوی گروه‌ها یا افراد چپگرای افراطی نیز منتفی نمی‌دانند اما آن را در مقایسه با احتمال حمله راستگرایان افراطی بسیار کمتر می‌شمارند.

راسل تراورس که تا مارس سال ۲۰۲۰ رئيس «کانون ملی ضدتروریسم آمریکا» بود پس از انتصاب مسئول تازه «اداره امنیت ملی آمریکا» از سوی دونالد ترامپ،‌ به دست مدیر تازه از سمت خود بر کنار شد.