کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل: حکومت ایران طرح محدود کردن اینترنت را تصویب نکند

10/12/1400 08:34:00 ب.ظ

پیش‌نویس این طرح که ابتدا در سال ۹۷ مطرح شد به دولت و نیروهای مسلح اختیار می‌دهد که زیرساخت‌ها و نحوه ارتباط شبکه اینترنت ایران با شبکه جهانی را کنترل کند.

پیش‌نویس این طرح که ابتدا در سال ۹۷ مطرح شد به دولت و نیروهای مسلح اختیار می‌دهد که زیرساخت‌ها و نحوه ارتباط شبکه اینترنت ایران با شبکه جهانی را کنترل کند. تصویب این طرح به احتمال فراوان فعالیت باقیمانده وبسایت‌های متعلق به شرکت‌های خارجی را مسدود خواهد کرد، شهروندان ایرانی ناگزیر خواهند شد برای دسترسی به اینترنت هویت (کارت ملی) خود را اعلام کنند و فروش و توزیع شبکه‌های خصوصی مجازی جرم تلقی خواهد شد.

علاوه بر این شبکه‌های اجتماعی موظف خواهند شد در زمینه کنترل و سانسور با حکومت همکاری کنند. آخرین نسخه طرح «صیانت»؛ «نقش پررنگ نظامیان و ضبط همه داده‌های کاربران ایرانی» کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بخشی از بیانیه خود می‌گویند: «این طرح یک اقدام نگران‌کننده در راستای تحکیم یک دیوار دیجیتال در ایران است و چرخش اطلاعات را در کشوری که آزادی بیان و سایر حقوق اساسی به شدت محدود شده است دشوارتر خواهد کرد. درعین حال نقض آشکار حقوق شهروندان برای مشارکت در حیات فرهنگی و دسترسی به منابع فرهنگی است».

حکومت ایران در آبان ۹۸، همزمان با اعتراضات سراسری، به مدت یک هفته دسترسی به شبکه اینترنت را کاملا قطع کرد. در آن زمان کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل ابراز نگرانی کردند که قطع کامل دسترسی به اینترنت زمینه را برای نقض حقوق بشر و استفاده بیش از حد از ابزارهای سرکوب علیه معترضان فراهم می‌کند. در جریان آن اعتراضات حداقل ۳۲۴ نفر کشته شدند. headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

سیلاب مهیب در فاروج خراسان‌شمالی/ حضور استاندار در منطقه سیل‌زده/ روایتی از لحظه وقوع سیل + فیلم- اخبار خراسان شمالی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

بیشتر مناطق غرب اهواز فاقد سیستم شبکه فاضلاب و دارای جوی‌های روبازند/ فرسودگی یکهزار کیلومتر شبکه فاضلاب شهرعضو شورای کلانشهر اهواز گفت: سازمان آب و فاضلاب اهواز اعلام کرده که سیستم تحت الارضی فاضلاب این شهرستان که 2 هزارو سیصد کیلومتر است که ،یک هزار کیلومتر آن فرسوده و نیاز به تعمیر دارد. Why I think Muhammad Qasim is Imam Al-Mahdi? Because his dreams have a strange connection with Hadiths of Prophet Muhammad SAW. and most importantly, he does not claim the title.

ویدئو/ تصاویری از کودکان بیمار که در درمانگاه زیرزمینی معالجه می‌شوند

زلنسکی:سیگنال‌هایی را از روسیه دریافت کرده‌ایم/تاکنون نتیجه‌ای که ما می‌خواستیم به دست نیامدهرئیس‌جمهور اوکراین درباره مذاکرات اخیر هیات‌های کی‌یف و مسکو در بلاروس گفت: مذاکرات نتایج مطلوبی را برای کی‌یف به همراه نداشت.

زلنسکی: زندانیانی که مایل به جنگ علیه روسیه هستند را آزاد می‌کنیمرئیس جمهوری اوکراین از تصمیم خود برای آزادی زندانیانی خبر داد که مایلند علیه روسیه بجنگند.

زلنسکی به نمایندگان پارلمان اروپا: ثابت کنید که با اوکراین و حامی این کشور هستیدانتقال بخش نوزادان یک بیمارستان محلی به پناهگاهی زیرزمینی آخرین اخبار و گزارش‌ها از جنگ اوکراین را در صفحه پوشش زنده وب‌سایت یورونیوز فارسی پیگیری کنید: وقتی دنیا اومدم ایران درگیر جنگ و بمباران بود، بیچاره مادرها چه استرسی تحمل می‌کنند 😞

کمیسیون اتحادیه اروپا: اوکراین و مولداوی در مدت کوتاه به شبکه توزیع برق اروپا متصل می شونداوکراین و مولداوی توسط کمیسیون اتحادیه اروپا در مدت کوتاه به شبکه توزیع برق اروپا متصل خواهند شد.