گروگان گیری, سفارت

کاخ سفید: ایران صلح را جایگزین گروگان‌گیری و دزدی دریایی کند

کاخ سفید در چهلمین سالگرد اشغال سفارت آمریکا: ایران صلح را جایگزین گروگان‌گیری و دزدی دریایی کند بیشتر بخوانید🔽

04/11/2019 07:11:00 ب.ظ

کاخ سفید در چهلمین سالگرد اشغال سفارت آمریکا: ایران صلح را جایگزین گروگان‌گیری و دزدی دریایی کند بیشتر بخوانید🔽

کاخ سفید با صدور بیانیه‌ای به مناسبت ۱۳ آبان، تصریح کرد که «همچنان استفاده از غیرنظامیان بی‌گناه برای پیشبرد سیاست خارجی شکست‌خورده‌ جمهوری اسلامی ادامه دارد» و «تا زمان تغییر این رفتار خصمانه اعمال تحریم‌های فلج‌کننده ایالات متحده علیه ایران ادامه خواهد داشت.»

کاخ سفید همزمان با ۱۳ آبان و چهلمین سالگرد گروگان‌گیری ۴۴۴ روزه ۵۰ تن از کارکنان و دیپلمات‌های آمریکایی در ایران، با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: «امروز ما قربانیان آن اقدام گستاخانه را گرامی می‌داریم.»کاخ سفید در ادامه این بیانیه تصریح کرده که «همچنان استفاده از غیرنظامیان بی‌گناه برای پیشبرد سیاست خارجی شکست‌خورده‌ جمهوری اسلامی ادامه دارد» و «تا زمان تغییر این رفتار خصمانه اعمال تحریم‌های فلج‌کننده ایالات متحده علیه ایران ادامه خواهد داشت.»

شهادت سرباز دهه هشتادی با ضربات چاقوی یک شرور + عکس- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim سرکوب تجمعات اعتراضی در تهران؛ شعار «مرگ بر دیکتاتور» در حمایت از خوزستان جلال ستاری، نویسنده و اسطوره‌شناس ایرانی درگذشت | DW | 31.07.2021

کاخ سفید در پایان این بیانیه به ایران توصیه کرده تا «به جای حمایت از تروریسم، مردم را در اولویت سیاست‌های خود قرار دهد» و «صلح را جایگزین گروگان‌گیری، کشتار، خرابکاری، دزدی دریایی و حمله به بازارهای جهانی نفت کند.»در همین حال، دفتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز با صدور بیانیه‌ای جداگانه به مناسبت سالروز اشغال سفارت این کشور در تهران اعلام کرد: «ما مشتاقانه در انتظار رسیدن روزی هستیم که بتوانیم در شرایطی امن دیپلمات‌های آمریکا را به تهران بفرستیم.»

دفتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه این بیانیه از رژیم ایران خواسته تا شهروندان آمریکایی بازداشت شده در این کشور را آزاد کند.مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا نیز روز دوشنبه و در چهلمین سالگرد اشغال سفارت این کشور در تهران، میزبان مراسم گرامیداشت فداکاری گروگان‌های سابق بود. headtopics.com

به دنبال اشغال سفارت آمریکا در تهران از سوی گروهی موسوم به دانشجویان پیرو خط امام روابط دیپلماتیک دو کشور در تاریخ ۷ آوریل۱۹۸۰‌ قطع شد و با وجود آزادی گروگان‌ها در ۲۰ ژانویه ۱۹۸۱ ولی روابط رسمی دو کشور با وجود گذشت ۴۰ سال همچنان قطع و تیره است. ادامه مطلب: euronews فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

دزدی دریایی رو اول کی شروع کرد؟ Does jcpoa ever mean that Iran was willing to be at peace with the world ? What did the white house do against it? آمریکا کمتر پول چاپ کند. دزدی بی سر و صدا از کل دنیا بسه.👇 زرشک دزدی دریایی که دیگه خداییش روباه پیر انگلیس خبیث شروع کرد اول..اِمریکا هم گفتمانُ جایگزین تحریم کنه..تنها راه رسیدن به صلح و دموکراسی پیشرفت اقتصادیه و اِمریکا جلوی این کارو با تحریم گرفته..دیکتاتورها در تحریم و فشار اقتصادی تقویت میشن

کاخ سفید وامریکا درعرض ریاست جمهوری آقای ترامپ به اندازه کل هشت سال جرج بوش پسر و چهار سال اوباما به ایران حسن نیت نشان دادتا آنهارا پای میز مذاکره بیاوردولی آنها دچاراشتباه محاسباتی شده‌اندو فکر میکنندامریکا ازآنها میترسدمعلوم نیست ترامپ درچهار سال بعد براین عقیده بماند. آمریکا خودش نمی خواهد کاری کند؟

اینطور باید آمریکا (شیطان بزرگ ) را تسلیم کرد آمریکا فقط زبان زور رو بلد است تو جنایتکار مردم را در هوا کشتی یادته

ترامپ: دوست دارم زلنسکی را به کاخ سفید دعوت کنمدونالد ترامپ در جریان مکالمه تلفنی جنجالی خود با رئیس جمهوری اوکراین از وی خواسته بود تا در مورد فعالیت های جو بایدن و پسرش در این کشور تحقیق کند.

تجمع هواداران میشل عون مقابل کاخ ریاست جمهوری لبناناین تجمع در حالی برگزار شد که تظاهرکنندگان لبنانی طی هفته های اخیر خواستار کناره گیری تمام نخبگان سیاسی این کشور شده اند.

ترامپ: دوست دارم زلنسکی را به کاخ سفید دعوت کنمدونالد ترامپ در جریان مکالمه تلفنی جنجالی خود با رئیس جمهوری اوکراین از وی خواسته بود تا در مورد فعالیت های جو بایدن و پسرش در این کشور تحقیق کند.

کاریکاتور/ انفصال چند قاضی فاسد از دستگاه قضاکاریکاتور/ انفصال چند قاضی فاسد از دستگاه قضا قوه_قضاییه بنظرم انفصال كافي نيست. بايستي پرونده هاي قبليشون دوباره رسيدگي بشه تا حقوق احتمالي از دست رفته قربانيها در حد امكان جبران بشه.

راهپیمایی روز 13 آبان در تهران - 1راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان در مقابل لانه_جاسوسی سفارت سابق آمریکا در تهران با حضور اقشار مختلف مردم به ویژه دانش آموزان و دانشجویان برگزار شد دیروز ریگی، امروز زم و فردا علی‌نژاد و رجوی لانه_جاسوسی دیروز ریگی، امروز زم و فردا علی‌نژاد و رجوی لانه_جاسوسی

جنجال درباره خروج علی‌اکبری از UFC/ تحریم یا سابقه دوپینگ؟جنجال درباره خروج علی‌اکبری از UFC تحریم یا سابقه دوپینگ؟ گزارشگر سازمان UFC با استناد به اظهارات رییس کمیته ضد دوپینگ این سازمان ادعا کرده که فسخ قرارداد امیر علی‌اکبری با UFC بدلیل داشتن سابقه دوپینگ در سال‌های گذشته و در کشتی بوده نه تحریم‌های آمریکا