کاخ سفید: ایران صلح را جایگزین گروگان‌گیری و دزدی دریایی کند

04/11/2019 07:11:00 ب.ظ

کاخ سفید در چهلمین سالگرد اشغال سفارت آمریکا: ایران صلح را جایگزین گروگان‌گیری و دزدی دریایی کند بیشتر بخوانید🔽

گروگان گیری, سفارت

کاخ سفید در چهلمین سالگرد اشغال سفارت آمریکا: ایران صلح را جایگزین گروگان‌گیری و دزدی دریایی کند بیشتر بخوانید🔽

کاخ سفید با صدور بیانیه‌ای به مناسبت ۱۳ آبان، تصریح کرد که «همچنان استفاده از غیرنظامیان بی‌گناه برای پیشبرد سیاست خارجی شکست‌خورده‌ جمهوری اسلامی ادامه دارد» و «تا زمان تغییر این رفتار خصمانه اعمال تحریم‌های فلج‌کننده ایالات متحده علیه ایران ادامه خواهد داشت.»

کاخ سفید همزمان با ۱۳ آبان و چهلمین سالگرد گروگان‌گیری ۴۴۴ روزه ۵۰ تن از کارکنان و دیپلمات‌های آمریکایی در ایران، با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: «امروز ما قربانیان آن اقدام گستاخانه را گرامی می‌داریم.»کاخ سفید در ادامه این بیانیه تصریح کرده که «همچنان استفاده از غیرنظامیان بی‌گناه برای پیشبرد سیاست خارجی شکست‌خورده‌ جمهوری اسلامی ادامه دارد» و «تا زمان تغییر این رفتار خصمانه اعمال تحریم‌های فلج‌کننده ایالات متحده علیه ایران ادامه خواهد داشت.»

کاخ سفید در پایان این بیانیه به ایران توصیه کرده تا «به جای حمایت از تروریسم، مردم را در اولویت سیاست‌های خود قرار دهد» و «صلح را جایگزین گروگان‌گیری، کشتار، خرابکاری، دزدی دریایی و حمله به بازارهای جهانی نفت کند.»در همین حال، دفتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز با صدور بیانیه‌ای جداگانه به مناسبت سالروز اشغال سفارت این کشور در تهران اعلام کرد: «ما مشتاقانه در انتظار رسیدن روزی هستیم که بتوانیم در شرایطی امن دیپلمات‌های آمریکا را به تهران بفرستیم.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اوضاع آرام بازار سنندج/ ‌مغازه‌ها باز و کسبه به فعالیت روزانه مشغول هستند + فیلم- اخبار کردستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

دزدی دریایی رو اول کی شروع کرد؟ Does jcpoa ever mean that Iran was willing to be at peace with the world ? What did the white house do against it? آمریکا کمتر پول چاپ کند. دزدی بی سر و صدا از کل دنیا بسه.👇 زرشک دزدی دریایی که دیگه خداییش روباه پیر انگلیس خبیث شروع کرد اول..اِمریکا هم گفتمانُ جایگزین تحریم کنه..تنها راه رسیدن به صلح و دموکراسی پیشرفت اقتصادیه و اِمریکا جلوی این کارو با تحریم گرفته..دیکتاتورها در تحریم و فشار اقتصادی تقویت میشن

کاخ سفید وامریکا درعرض ریاست جمهوری آقای ترامپ به اندازه کل هشت سال جرج بوش پسر و چهار سال اوباما به ایران حسن نیت نشان دادتا آنهارا پای میز مذاکره بیاوردولی آنها دچاراشتباه محاسباتی شده‌اندو فکر میکنندامریکا ازآنها میترسدمعلوم نیست ترامپ درچهار سال بعد براین عقیده بماند. آمریکا خودش نمی خواهد کاری کند؟

اینطور باید آمریکا (شیطان بزرگ ) را تسلیم کرد آمریکا فقط زبان زور رو بلد است تو جنایتکار مردم را در هوا کشتی یادته

ترامپ: دوست دارم زلنسکی را به کاخ سفید دعوت کنمدونالد ترامپ در جریان مکالمه تلفنی جنجالی خود با رئیس جمهوری اوکراین از وی خواسته بود تا در مورد فعالیت های جو بایدن و پسرش در این کشور تحقیق کند.

تجمع هواداران میشل عون مقابل کاخ ریاست جمهوری لبناناین تجمع در حالی برگزار شد که تظاهرکنندگان لبنانی طی هفته های اخیر خواستار کناره گیری تمام نخبگان سیاسی این کشور شده اند.

ترامپ: دوست دارم زلنسکی را به کاخ سفید دعوت کنمدونالد ترامپ در جریان مکالمه تلفنی جنجالی خود با رئیس جمهوری اوکراین از وی خواسته بود تا در مورد فعالیت های جو بایدن و پسرش در این کشور تحقیق کند.

کاریکاتور/ انفصال چند قاضی فاسد از دستگاه قضاکاریکاتور/ انفصال چند قاضی فاسد از دستگاه قضا قوه_قضاییه بنظرم انفصال كافي نيست. بايستي پرونده هاي قبليشون دوباره رسيدگي بشه تا حقوق احتمالي از دست رفته قربانيها در حد امكان جبران بشه.

راهپیمایی روز 13 آبان در تهران - 1راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان در مقابل لانه_جاسوسی سفارت سابق آمریکا در تهران با حضور اقشار مختلف مردم به ویژه دانش آموزان و دانشجویان برگزار شد دیروز ریگی، امروز زم و فردا علی‌نژاد و رجوی لانه_جاسوسی دیروز ریگی، امروز زم و فردا علی‌نژاد و رجوی لانه_جاسوسی

جنجال درباره خروج علی‌اکبری از UFC/ تحریم یا سابقه دوپینگ؟جنجال درباره خروج علی‌اکبری از UFC تحریم یا سابقه دوپینگ؟ گزارشگر سازمان UFC با استناد به اظهارات رییس کمیته ضد دوپینگ این سازمان ادعا کرده که فسخ قرارداد امیر علی‌اکبری با UFC بدلیل داشتن سابقه دوپینگ در سال‌های گذشته و در کشتی بوده نه تحریم‌های آمریکا

Aa کاخ سفید همزمان با ۱۳ آبان و چهلمین سالگرد گروگان‌گیری ۴۴۴ روزه ۵۰ تن از کارکنان و دیپلمات‌های آمریکایی در ایران، با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: «امروز ما قربانیان آن اقدام گستاخانه را گرامی می‌داریم.جو بایدن که هشت سال معاون باراک اوباما در دوران ریاست جمهوری وی بود یکی از نامزدهای پیشتاز حزب دموکرات برای رقابت با دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ است.رئیس جمهوری لبنان در جمع هواداران خود همراه با جبران باسیل وزیر خارجه خواستار «اتحاد» مردم این کشور برای اجرای برنامه اصلاحات شد.جو بایدن که هشت سال معاون باراک اوباما در دوران ریاست جمهوری وی بود یکی از نامزدهای پیشتاز حزب دموکرات برای رقابت با دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ است.

» کاخ سفید در ادامه این بیانیه تصریح کرده که «همچنان استفاده از غیرنظامیان بی‌گناه برای پیشبرد سیاست خارجی شکست‌خورده‌ جمهوری اسلامی ادامه دارد» و «تا زمان تغییر این رفتار خصمانه اعمال تحریم‌های فلج‌کننده ایالات متحده علیه ایران ادامه خواهد داشت.» کاخ سفید در پایان این بیانیه به ایران توصیه کرده تا «به جای حمایت از تروریسم، مردم را در اولویت سیاست‌های خود قرار دهد» و «صلح را جایگزین گروگان‌گیری، کشتار، خرابکاری، دزدی دریایی و حمله به بازارهای جهانی نفت کند. اعضای دموکرات کنگره ایالات متحده بر این باور هستند که رئیس جمهوری این کشور با مشروط کردن کمک نظامی به اوکراین ولودیمیر زلنسکی را برای تحقیق در مورد جو بایدن تحت فشار قرار داده است.» در همین حال، دفتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز با صدور بیانیه‌ای جداگانه به مناسبت سالروز اشغال سفارت این کشور در تهران اعلام کرد: «ما مشتاقانه در انتظار رسیدن روزی هستیم که بتوانیم در شرایطی امن دیپلمات‌های آمریکا را به تهران بفرستیم. مطالب بیشتر از بدون شرح.» دفتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه این بیانیه از رژیم ایران خواسته تا شهروندان آمریکایی بازداشت شده در این کشور را آزاد کند. مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا نیز روز دوشنبه و در چهلمین سالگرد اشغال سفارت این کشور در تهران، میزبان مراسم گرامیداشت فداکاری گروگان‌های سابق بود.

به دنبال اشغال سفارت آمریکا در تهران از سوی گروهی موسوم به دانشجویان پیرو خط امام روابط دیپلماتیک دو کشور در تاریخ ۷ آوریل۱۹۸۰‌ قطع شد و با وجود آزادی گروگان‌ها در ۲۰ ژانویه ۱۹۸۱ ولی روابط رسمی دو کشور با وجود گذشت ۴۰ سال همچنان قطع و تیره است. بیشتر بخوانید: .