کاخ گلستان آغازگر روابط دیپلماتیک ایران و ژاپن است+تصاویر

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در مراسم ۹۰ سال روابط دیپلماتیک ایران و ژاپن مطرح شد؛ کاخ گلستان آغازگر روابط دیپلماتیک ایران و ژاپن است+تصاویر

به گزارش خبرنگار ایلنا، مراسم گرامیداشت نودمین سالگرد روابط دیپلماتیک ایران و ژاپن شامگاه ۹ تیرماه با حضور معاون پارلمانی وزیر امور خارجه ژاپن، معاون میراث فرهنگی کشور، غلامعلی حداد عادل، مدیران کل وزارت خارجه و جمعی از سفیران خارجی مقیم تهران در کاخ گلستان برگزار شد.با تبریک ۹۰ سالگرد روابط دیپلماتیک ایران و ژاپن گفت: کاخ زیبا و باشکوه گلستان جایی است که برای اولین بار روابط ایران و ژاپن در این مکان آغاز شد.

او ادامه داد: روابط فرهنگی ما با ژاپن در دوره ساسانیان بیشترین تبادل را به خود دید و آثار بدست آمده بخصوص ابریشم و سکه‌های ساسانی نشان از این روابط و تعاملات دارند. حتا ابریشم ایران در قرن ۶ و۷ نیز بیشترین طرفداران را در شرق آسیا بخصوص ژاپن داشت. او تصریح کرد: در سال ۱۳۰۹ سفارتخانه مشترک ایران و ژاپن شکل گرفت و حتا بعد از جنگ جهانی دوم شاهد از سر گیری روابط دوستانه دو کشور بودیم. در این سال‌ها روابط تجاری ایران و ژاپن روز به روز مستحکم‌تر شد. وجود آثار متعدد از ژاپن در کاخ گلستان اعم از عکس‌ها و اسناد تاریخی نشان از روابط پایدار و گسترده دو کشور طی سال‌های گذشته دارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کاخ سفید جدیدترین دور مذاکرات تجاری آمریکا و چین را «سازنده» توصیف کرد♦️ کاخ سفید جدیدترین دور مذاکرات تجاری آمریکا و چین را «سازنده» توصیف کرد ⚡️ این مذاکرات در شانگهای چین و با هدف پایان دادن به «جنگ تعرفه ها بر سر اختلافات تجاری و فناوری، بین واشنگتن و پکن برگزار شد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تخلیه فاضلاب در حاشیه شهر آق قلا؛ تهدیدی برای بهداشت سیل زدگانتخلیه فضولات در زمین‌های قابل کشت و معابر حاشیه شهر آق‌قلا باعث بروز مشکلات بهداشتی شده است؛ از طرفی لجن ناشی از روان‌آبهای سیل اخیر اگرچه خشک شده اما همچنان تهدیدی برای سلامت عمومی است. بیچاره حیدر بابا
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

تاکید مجدد مکرون بر ضرورت کاهش تنش با آمریکا در گفت‌وگو با روحانیکاخ الیزه فرانسه 31 ژوئیه اعلام کرد که امانوئل مکرون، رئیس جمهوری این کشور ضمن گفت‌وگو مجدد تلفنی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا معافیت‌های هسته‌ای ایران را تمدید می‌کندمشاور امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد، ایالات متحده معافیت‌های مربوط به تحریم‌های همکاری هسته‌ای با ایران را برای ۹۰ روز دیگر تمدید خواهد کرد. تمدید می کند یا تمدید کرد؟🤔
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

جان بولتون: آمریکا معافیت‌های هسته‌ای ایران در برجام را ۹۰ روز دیگر تمدید می‌کند♦️ جان بولتون: آمریکا معافیت‌های هسته‌ای ایران در برجام را ۹۰ روز دیگر تمدید می‌کند ⚡️ این معافیت‌ها به ایران اجازه می‌دهد با دیگر کشورهای عضو برجام همکاری کنند تا اطمینان حاصل شود ایران غنی‌سازی اورانیوم را در همان حد نگه دارد. در این نود روز مانده اند! شمارشهای شما کاری انجام نمیدهد. آمریکا اسیر نمره شده!؟ نمیدانند که همه روی نمره حرکت میکنند. این بازی شطرنجیست که هرگز پیروی نخواهد داشت، غیر از آنکه بازی در دست اوست. و بازی در دست زمینیها نیست!؟
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

جان بولتون درباره تحریم محمدجواد ظریف چه گفتجان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید به قرار گرفتن نام محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در فهرست تحریم‌های ایالات متحده واکنش نشان داد. آقای بولتون چهارشنبه شب ۹ مرداد به وقت واشنگتن در گف خخخخ دمش کرم😁👏🏻👏🏻‌ما هم همینو میگیم! اینا سخنگوی ایران و ما مردم نیستند‼️ ایول به بولتون‌.مرد و سیاستمدار بزرگی است مشروعیت دولت وحشی امریکا رو کی باید تایید کنه؟؟ چقد سخته افرادی دم از مشروعیت بزنن که تماما مشغول چپاول و زورگویی و کودک کشی و جنگ در جهان هستن... شات آپ پلیز.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »