کاخ سفید: در صدد برداشتن تحریم‌ها از ایران نیستیم

01/12/1399 11:26 ب.ظ

کاخ سفید: در صدد برداشتن تحریم‌ها از ایران نیستیم العربية

جین ساکی سخنگوی کاخ سفید روز جمعه 19 فوریه به خبرنگاران گفت: ایالات متحده قصد ندارد تحریم‌ها علیه ساکی در صحبت با خبرنگاران هنگام پرواز با «ایر فورس وان» در همراهی با جو بایدن رئیس‌جمهوری به میشیگان گفت: «هیچ برنامه‌ای برای برداشتن گام‌های اضافی» درباره ایران قبل از گفت‌وگوهای دیپلماتیک درکار نیست.

»

این درحالی است که جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا جمعه 19 فوریه خواستار توقف اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران در خاورمیانه شد و خاطرنشان نمود که باید به این اقدامات ایران، واکنش نشان داد.او در سخنرانی خود در کنفرانس مجازی امنیتی مونیخ، تأکید کرد که آمریکا به همراه دیگر قدرت‌های جهانی باید در راستای تعامل با اقدامات بی‌ثبات کننده ایران در خاورمیانه، همکاری کنند و دولت او آماده پیوستن به مذاکرات در شورای امنیت در مورد برنامه هسته‌ای ایران است.

بایدن افزود: «ما باید در برابر اقدامات بی‌ثبات کننده ایران در سراسر خاورمیانه واکنش نشان دهیم و با متحدان اروپایی خود و دیگر کشورها در این زمینه همکاری خواهیم داشت و می‌کوشیم تا مکانیزم 5+1 را برای مذاکره با ایران فعال کنیم.»رئیس‌جمهوری آمریکا در بخش دیگری از سخنرانی خود، چین را «تهدیدی برای ساختار اقتصاد جهانی» توصیف کرد که باید با آن مقابله کرد و گفت: «باید برای یک رؤیایی استراتژیک و طولانی‌مدت با چین آماده شویم.» headtopics.com

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

کاخ سفید در چهاردهمین سالگرد ربوده شدن رابرت لوینسون: ایران را پاسخگو نگه می‌داریمکاخ سفید در چهاردهمین سالگرد ربوده شدن رابرت لوینسون: ایران را پاسخگو نگه می‌داریم رابرت (باب) لوینسون، از مأموران سابق اداره مبارزه با مواد مخدر پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی)، اسفند ماه ۱۳۸۵ در جزیره کیش ایران ناپدید شد

کاخ سفید: مذاکرات غیرمستقیم با ایران در «نقطه نامشخصی» قرار داردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. StateDeptSpox JakeSullivan46 42 years of crimes & you continue secretly talking to terrorist khamenei puppets? Are lives of 80 million iranians a game? going to slavery Eram Iranians detained 42years are boycotting election June18 humanrights1st antonioguterres iran_true بغداد !!! شمعخانی !!!

کاخ سفید: اروپایی‌ها منتظر پاسخ ایران به شرکت در مذاکرات هسته‌ای هستندسخنگوی کاخ سفید در کنفرانسی خبری اعلام کرد که متحدان اروپایی واشنگتن در انتظار پاسخ ایران به شرکت در مذاکرات هسته‌ای هستند.

کاخ سفید: ۱۰۰ میلیون نفر از جمعیت بزرگسال آمریکا در مقابل کووید۱۹ کاملاً واکسینه شده‌اندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. یعنی اندازه جمعیت ایران ! آمریکای جهانخوار با چه واکسنی؟؟؟؟

کاخ سفید «هفت سین» خود را در توییتر به نمایش گذاشتصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. به تخمم شاشیدم توی اون هفت سینی که توی کاخ سفید پهن میشه سفره ما غلطان خون جوانان وطن است نه_به_جمهوری_اسلامی ایکاش هشت سین ما را هم درتوئیتر می گذاشتند

ایران را قبل از پیوستن به گفت‌وگو با اروپا درباره برنامه هسته‌ای ایران، لغو کند.

ساکی در صحبت با خبرنگاران هنگام پرواز با «ایر فورس وان» در همراهی با جو بایدن رئیس‌جمهوری به میشیگان گفت: «هیچ برنامه‌ای برای برداشتن گام‌های اضافی» درباره ایران قبل از گفت‌وگوهای دیپلماتیک درکار نیست.»

این درحالی است که جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا جمعه 19 فوریه خواستار توقف اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران در خاورمیانه شد و خاطرنشان نمود که باید به این اقدامات ایران، واکنش نشان داد.او در سخنرانی خود در کنفرانس مجازی امنیتی مونیخ، تأکید کرد که آمریکا به همراه دیگر قدرت‌های جهانی باید در راستای تعامل با اقدامات بی‌ثبات کننده ایران در خاورمیانه، همکاری کنند و دولت او آماده پیوستن به مذاکرات در شورای امنیت در مورد برنامه هسته‌ای ایران است.

بایدن افزود: «ما باید در برابر اقدامات بی‌ثبات کننده ایران در سراسر خاورمیانه واکنش نشان دهیم و با متحدان اروپایی خود و دیگر کشورها در این زمینه همکاری خواهیم داشت و می‌کوشیم تا مکانیزم 5+1 را برای مذاکره با ایران فعال کنیم.»رئیس‌جمهوری آمریکا در بخش دیگری از سخنرانی خود، چین را «تهدیدی برای ساختار اقتصاد جهانی» توصیف کرد که باید با آن مقابله کرد و گفت: «باید برای یک رؤیایی استراتژیک و طولانی‌مدت با چین آماده شویم.»

بایدن، روسیه را به «حمله به دموکراسی ما» متهم نمود و تأکید داشت که واشینگتن، مصمم به احیای اعتماد اروپا به آمریکاست و نسبت به احیای بلوک بندی‌های متحجرانه دوران جنگ سرد، هشدار داد.

بایدن متعهد شد که اتحاد میان دو کرانه پیمان آتلانتیک شمالی را احیا کند و در این رابطه گفت: «من پیام روشنی را برای جهان می‌فرستم که آمریکا به پیمان ناتو بازگشته است.»

بایدن فاش ساخت که واشینگتن به شکل کامل به ناتو متعهد است و حمله به عضوی از ناتو در حکم حمله به تمامی اعضا است و آمریکا از سرمایه‌گذاری در ساختارهای نظامی خود استقبال می‌کند که اساس دفاع مشترک ناتو را تشکیل می‌دهد.