کاخ سفید: تاخیر در انتخابات ریاست جمهوری نداریم

13/05/1399 08:44:00 ق.ظ

کاخ سفید: تاخیر در انتخابات ریاست جمهوری نداریم رئیس دفتر کاخ سفید اعلام کرد،‌ انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در سوم نوامبر (تاریخ مشخص آن) برگزار می‌شود و ادعا کرد که ترامپ پیروز خواهد شد.

رئیس دفتر کاخ سفید اعلام کرد،‌ انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در سوم نوامبر (تاریخ مشخص آن) برگزار می‌شود و ادعا کرد که ترامپ پیروز خواهد شد. این اظهارنظر از سوی رئیس دفتر کاخ سفید در حالی مطرح شده که ترامپ روز شنبه بر نگرانی‌اش درباره رای گیری از طریق پست به دلیل گسترش ویروس کرونا تاکید کرده بود.

رئیس دفتر کاخ سفید در پاسخ به سوالی درباره پیشنهاد تاخیر انتخابات از سوی ترامپ، از دادن پاسخ مستقیم اجتناب کرد و تنها گفت، اگر صد درصد رای دهندگان به صورت پستی رای بدهند، نتایج انتخابات تا اول ژانویه مشخص نمی‌شود.

صحبت‌های مارک میدوز درباره عدم به تاخیر افتادن انتخابات بازتاب صحبت‌های روز یکشنبه جیسون میلر، مشاور کارزار انتخاباتی ترامپ بود که در گفتگو با فاکس نیوز اعلام کرد: انتخابات در تاریخ خود یعنی سوم نوامبر برگزار می‌شود و ترامپ می‌خواهد این انتخابات در تاریخ مذکور برگزار شود.

ترامپ گفته بود که برگزاری انتخابات با رای گیری پستی احتمال تقلب در آن را افزایش می‌دهد. رای گیری به صورت پستی در بسیاری از ایالات به عنوان گزینه امن‌تر به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا به دلیل ازدحام جمعیت در حوزه‌های رای‌گیری پیشنهاد شده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

آیا در صورت به تعویق افتادن انتخابات آمریکا بایدن رئیس جمهوری می‌شود؟گر به هر دلیل انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که قرار است در ۳ نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شود، به تعویق بیفتد، باید جانشینی موقت برای ترامپ برگزیده شود. در شرایط بسیار خاصی این فرد می‌تواند جو بایدن، رقیب ترامپ از حزب دموکرات باشد. چگونه؟

فعالیت‌های بی سر و صدای انتخاباتی در سایه تشدید شیوع کرونا و تکرار سهم‌خواهی‌ها در اردوگاه اصولگرایانپس از آغاز به کار مجلس یازدهم در هفته‌های اخیر بحث و گمانه‌زنی درخصوص کاندیداهای احتمالی انتخابات آینده ریاست جمهوری به صورت جدی‌تری راه خود را به صفحات سیاسی رسانه‌ها باز کرده است، در این میان اصولگریان با فرصت ویژه‌ و مغتنمی مواجه‌اند، آن‌ها دلگرم به همراهی شورای نگهبان و خرسند از عدم موفقیت دولت در عمل به وعده‌‌های خود و دلسردی طیف قابل توجهی از حامیان جریان تحول‌خواه نسبت به حضور در انتخابات، پیروزی در انتخابات را فوق‌العاده سهل‌الوصول می‌بینند در حالیکه ایجاد وحدت میان طیف‌های مختلف این جریان همواره سخت‌ترین کار ممکن بوده است.

انتخابات آمریکا؛ معرفی نامزد جمهوری‌خواهان در غیاب رسانه‌ها - BBC News فارسیحزب جمهوری‌خواه آمریکا رای‌گیری داخیلی برای پیشنهاد نامزدش در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور را در ماه جاری پشت درهای بسته و بدون اجازه به رسانه‌ها برای حضور انجام خواهد داد.

تمام بیماران کرونایی در جمهوری موریس بهبود یافتند

'چالش نیروهای امنیتی افغانستان پس از امضای توافقنامه آمریکا و طالبان در دو دهه گذشته بی‌سابقه بوده' - BBC News فارسیدر گزارش تازه بازرس ویژه آمریکا در بازسازی افغانستان (سیگار) آمده که امضای توافقنامه آمریکا-طالبان، جنجال نتایج انتخابات ریاست جمهوری، تنش آمریکا-ایران، بحث رهایی زندانیان، جنگ و کووید-۱۹ تاثیرات عمده روی افغانستان داشته و این فصل سال چالش‌انگیزترین دوره در دو دهه گذشته برای نیروهای امنیتی افغانستان بوده است.

یک عضو ارشد شاخه خراسان داعش در افغانستان کشته شدریاست عمومی امنیت ملی افغانستان از کشته شدن مسئول عمومی امنیتی شاخه خراسان گروه تروریستی داعش در ننگرهار خبر داد. - خبرگزاری آناتولی