کاخ سفید: حملات اخیر ممکن است به مذاکرات وین یا سالگرد کشته‌شدن سلیمانی مرتبط باشد

17/10/1400 10:27 ق.ظ

کاخ سفید: حملات اخیر در سوریه و عراق ممکن است به مذاکرات وین یا سالگرد کشته‌شدن سلیمانی مرتبط باشد العربيه_فارسى

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید، در خصوص حملات اخیر به پایگاه‌های آمریکا در عراق و سوریه گفت که واشینگتن درباره اینکه چه گروه یا افرادی مسئول این حمله‌ها هستند ساکی، در نشست خبری پنج‌شنبه، 6 ژانویه گفت، واشینگتن در حال ارزیابی حمله‌های انجام‌شده به پایگاه‌های آمریکا در عراق و سوریه است و فعلا نمی‌تواند این حملات را به گروه خاصی منتسب کند.

در روزهای اخیر همزمان با دومین سالگرد کشته‌شدن قاسم سلیمانی، و ابومهدی المهندس از فرماندهان حشد الشعبی توسط ارتش آمریکا، پایگاه‌های میزبان نیروهای آمریکایی و ائتلاف بین‌المللی در عراق و سوریه هدف حملاتی قرار گرفته‌اند.

از سویی دور هشتم مذاکرات هسته‌ای پس از وقفه‌‌ چند روزه تعطیلات سال نوی میلادی هم اکنون در وین٬ پایتخت اتریش در جریان است. جن ساکی با اشاره به اظهارات اخیر سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده «پنتاگون» درباره حملات پهپادی خنثی شده به محل استقرار نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه، ادامه داد: «همکارم جان کربی از وزارت دفاع از این تریبون روز گذشته گفت که این نوع حمله‌ها بسیار مشابه حملاتی هستند که در ماه‌های گذشته شاهد آن بوده‌ایم و روند آنها رو به افزایش است.»

کربی، گفته بود: «گروه یا مسئول این حملات به طور قطع مشخص نیست اما شیوه و اجرای آن مشابه فعالیت شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران است.»

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

حملات اخير در سوريه وعراق به مذاكرات وين ربطى ندارد اين حملات ربطى دارد به روز سال كشته شدن قاسم سليمانى ابو مهدى مهندس ايالات متحده اكَر آهن كَرم ميبنند عقب نشينى خواهد كرد از سوريا و عراق هرچند نيروى آن كَشور در عراق فرقى دارد با نيروى در سوريا در عراق هماهنكَى كنند باحكومت

کاخ سفید: حملات اخیر ممکن است با مذاکرات وین یا سالگرد کشتن سلیمانی مرتبط باشدسخنگوی کاخ سفید، درباره حمله‌های اخیر به پایگاه‌های آمریکا در عراق و سوریه گفت که ممکن است این حملات با مذاکرات هسته‌ای در وین یا سالگرد کشتن شدن قاسم سلیمانی مرتبط باشد. قطعا ربط داره آن قدر می زنیم تا با غلط کردن از منطقه بروید

پنتاگون: حملات پهپادی اخیر مشابه فعالیت شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران استجان کربی، سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده «پنتاگون»، درباره حملات پهپادی خنثی شده به محل استقرار نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه گفت گروه یا مسئول این پسر همسایه به خونه ما سنگ پرت کرد و شیشه خونه ما را شکست!! خب، ادامه بده، بعد چی شد؟ پسر همسایه به خونه ما سنگ پرت کرد و شیشه خونه ما را شکست!! اینو که گفتی، ادامه بده، بعد چی شد؟ چیکار کردی یا خواهی کرد؟ پسر همسایه به خونه ما سنگ پرت کرد و شیشه خونه ما را شکست!! فقط زر زر !

پنتاگون: عناصر مورد حمایت ایران عامل حملات به نیروهای ائتلاف در عراق و سوریه هستندپنتاگون روز چهارشنبه ۱۵ دی‌ماه اعلام کرد که شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در عراق و سوریه عامل حملات به نیروهای ائتلاف بین المللی در این دو کشور هستند. پسر همسایه به خونه ما سنگ پرت کرد و شیشه خونه ما را شکست!! خب، ادامه بده، بعد چی شد؟ پسر همسایه به خونه ما سنگ پرت کرد و شیشه خونه ما را شکست!! اینو که گفتی، ادامه بده، بعد چی شد؟ چیکار کردی یا خواهی کرد؟ پسر همسایه به خونه ما سنگ پرت کرد و شیشه خونه ما را شکست!! فقط زر زر !

حملات توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی به جنوب سوریه- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimحملات توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی به جنوب سوریه سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی ضمن تایید این حمله مدعی شد، تحرکاتی در نزدیکی مرز با سوریه در جولان از سوی چند نفر رصد شده است

کاخ سفید: حملات اخیر ممکن است با مذاکرات وین یا سالگرد کشتن سلیمانی مرتبط باشدسخنگوی کاخ سفید، درباره حمله‌های اخیر به پایگاه‌های آمریکا در عراق و سوریه گفت که ممکن است این حملات با مذاکرات هسته‌ای در وین یا سالگرد کشتن شدن قاسم سلیمانی مرتبط باشد. قطعا ربط داره آن قدر می زنیم تا با غلط کردن از منطقه بروید

مقام امنیتی اسرائیل: توافق هسته‌ای با ایران بهتر از شکست مذاکرات وین استژنرال آهارون هالیوا، رئیس سازمان اطلاعات نظامی اسرائیل در جلسه هیات وزیران گفته است اگر مذاکرات وین برای احیای توافق هسته‌ای 2015 با ایران موسوم به باز اسرائیل گوه زیادی خورد ...آخه به تو چه کته کله شومپت ...کی آدم حسابت می کنه میای زر می زنی

نظر رسمی ندارد، اما ممکن است آنها به مذاکرات احیای «برجام»‌ در وین یا سالگرد کشته‌شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران ایران مرتبط باشند.‌‌

ساکی، در نشست خبری پنج‌شنبه، 6 ژانویه گفت، واشینگتن در حال ارزیابی حمله‌های انجام‌شده به پایگاه‌های آمریکا در عراق و سوریه است و فعلا نمی‌تواند این حملات را به گروه خاصی منتسب کند.در روزهای اخیر همزمان با دومین سالگرد کشته‌شدن قاسم سلیمانی، و ابومهدی المهندس از فرماندهان حشد الشعبی توسط ارتش آمریکا، پایگاه‌های میزبان نیروهای آمریکایی و ائتلاف بین‌المللی در عراق و سوریه هدف حملاتی قرار گرفته‌اند.

از سویی دور هشتم مذاکرات هسته‌ای پس از وقفه‌‌ چند روزه تعطیلات سال نوی میلادی هم اکنون در وین٬ پایتخت اتریش در جریان است.

جن ساکی با اشاره به اظهارات اخیر سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده «پنتاگون» درباره حملات پهپادی خنثی شده به محل استقرار نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه، ادامه داد: «همکارم جان کربی از وزارت دفاع از این تریبون روز گذشته گفت که این نوع حمله‌ها بسیار مشابه حملاتی هستند که در ماه‌های گذشته شاهد آن بوده‌ایم و روند آنها رو به افزایش است.»

کربی، گفته بود: «گروه یا مسئول این حملات به طور قطع مشخص نیست اما شیوه و اجرای آن مشابه فعالیت شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران است.»

او تاکید کرده بود، ایالات متحده «این تهدیدات را جدی می‌گیرد و نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه حق دفاع از خود را دارند.»

سخنگوی کاخ سفید همچنین گفت، مشخص کردن قصد و نیت (این حمله‌ها) نیز دشوار است، چراکه با قاطعیت صحبت کردن درباره این گونه حملات آسان نیست.

از سویی به‌دنبال حمله پهپادی ناکام چهارشنبه به پایگاه نظامی عین‌ الاسد در استان الانبار در غرب عراق، علی تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران، مسئولیت هدف قرار دادن این پایگاه محل حضور مستشاران آمریکایی را پذیرفت.

ستاد اطلاع‌رسانی امنیتی عراق، پنج‌شنبه 6 ژانویه، با اشاره به این که پدافند هوایی این کشور، یک پهپاد ناشناس که شامگاه دیروز قصد نزدیک شدن به پایگاه هوایی فرماندهی نیروی هوایی عراق در الانبار داشت را رهگیری کرده است، تاکید کرد که این پهپاد در خارج از محدوده پایگاه «عین الاسد»، سرنگون شده است.

ایران و شبه‌نظامیان نیابتی آن همواره تهدید به اجرای عملیات به انتقام قتل سلیمانی کرده و اقدام به شلیک راکت‌ و پهپادهای انفجاری کرده‌اند که این اقدامات در بیشتر موارد، خسارت‌های جدی بر جای نگذاشته و راکت‌ها و پهپادهای پرتاب شده در اطراف پایگاه‌های نظامی محل استقرار سربازان آمریکایی ائتلاف بین‌المللی سقوط کرده‌اند.