کاخ سفید: هرگونه حمله ایران به اتباع آمریکایی با عواقب شدیدی روبرو می‌شود

19/10/1400 09:07:00 ب.ظ

مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفته است: «ما آمریکایی‌ها در حوزه سیاست با یکدیگر اختلاف نظرهایی داریم. اما در عزم خود در برابر تهدیدها و تحریکات، متحد هستیم».

سیاسی, بایگانی

مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفته است: «ما آمریکایی‌ها در حوزه سیاست با یکدیگر اختلاف نظرهایی داریم. اما در عزم خود در برابر تهدیدها و تحریکات، متحد هستیم».

مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفته است: «ما آمریکایی‌ها در حوزه سیاست با یکدیگر اختلاف نظرهایی داریم. اما در عزم خود در برابر تهدیدها و تحریکات، متحد هستیم».

نسخه چاپیجیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، روز یکشنبه ۱۹ دی‌ هشدار داد که هرگونه حمله جمهوری اسلامی ایران به اتباع آمریکایی با «عواقب شدیدی» روبه‌رو می‌شود.این بیانیه در واکنش به تحریم ۵۲ نفر از مقام‌های آمریکا از سوی جمهوری اسلامی و تهدیدهای مکرر تهران به‌ویژه در دومین سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه، صادر شده است.

در آغاز بیانیه کاخ سفید آمده است جمهوری اسلامی ایران در حالی اقدام به تحریم مقام‌های آمریکایی کرده است که «شبه‌نظامیان نیابتی‌ ایران به حمله به نیروهای آمریکایی در خاورمیانه ادامه می‌دهند و همزمان، مقامات ایرانی تهدید می‌کنند که در خاک آمریکا و دیگر نقاط دنیا عملیات تروریستی انجام می‌دهند».

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

آغاز هفته یازدهم اعتراضات در ایران؛ گزارش‌ها از اعتصاب کارکنان ذوب آهن اصفهان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز شنبه پنجم آذر (۲۶ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

جناب مشاور ٥١ نفر تحريم شدن. ٥٢ نفر قضيه اش چيه؟ بعدشم ايران حق دفاع از اتباعش را حتما در برابر تروريسم آمريكايي و اسرائيلي دارد.همانند خود شما منتظر ضربات بيشتر باشيد دوست عزيز آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند انشاالله هیچ غلطی نمی تونید بکنید، انتقام حاج قاسم را از درون خانه هایتان خواهیم گرفت. البته برای خامنه ای و سپاه شیاطین. این را هم‌اضافه کنید. مردم من حساس هستند و شما هم عاقل. یا حق

سگ دست صاحبشو گاز نمی‌گیره! ما هم دقیقاً همینطور هستیم اما میایم خب دولت آمریکا الان مشروعیت ندارد و کشور را در بحران غرق کرده است و خطر آشوب و هرج و مرج بسیار به شما نزدیک است. آتش در خانه است و خود شما بمب هستید😉 رستاخیز_ملی_با_پهلوی به زندانی پناهجویی در اندونزي پایان دهید به بی سرنوشتی پناه جویان اندونیزی پایان دهید! HelpRefugees_Indonesia

متاسفانه هیچ غلطی نمیکنید

گفت‌وگوی اختصاصی با اصغر فرهادی و نمایشگاه آثار عباس کیارستمی در پاریسفیلم «قهرمان» اصغر فرهادی هم اکنون در بعضی کشورها روی پرده سینماست و به زودی در پلتفزم‌های پخش فیلم هم قابل دسترس خواهد بود. هنگام جشنواره کن، محمد عبدی برای برنامه تماشا با اصغر فرهادی درباره این فیلم گفت‌وگو کرده بود. گزارش کامل را در تماشا ببینید. شکاف بین عظما و مردم یا شکاف بین عظما رو عجب!!!فقط شما میبینی!!؟ یکی از شکاف‌ها خائنین هستند

سفیر ژاپن در تهران با رئیس کل بانک مرکزی کشورمان دیدار کردکازوتوشی آیکاوا سفیر ژاپن در ایران امروز با علی صالح آبادی، رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ملاقات کرد.

دیدار باقری با مورا و مذاکره‌کنندگان ارشد سه کشور اروپایی در وینمذاکره کننده ارشد کشورمان در وین با انریکه مورا، معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا و مذاکره‌کنندگان ارشد سه کشور اروپایی دیدار کرد.

آغاز هوشمندسازی مدیریت کرونا در تهران با تست سریع اومیکرون- اخبار پزشکی - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnimآغاز هوشمندسازی مدیریت کرونا طرح آزمایشی هوشمندسازی مدیریت زنجیره انتقال ویروس کرونا در کلانشهر تهران کلید خورد بر همین اساس اجرای این طرح به کمک کیت‌های تشخیص سریع امیکرون،به صورت آزمایشی در ایستگاه مترو امام خمینی و مرکز بهداشت مهندس نادر تهران آغازشد

ترکیب دلتا با اومیکرون؛ دلتاکرون، سویه جدید کرونا در قبرس شناسایی شدبه گفته لئوندیوس کوستریکیس، استاد زیست‌شناسی دانشگاه قبرس میزان بالای شناسایی «دلتاکرون» در میان افراد بستری‌شده در بیمارستان این نگرانی را پدید می‌آورد که بین ابتلا به این سویه و افزایش احتمال نیاز به رسیدگی پزشکی در بیمارستان ارتباط وجود دارد. باید چند بم اتمی بالای چین انداخته شود تا عبرتی باشد برای دیگران 🤣🤣🤣 كيرمم نيست اين اسم و رسما. كون من روز اول كرونا رسماً جر خورد. ديگه كرونا با تمام سويه هاش به كيرمه

یک فرمانده ارشد ارتش یمن در درگیری با حوثی‌ها کشته شدیک فرمانده ارشد ارتش یمن در درگیری با حوثی‌ها کشته شد لشکر «العمالقه» ارتش یمن طی بیانیه‌ای اعلام کرد که سرهنگ مجدی الردفانی، فرمانده ارشد در این لشکر که در درگیری با شبه‌نظامیان حوثی در شهرستان بیحان استان شبوه زخمی شده بود، جان باخت.

share نسخه چاپی جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، روز یکشنبه ۱۹ دی‌ هشدار داد که هرگونه حمله جمهوری اسلامی ایران به اتباع آمریکایی با «عواقب شدیدی» روبه‌رو می‌شود..به گزارش ایسنا، در این دیدار دو طرف درباره سیاست‌های جاری پولی و مالی کلان و خرد صنعت در ایران و تقویت و گسترش بیشتر روابط اقتصادی دو جانبه بین ژاپن و ایران به ویژه در حوزه اقتصادی بحث و تبادل نظر کردند.به گزارش ایسنا، در ادامه رایزنی‌های دور هشتم مذاکرات وین، عصر امروز دیدارهایی میان انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا، مذاکره‌کنندگان ارشد سه کشور اروپایی و علی باقری مذاکره‌کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران در هتل کوبورگ وین برگزار شد.

این بیانیه در واکنش به تحریم ۵۲ نفر از مقام‌های آمریکا از سوی جمهوری اسلامی و تهدیدهای مکرر تهران به‌ویژه در دومین سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه، صادر شده است. در آغاز بیانیه کاخ سفید آمده است جمهوری اسلامی ایران در حالی اقدام به تحریم مقام‌های آمریکایی کرده است که «شبه‌نظامیان نیابتی‌ ایران به حمله به نیروهای آمریکایی در خاورمیانه ادامه می‌دهند و همزمان، مقامات ایرانی تهدید می‌کنند که در خاک آمریکا و دیگر نقاط دنیا عملیات تروریستی انجام می‌دهند». این بیانیه تصریح کرده است: «اگر ایران به هر کدام از اتباع ما از جمله ۵۲ نفری که روز گذشته نام‌شان برده شد (در فهرست تحریم) حمله کند، با عواقب جدی روبه‌رو خواهد شد». رئیس‌جمهوری اسلامی ایران روز ۱۳ دی‌ در دومین سالگرد کشته قاسم سلیمانی گفته بود: «باید متجاوز و قاتل، رئیس‌جمهوری وقت آمریکا قصاص و باید حکم خدا در مورد او جاری شود». ابراهیم رئیسی تهدید کرده بود که اگر سازوکار محاکمه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق، مایک پومپئو، وزیر خارجه سابق، و دیگر افراد به گفته وی «جنایتکار» فراهم نشود «دست انتقام از آستین امت بیرون خواهد آمد».

در ادامه بیانیه کاخ سفید خطاب به مقام‌های جمهوری اسلامی ایران تاکید شده است: «اشتباه نکنید: ایالات متحده آمریکا از شهروندان خود محافظت و دفاع خواهد کرد و این موضوع شامل کسانی می‌شود که اکنون مشغول خدمت به آمریکا هستند یا در گذشته خدمت کرده‌اند». کاخ سفید افزوده است: «ما آمریکایی‌ها در حوزه سیاست با یکدیگر اختلاف نظرهایی داریم. در مورد سیاست در قبال ایران نیز اختلاف‌نظرهایی داریم. اما در عزم خود در برابر تهدیدها و تحریکات، متحد هستیم. در دفاع از ملت خود متحد هستیم».

در پایان این بیانیه تصریح شده است که آمریکا «با متحدان و شرکای خود برای بازدارندگی و پاسخ به هرگونه حمله‌ای که توسط ایران انجام شود» همکاری خواهد کرد. ایران دونالد ترامپ و ۹ مقام فعلی و سابق آمریکا را تحریم کرد علاوه‌بر دولت جو بایدن، سخنان تهدیدآمیز ابراهیم رئیسی با واکنش مایک پومپئو، وزیر خارجه سابق آمریکا، نیز روبه‌رو شده و او تهدید رئیس‌جمهوری ایران را موضوعی بی‌سابقه و خطرناک خوانده بود. آقای پومپئو گفته بود که دولت آمریکا مسئولیت حفظ هر شهروند آمریکایی را در برابر این تهدیدات دارد. حکومت ایران روز ۱۸دی‌ اعلام کرد ۵۱ آمریکایی را به اتهام «مشارکت در کشته شدن قاسم سلیمانی» به فهرست تحریمی خود اضافه کرده است. از جمله نام‌های جدیدی که به فهرست تحریمی حکومت ایران اضافه شده است می‌توان به مارک الکساندر میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، کنت فرانکلین مک‌کنزی، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ارتش ایالات متحده (سنتکام) و رابرت چارلز اوبراین، مشاور پیشین امنیت ملی در دولت دونالد ترامپ اشاره کرد.

این در حالی است که پس از تسخیر سفارت آمریکا و قطع روابط دیپلماتیک تهران و واشینگتن در چهار دهه گذشته، هیچ شخص حقیقی یا حقوقی آمریکایی در ایران منافع اقتصادی نداشته است. از سوی دیگر، مشخص نیست چرا در حالی‌که تهران گفته است «پنجاه‌ویک» مقام آمریکایی را به فهرست تحریمی خود اضافه کرده، آقای سالیوان در بیانیه خود،‌ شمار اتباع تحریمی آمریکا را «پنجاه و دو نفر» عنوان کرده است. بالا گرفتن تنش‌های اخیر در شرایطی است که هم‌اکنون دور هشتم مذاکرات وین با هدف احیای برجام و بازگشت متقابل ایران و آمریکا به توافق هسته‌ای سال ۱۳۹۴ در جریان است. آمریکا در این مذاکرات حضور غیر مستقیم دارد. ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، روز ۱۶ دی‌ با اشاره به این‌که در مذاکرات وین «پیشرفت اندکی» حاصل شده، هشدار داد اگر به زودی واشینگتن و تهران بر سر بازگشت متقابل به برجام به تفاهم نرسند، ایالات متحده راه دیگری در پیش خواهد گرفت.

با استفاده از .