کابینه جدید لبنان: درمان «دردناک» اقتصاد و ضرورت کاهش نرخ بهره

02/02/2020 09:12:00 ب.ظ

کابینه جدید لبنان: درمان «دردناک» اقتصاد و ضرورت کاهش نرخ بهره #العربية

العربية

کابینه جدید لبنان: درمان «دردناک» اقتصاد و ضرورت کاهش نرخ بهره العربية

هیئت دولت جدید لبنان در پیش‌نویس بیانیه خود، خواهان کاهش نرخ بهره و تجدید سازمان بانک‌‌ها به عنوان

کمیته وزرا با پیش‌نویس بیانیه روز شنبه 1 فوریه؛ موافقت کرد و انتظار می‌رود این کمیته، روز دوشنبه 3 فوریه، مجدداً جلسه‌ای را برای بررسی نهایی آن، تشکیل جلسه دهد.کابینه در پیش‌نویس بیانیه؛ گفته است که طرح نجات اقتصادی، شامل «اقدامات سرنوشت ساز و ابزارهای لازم برای درمان مشکلات اقتصادی است که قطعا توام با درد خواهد بود» تا بتوان از بروز فروپاشی کامل، «جلوگیری» کرد که اگر نگوئیم، غیر ممکن اما فوق العاده دشوار خواهد بود.

این طرح، خواستار برقراری ارتباط با کلیه نهادها و جهات اعطا کننده کمک‌های بلاعوض یا پشتیبان به منظور تأمین نیازهای فوری و وام‌های آسان، تأمین نیازهای مالی خزانه، تسریع در انجام چرخه صدور مجوز برای دو بخش نفت و گاز و تعیین هیئت نظارت بر بخش برق، به عنوان قسمتی از اصلاحات، در بخش نیرو است.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

حمله نیروهای اسد به ادلب و آغاز بحران جدید پناهجویی | DW | 01.02.2020رژیم بشار اسد با کمک روسیه جنگ بی‌رحمانه‌ای علیه شهروندان خود در ادلب آغاز کرده است. صدها هزار نفر در محاصره‌اند و یا در حال فرار. ترکیه از روانه شدن خیل عظیم غیرنظامیان از ادلب به مرزهای خود خبر داده است. چمد وقته دویچه وله ، با بی بی سی یادشون رفته خایمالی خاشقچی رو بکنند صرفا جهت یاد آوری بود اخ که این اسد چه خاریه تو چشم شما ها هیچ مدلی هم نتونستید ... بخورید اخ آخ که چه حالی میده بشار اسد راستی آمار جدید از عین السد نیومده هنوز ما منتظریم بگو رودربایستی نکنید شهروندان سوری یا عوامل داعشی زاده جناب اوباما؟!!! دیگه جناب دویچه تاریخ رو تحریف نکنید!!!

مقتدی صدر: مردم نخست وزیر جدید عراق را انتخاب کردندمقتدی صدر: امروز در تاریخ عراق ثبت خواهد شد ملت نخست‌وزیر را انتخاب کرد نه گروه‌های سیاسی و این اقدام مهمی است که آینده را تقویت می‌کند امیدواریم که علاوی تسلیم فشارهای خارجی و داخلی نشود و برنامه‌هایش را مشخص کند و در شروع انتخابات زودهنگام عجله کند مرتیکه مفتخور این کی زن ظریف هستش؟ ظریف مفتخوری رو از این تروریستها یاد گرفته؟ این اوباش باعث بدبختی و ذلت ملت ایران شدند. چرا به این آخوندها کمک میکنیم که دزدی کنند و به مردم دروغ بگند و آنها را گروگان بگیرند و با کوچکترین اعتراض مردم را از پشت بام با تیر بزنند و بکشند؟ چهل_ویک_سال_شکست بیشین بینیم بابا حال داری 😂😄

محمد توفیق علاوی مامور تشکیل کابینه دولت جدید عراق شدرئيس جمهور عراق٬ محمد توفیق علاوی وزیر ارتباطات سابق این کشور را مامور تشکیل کابینه دولت جدید کرد. - خبرگزاری آناتولی

ویدئو؛ تجمع مخالفان قانون جدید شهروندی در برابر پارلمان هندسیاستمداران ارشد حزب کنگره پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آنها شعارهایی نظیر «قانون اساسی را نجات دهید» نوشته شده بود.

ویروس جدید کرونا تا چه حد کشنده است؟هنوز به طور دقیق روشن نیست که آیا ویروس کرونا قابلیت موتاسیون دارد یا نه. اما به هر روی، پژوهشگران همواره بر این نکته تاکید می‌کنند که تخمین میزان مرگ و میر یک بیماری نیز در مراحل اولیه شیوع آن دشوار است.

استیضاح ترامپ؛ شاهد جدید پذیرفته نشد، رأی نهایی چهارشنبه صادر می‌شود«من شاهد دیگری نیاز ندارم چون فکر می‌کنم ثابت شده که رئيس جمهوری، اعمالی را که به انجام آنها متهم شده، مرتکب شده است. اما اینها به سطح انجام استیضاح نمی‌رسد.» عجب محکمه شاهد نمی خواهد 😂

بخشی از یک برنامه نجات اضطراری، برای رفع بحران عمیق مالی در کشور شد.بشار اسد با حمله به ادلب واقع در شمال غربی کشورش می‌خواهد آخرین دژ مهم شورشیان سوری را پس از نه سال جنگ به هر قیمتی تصرف کند.به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق خاطرنشان کرد: امروز در تاریخ عراق ثبت خواهد شد.رئيس جمهور عراق٬ محمد توفیق علاوی وزیر ارتباطات سابق این کشور را مامور تشکیل کابینه دولت جدید کرد.

کمیته وزرا با پیش‌نویس بیانیه روز شنبه 1 فوریه؛ موافقت کرد و انتظار می‌رود این کمیته، روز دوشنبه 3 فوریه، مجدداً جلسه‌ای را برای بررسی نهایی آن، تشکیل جلسه دهد. کابینه در پیش‌نویس بیانیه؛ گفته است که طرح نجات اقتصادی، شامل «اقدامات سرنوشت ساز و ابزارهای لازم برای درمان مشکلات اقتصادی است که قطعا توام با درد خواهد بود» تا بتوان از بروز فروپاشی کامل، «جلوگیری» کرد که اگر نگوئیم، غیر ممکن اما فوق العاده دشوار خواهد بود. گروه دیده‌بان حقوق بشر سوریه، مستقر در لندن روز شنبه ۱۲ بهمن (اول فوریه)  روسیه،"حامی دیکتاتور سوریه" را متهم کرد نانوایی و بیمارستان را در شهر اریحای سوریه بمباران کرده و ۱۰ غیرنظامی را کشته است. این طرح، خواستار برقراری ارتباط با کلیه نهادها و جهات اعطا کننده کمک‌های بلاعوض یا پشتیبان به منظور تأمین نیازهای فوری و وام‌های آسان، تأمین نیازهای مالی خزانه، تسریع در انجام چرخه صدور مجوز برای دو بخش نفت و گاز و تعیین هیئت نظارت بر بخش برق، به عنوان قسمتی از اصلاحات، در بخش نیرو است. مقتدی صدر اعلام کرد: امیدواریم که علاوی تسلیم فشارهای خارجی و داخلی نشود و برنامه‌هایش را مشخص کند و در شروع انتخابات زودهنگام عجله کند و به دنبال حفظ حاکمیت عراق و استقلال آن باشد تا جایگاه این کشور حفظ شود. همچنین پیش‌نویس بیانیه، شامل لوایح قانونی و دستور العمل‌های برنامه‌ریزی شده طی سه مرحله، از 100 روز تا سه سال خواهد بود. هفته‌نامه آلمانی اشپیگل در گزارشی که به بحران ادلب و شروع موج جدید پناهجویان اختصاص داده می‌نویسد بخش بزرگی از استان ادلب در کنترل گروه"هيأت تحریر الشام"، شاخه سوری القاعده قرار دارد. . وی افزود: اگر گروههای سیاسی دیگر نامزدهای خود را برای کابینه جدید تحمیل کنند، من این وظیفه را رها می‌کنم و این موضوع را به طور واضح با شما در میان می گذارم.