کابل: بر اثر حملات راکتی پاکستان 15غیرنظامی کشته شدند

10/05/1399 05:44:00 ب.ظ

31.07.2020 کابل/خبرگزاری آناتولی دفتر رسانه‌ای والی قندهار امروز جمعه با انشتار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در نتیجه حملات راکتی پاکستان در شهرستان اسپین‌بولدک این ولایت تاکنون 15 غیرنظامی کشته شدند.

باهر احمدی سخنگوی والی قندهار هم با تائيد این خبر گفت که در پی این حمله 80 تن دیگر نیز زخمی شدند.

وی افزود: تمامی زخمی‌های این رویداد به بیمارستان حوزه‌ای شهر قندهار منتقل شده‌اند. وزارت دفاع افغانستان نیز اعلام کرد که ژنرال محمد یاسین ضیا، رئیس ستاد ارتش افغانستان به نیروهای نظامی این کشور دستور داده است تا"برای پاسخ‌گویی به این اقدام نظامیان پاکستانی آمادگی کامل داشته باشند".

در همین حال وزارت امور خارجه افغانستان هم امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد:"کابل همیشه طرفدار صلح و حفظ آرامش در امتداد خط فرضی مرز افغانستان و پاکستان موسوم به «دیورند» است و نیرو‌های دفاعی و امنیتی افغانستان توان کامل دفاع از مردم و ارائه پاسخ مناسب را دارند".‍ headtopics.com

این وزارت‌خانه تاکید کرد:"پاکستان با احترام به تمام اصول پذیرفته شده دیپلماتیک و توافقات موجود میان دو کشور، برای جلوگیری از تکرار چنین حملات از راه‌های دیپلماتیک استفاده کند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

کشمکش بر سر مالکیت 'گنبد گیتی' در ایران - BBC News فارسیرئیس ‌جمهوری ایران، گزارش‌ها درباره وقف بخشی از کوه دماوند را شایعه‌سازی دشمنان خوانده‌است. حسن روحانی گفته عجیب است که گوش شنوا برای به گفته او این شایعات بی‌اساس و بی‌ربط وجود دارد.

تاکید روسای جمهور ایران و ترکمنستان بر توسعه مبادلات تجاریرؤسای جمهور ایران و ترکمنستان با اشاره به روابط دوستانه و برادرانه دو کشور، بر ضرورت تلاش مسوولان دو کشور برای توسعه و تحکیم بیش از پیش و همه جانبه مناسبات و همکاری‌های تهران – عشق آباد در راستای تامین منافع دو ملت تاکید کردند

راه گریز جبل‌الطارق از برکسیت؛ مادرید فشار را بر لندن تشدید می‌کندجبل‌الطارق، سرزمین‌ فرادریایی بریتانیا، همچنان در تلاش است تا پس از برکسیت حضور خود را در اتحادیه گمرکی اروپا یا محدوده سفری شنگن حفظ کند؛ تلاشی که بدون جلب موافقت مادرید و لندن راه به جایی نخواهد برد و می‌تواند اقتصاد این منطقه خودمختار را در آستانه رکودی تاریخی قرار دهد.

فواید دعا و نیایش بر سلامتی روح و جسم- اخبار بازار - اخبار تسنیم - Tasnimهمه ما در شرایطی که مستأصل هستیم، استرس انجام کاری داریم یا حتی زمانی که با شرایط ناراحت کننده مانند از دست دادن عزیزمان یا حتی از دست دادن شغل و امثال این برخورد می کنیم، فقط به یک ریسمان چنگ می زنیم و آن دعا کردن و راز و نیاز با خداوند مهربان است.

آرایشگرانی که در عید قربان لبخند بر لبان کودکان آواره سوریه می‌نشانندسحر روی صندلی آرایشگر نشسته تا چند روز مانده به عید قربان به سر و صورت خود صفایی دهد. اینجا در اردوگاهی مرزی در سوریه چند آرایشگر داوطلب لبخند بر لبان این کودکان می‌نشانند.

بمب‌گذاری در شرق افغانستان دست کم ۱۸ کشته بر جای گذاشتبمب‌گذاری در شرق افغانستان دست کم ۱۸ کشته بر جای گذاشت به گزارش خبرگزاری رویترز این حمله روز پنجشنبه ۹ مرداد، در شرق افغانستان و ساعاتی بیش از زمان مقرر برای آغاز یک آتش‌بس سه روزه به مناسبت عید قربان رخ داد.