کابل: طالبان مانع اصلی روند صلح در افغانستان است

26/02/1399 03:13 ب.ظ

سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان گروه طالبان را مانع اصلی روند صلح در این کشور دانست. - خبرگزاری آناتولی

سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان گروه طالبان را مانع اصلی روند صلح در این کشور دانست. - خبرگزاری آناتولی صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان طی مطلبی در صفحه توئیتر خود نوشت: گروه طالبان مانع اصلی روند صلح و تداوم خشونت های موجود در کشور است.

طالبان بارها خواست مردم و جامعه جهانی برای تامين آتش‌بس وآغاز گفت‌وگوهای صلح با دولت افغانستان را رد کرده‌اند.

وی افزود: گروه طالبان گزینه جنگ و درگیری را انتخاب کرده است و نيروهای امنيتی مان نیز برای حفاظت از جان و مال مردم از هيچگونه سعی و تلاش دريغ نخواهند کرد. صدیقی تاکید کرد: روزانه شماری از هموطنان ما در نقاط مختلف کشور در نتیجه خشونت‌های طالبان جان خود را دست می‌دهند. حمله انتحاری دیروز شهر گردیز پکتیا، یک مثال جنایات آنها است.

وی همچنین تصریح کرد: دولت افغانستان هیچ وقت در مورد روند صلح کوتاهی نکرده بلکه برای برقراری یک صلح پایدار و باعزت در کشور متعهد بوده است. گفتنی است، فرماندهی لشکر 203 تندر ارتش افغانستان در جنوب شرق این کشور روز گذشته اعلام کرد: مهاجمان انتحاری یک دستگاه خودروی بمب گذاری شده را مقابل اردوگاه نظامی شهر گردیز، مرکز ولایت پکتیا منفجر کردند که در نتیجه آن 5 غیرنظامی کشته و 19 تن دیگر زخمی شدند. headtopics.com

ادامه مطلب:
aa_persian »

تبعید ۳۴ درویش گنابادی؛ «نهاد امنیتی مانع اجرای قانون است»۳۴ درویش گنابادی پس از بیش از ۲ سال زندان برای گذراندن ۲ سال تبعید علی رغم شیوع کرونا به شهرهای دور از محل اقامتشان تبعید شده‌اند. یورونیوز درباره تبعید دراویش با سعید دوراندیش که به زابل تبعید شده و امیر نوری حقوقدان مصاحبه کرده است.

«برجام» به هیچ وجه مانع پیشرفت‌های ما نشده است/ توافق هسته‌ای ارتباطی به برایان هوک نداردوزیر امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی در حوزه هسته‌ای پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است و «برجام» به هیچ وجه مانع پیشرفت های ما نشده است.

آمریکا: حملات هکرهای ایرانی و چینی می‌تواند مانع ساخت واکسن کرونا شودآمریکا هکرهای چینی و ایرانی را به حملاتی مستمری متهم کرد که می‌تواند مانع یافتن واکسن مقابله با ویروس کرونا توسط ایالات متحده شود. وای باور نمیکنم که آمریکایی ها به این درجه از بدبختی و فلاکت و دریوزگی رسیده باشند!! در کج بودن زمین هم شکی نیست به نظر ما فعالیت های ایالات متحده آمریکا باعث کندی روند مبارزه با کرونا شده است عدم تعهد ترامپ به مردم آمریکا، باعث کشته شدن زیادی آمریکایی شده است

واشنگتن خواستار ادامۀ گفتگوهای صلح افغانستان با وجود حملات اخیر شدزلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان ضمن محکوم کردن نیروهای داعش برای حملات هفته اخیر از جمله حمله به یک بیمارستان در کابل و یک مراسم تشییع جنازه که دست‌کم ۵۶ کشته برجای گذاشت، از دولت افغانستان همچنین رهبران طالبان خواست تا روند شکننده رسیدن به صلح در این کشور را متوقف نکنند. غنی فکر میکرد جنگ روانی را از خلیل زاد کهنه کار میبرد ولی سخت است 😅 خلیل زاد همه کار هایش درست است ولی شرط بخاطر گفتگو های بین الافغانی رهایی 5000 طالب چرا ؟میشد 1000 یا 500 طالب بخاطر اعتماد بین دو طرف فیصله میکرد دوم خیلی انسان متعصب این کار خلیل زاد را همچنان دوست ندارم! اگر خلیل زاد همراه طالبان کدام معامله مهمی انجام داده لطفا آن را همگانی کنید تا تمام مردم جهان و مخصوصا ملت همیشه غرق در خون افغانستان بدانند .

زلمی خلیلزاد: «داعش خراسان» مخالف صلح در افغانستان است و می‌خواهد به درگیری فرقه‌ای دامن بزند🔺زلمی خلیلزاد: «داعش خراسان» مخالف صلح در افغانستان است و می‌خواهد به درگیری فرقه‌ای دامن بزند ⚡️نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان در رشته توئیتی گروه داعش را مخالف برقراری صلح در افغانستان دانست که می‌خواهد در آن کشور درگیری فرقه‌ای راه بیاندازد. این سگ پیر خودش پدر داعش و طالب است مگر همین شخص نبود در سال های ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۱ به طالبان در امریکا لابی گری می‌کرد امتیاز طلبی می‌کرد پوپولیست های اوغانی دنبال ساختار حکومت قبیله و قومی در افغانستان هستن که این ارمان را پدران و بادارن شان به گور بردن اینها ام میبرن انشاءالله گوخوردی خودت داعش خراسان هستی زلمی خلیل زاد خودش داعش است

«برجام» به هیچ وجه مانع پیشرفت‌های ما نشده است/ توافق هسته‌ای ارتباطی به برایان هوک نداردوزیر امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی در حوزه هسته‌ای پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است و «برجام» به هیچ وجه مانع پیشرفت های ما نشده است.