ژوئیه ماه ملی بستنی در آمریکا است؛ چند نکته در مورد این دسر محبوب و قدیمی

30/04/1399 10:02:00 ب.ظ

🔺ژوئیه ماه ملی بستنی در آمریکا است؛ چند نکته در مورد این دسر محبوب و قدیمی ⚡️ژوئیه ماه ملی بستنی در آمریکا است. یکشنبه گذشته نیز روز ملی بستنی بود و مردم بهانه خوبی داشتند تا هر چه دلشان می‌خواهد بستنی بخورند.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. ژوئیه ماه ملی بستنی در آمریکا است. یکشنبه گذشته نیز روز ملی بستنی بود و مردم بهانه خوبی داشتند تا هر چه دلشان می‌خواهد بستنی بخورند.

ولی واقعا در مورد این دسر محبوب چه می دانیم؟ سی‌ان‌آن به چند پرسش رایج مردم پاسخ داده است:

بستنی از کجا آمده است؟ تاریخ بستنی به هزاران سال پیش باز می گردد. مدارک تاریخی نشان می دهد که رهبران مشهور جهان باستان - از نرون امپراتور روم گرفته تا اسکندر مقدونی - از این دسر خنک و شیرین لذت می بردند.

با این وجود تاریخ‌دانان معتقدند که چینی‌ها اولین ملتی بودند که نوعی دسر سرد و خامه‌ای شبیه به بستنی امروزی را به وجود آوردند. بستنی از سال‌های ۱۵۰۰ میلادی در سراسر اروپا رایج شد. هرچند در ابتدا تنها اشراف استطاعت تهیه آن را داشتند. headtopics.com

روز ملی بستنی در آمریکا از چه زمانی تعیین شد؟ مردم آمریکا روز ملی بستنی را مدیون پرزیدنت رونالد ریگان فقید هستند. او در سال ۱۹۸۴ با امضای اعلامیه‌ای ماه ژوئیه را «ماه ملی بستنی» خواند و سومین یکشنبه ماه ژوئیه نیز به عنوان «روز ملی بستنی» تعیین شد.

مردم آمریکا چقدر بستنی مصرف می کنند؟ بنا بر آمار انجمن بین‌المللی فراورده‌های شیری، هر آمریکایی سالانه به طور متوسط بیش از ۲۰ پوند (نزدیک به ۱۰ کیلوگرم) بستنی می‌خورند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

پوستر/ چهره واقعی ترامپ درباره مجازات اعدام / اعدام در آمریکا 'خوب' در دیگر کشورها 'بد'اعدام در آمریکا «خوب» در دیگر کشورها «بد» ترامپ در حالی با توییتی فارسی خواستار توقف اعدام قریب‌الوقوع این زندانیان شد که در کشور خودش در چند روز گذشته دو زندانی آمریکایی با تزریق سم اعدام شدند

جو بایدن پس از دریافت گزارش‌های اطلاعاتی، در مورد دخالت روسیه در انتخابات آمریکا هشدار دادصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

کرونا در ایران؛ هشدار عضو ستاد ملی کرونا در مورد نسل‌کشی کرونا در ایران

عراقچی: دیر یا زود آمریکا از افغانستان رفتنی استمعاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به مصاجبه خود با یک شبکه افغان تاکید کرد که آمریکا از افغانستان رفتنی است.

آرامش در بهبهان حاکم استفرمانده انتظامی خوزستان گفت: با هوشیاری مردم، آرامش کامل در شهرستان بهبهان حاکم است.

قالیباف: حل مسائل اقتصادی در اولویت مجلس یازدهم استقالیباف: حل مسائل اقتصادی در اولویت مجلس یازدهم است رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسات هر هفته هیات رییسه مجلس با روسای کمیسیون‌های تخصصی تاکید کرد که حل مسائل اقتصادی در اولویت مجلس قرار گرفته که حرکت در این مسیر ادامه دارد.