ژوئیه ماه ملی بستنی در آمریکا است؛ چند نکته در مورد این دسر محبوب و قدیمی

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔺ژوئیه ماه ملی بستنی در آمریکا است؛ چند نکته در مورد این دسر محبوب و قدیمی ⚡️ژوئیه ماه ملی بستنی در آمریکا است. یکشنبه گذشته نیز روز ملی بستنی بود و مردم بهانه خوبی داشتند تا هر چه دلشان می‌خواهد بستنی بخورند.

ژوئیه ماه ملی بستنی در آمریکا است. یکشنبه گذشته نیز روز ملی بستنی بود و مردم بهانه خوبی داشتند تا هر چه دلشان می‌خواهد بستنی بخورند.بستنی از کجا آمده است؟

تاریخ بستنی به هزاران سال پیش باز می گردد. مدارک تاریخی نشان می دهد که رهبران مشهور جهان باستان - از نرون امپراتور روم گرفته تا اسکندر مقدونی - از این دسر خنک و شیرین لذت می بردند. با این وجود تاریخ‌دانان معتقدند که چینی‌ها اولین ملتی بودند که نوعی دسر سرد و خامه‌ای شبیه به بستنی امروزی را به وجود آوردند. بستنی از سال‌های ۱۵۰۰ میلادی در سراسر اروپا رایج شد. هرچند در ابتدا تنها اشراف استطاعت تهیه آن را داشتند.مردم آمریکا روز ملی بستنی را مدیون پرزیدنت رونالد ریگان فقید هستند.

او در سال ۱۹۸۴ با امضای اعلامیه‌ای ماه ژوئیه را «ماه ملی بستنی» خواند و سومین یکشنبه ماه ژوئیه نیز به عنوان «روز ملی بستنی» تعیین شد.بنا بر آمار انجمن بین‌المللی فراورده‌های شیری، هر آمریکایی سالانه به طور متوسط بیش از ۲۰ پوند بستنی می‌خورند.در آمریکا انواع مختلف بستنی با طعم‌های متنوع وجود دارد. حتی بستنی‌های غیر لبنیاتی نیز هستند که با شیر بادام و شیر نارگیل تهیه شده‌اند. ولی بستنی ساده و سنتی وانیلی هنوز محبوب‌ترین طعم بستنی در آمریکا است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پوستر/ چهره واقعی ترامپ درباره مجازات اعدام / اعدام در آمریکا 'خوب' در دیگر کشورها 'بد'اعدام در آمریکا «خوب» در دیگر کشورها «بد» ترامپ در حالی با توییتی فارسی خواستار توقف اعدام قریب‌الوقوع این زندانیان شد که در کشور خودش در چند روز گذشته دو زندانی آمریکایی با تزریق سم اعدام شدند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

جو بایدن پس از دریافت گزارش‌های اطلاعاتی، در مورد دخالت روسیه در انتخابات آمریکا هشدار دادصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ هشدار عضو ستاد ملی کرونا در مورد نسل‌کشی کرونا در ایران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

عراقچی: دیر یا زود آمریکا از افغانستان رفتنی استمعاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به مصاجبه خود با یک شبکه افغان تاکید کرد که آمریکا از افغانستان رفتنی است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آرامش در بهبهان حاکم استفرمانده انتظامی خوزستان گفت: با هوشیاری مردم، آرامش کامل در شهرستان بهبهان حاکم است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

قالیباف: حل مسائل اقتصادی در اولویت مجلس یازدهم استقالیباف: حل مسائل اقتصادی در اولویت مجلس یازدهم است رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسات هر هفته هیات رییسه مجلس با روسای کمیسیون‌های تخصصی تاکید کرد که حل مسائل اقتصادی در اولویت مجلس قرار گرفته که حرکت در این مسیر ادامه دارد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »