ژاپن در ماموریت تنگه هرمز تحت فرماندهی آمریکا شرکت نمی‌کند | DW | 03.09.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یک مقام دولت ژاپن اعلام کرده که این کشور تمایلی به شرکت در ناوگان دریایی تضمین امنیت کشتیرانی در تنگه هرمز ندارد. گفته می‌شود که ژاپن سرگرم بررسی موضوع اعزام نیروی دریایی خود به طور مستقل و با هدف گردآوری اطلاعات است.

ایالات متحده آمریکا مهم‌‌ترین متحد ژاپن به شمار می‌آید. به‌رغم این موضوع، ژاپن تمایلی برای مشارکت در ماموریت بین‌المللی تضمین امنیت کشتیرانی در آب‌های خلیج فارس به رهبری آمریکا ندارد.

روزنامه یادشده روز سه‌شنبه به نقل از یکی از مسئولان ارشد دولت ژاپن این خبر را رسانه‌ای کرده است. گفته می‌شود که علت عدم تمایل ژاپن به مشارکت در این ماموریت بین‌المللی، مناسبات اقتصادی شرکت‌های ژاپنی با ایران بوده است. این روزنامه نوشته است که دولت این کشور در حال حاضر سرگرم بررسی موضوع اعزام مستقل نیروی دریایی خود به تنگه هرمز و باب‌المندب است. باب‌المندب نیز که بین یمن، جیبوتی و اریتره واقع است، برای حمل و نقل دریایی از اهمیت زیادی برخوردار است.

یوشیدا سوگا، سخنگوی دولت ژاپن گفته است: «این که دولت ژاپن چه گامی را برای تضمین امنیت تردد کشتی‌های ژاپنی در خاورمیانه موثر تشخیص دهد، منوط به توجه به مسائل از زوایای گوناگونی همچون ثبات عرضه نفت، مناسبات ژاپن با آمریکا و همچنین مناسبات این کشور با ایران است.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بریتانیا در حال بررسی اعزام پهپاد به تنگه هرمز استبنا به اعلام رسانه‌های بریتانیا، لندن اعزام پهپاد به منطقه خلیح برای حفظ امنیت کشتی‌های خود در تنگه هرمز را بررسی می‌کند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رئیس فدراسیون جهانی جودو: سعید ملایی می‌تواند با پرچم دیگری در مسابقات المپیک ژاپن شرکت کندرئیس فدراسیون جهانی جودو اعلام کرد که سعید ملایی، جودوکار ایرانی که پس از مسابقات جهانی ژاپن به ایران بازنگشت، می‌تواند در المپیک زیر پرچم دیگری به جز ایران در المپیک ژاپن شرکت کند. به گزارش خبرگزار
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آغاز فصل شکار جنجالی دلفین‌ها در ژاپندر ژاپن و در شهر تایجی شکار سالانه جنجالی و بحث‌برانگیز دلفین‌ها در سواحل این منطقه آغاز شده است. در این شکار، دلفین‌ها به سمت یک خلیج کوچک رانده شده و در آنجا برخی از این حیوانات در آب‌های کم عمق سلاخی می‌شوند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

تیم ملی بسکتبال مردان ترکیه در نخستین بازی رقابت‌های قهرمانی جهان ژاپن را شکست دادتیم_ملی_بسکتبال_مردان_ترکیه در نخستین بازی رقابت‌های قهرمانی_جهان ژاپن را شکست داد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

حوثی‌ها از کشته شدن دهها نفر در حمله نیروهای ائتلاف به زندانی در یمن خبر دادندشبه نظامیان شیعه حوثی از کشته شدن ۶۰ زندانی در جریان حملات هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان به یک بازداشتگاه در جنوب غرب شهر ذمار در یمن خبر داده‌اند. صلیب سرخ جهانی ضمن ابراز نگرانی نیروی امدادی به این منطقه اعزام کرده. ایران هم این حمله را محکوم کرده است .
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

مانور دریایی ایران در منطقه ۲۰ درصد حاکمیت ایران در خزر | DW | 01.09.2019مانور دریایی ارتش ایران صبح روز یکشنبه دهم شهریور (اول سپتامبر) آغاز شد. در این رزمایش انواع یگان‌های سطحی و پروازی نیروی دریایی اعم از ناوشکن‌ها، ناو موشک‌انداز، هواپیمای بال ثابت و بالگرد و همچنین تفنگداران و تکاوران نیروی دریایی ارتش شرکت کرده‌اند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »