ژاپن، کره جنوبی را از فهرست شرکای تجاری مورد اعتمادش خارج کرد

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 29 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تصمیم ژاپن مبنی بر خارج کردن کره جنوبی از فهرست شرکای تجاری مورد اعتمادش باعث عمیق‌ترشدن تنش بین دو کشور شده است. این تصمیم ژاپن یک ماه پس از آن صورت گرفته که این کشور قوانین مربوط به صادرات مواد مهم برای تولید کنندگان فناوری کره جنوبی را سخت‌تر کرد.

Getty Imagesمعترضان در کره جنوبی پلاکاردهایی با مضمون"نه آبه" در اعتراض به تصمیم ژاپن در دست دارند

تصمیم ژاپن مبنی بر خارج کردن کره جنوبی از فهرست شرکای تجاری مورد اعتمادش باعث عمیق‌ترشدن تنش بین دو کشور شده است. این تصمیم ژاپن یک ماه پس از آن صورت گرفته که این کشور قوانین مربوط به صادرات مواد مهم برای تولید کنندگان فناوری کره جنوبی را سخت‌تر کرد.کره جنوبی اولین کشوری است که از این فهرست خارج ‌می‌شود. در این فهرست ۲۷ کشوراز جمله آلمان، بریتانیا و آمریکا حضور دارند.حزب حاکم کره جنوبی این اقدام ژاپن را اعلان جنگ اقتصادی خواند.

به گفته خبرنگار بی‌بی‌سی افزایش تنش‌ها که ریشه تاریخی دارد، تهدیدی برای توافق‌های امنیتی و خطوط تولید فناوری جهانی است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Shit😐 ژاپن دیگه نه😑

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پمپئو: از کشورهای آسیای جنوبی شرقی نخواسته‌ایم جانب یک کشور را بگیرندمایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، گفت آمریکا هرگز از کشورهای آسیای جنوب شرقی نخواسته است که در اختلاف میان ایالات متحده و چین جانب یک طرف را بگیرند. \r\n به گزارش رویترز، پمپئو که به تایلند سفر کرده آقای پمپئو به دلیل شراکت در ارسال ویبراتور و آلت تناسلی مصنوعی به کشور اریتره،توسط این کشور تحریم شد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کره شمالی: سامانه جدید راکت‌انداز را با موفقیت آزمایش کردیمکره شمالی گفته است سامانه جدید راکت‌انداز هدایت‌شونده با موفقیت آزمایش شده و به قابلیت‌های نظامی این کشور می‌افزاید و توانایی هدف قرار دادن کره جنوبی را دارد. مقام‌های آمریکا آزمایش‌های موشکی اخیر کره شمالی را 'با اهمیت' نخوانده‌اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

بریتانیا، فرانسه و آلمان از کره شمالی خواستند تا مذاکرات «معنادار» با آمریکا را از سر بگیردروز پنج‌شنبه همچنین جان بولتون اعلام کرد که پرتاب دو موشک کوتاه برد، تعهد کیم جونگ اون به دونالد ترامپ در موضوع موشکهای بالستیک قاره پیما را نقض نکرده است و به این ترتیب آمریکا همچنان امیدوار به آغاز دوبارۀ گفتگوها میان دو کشور است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سی‌ان‌ان به نقل از مقام آمریکایی: موشک‌های آزمایش شده کره‌شمالی تهدیدی برای آمریکا نیستندیک مقام آمریکایی گفته است که موشک‌های اخیرا شلیک شده از سوی کره شمالی، تهدیدی برای ایالات متحده نیستند. شبکه سی‌ان‌ان به نقل از یک مقام آمریکایی - بدون ذکر نام - ضمن تایید پرتاب دو موشک از سوی کره‌ نه تهدید نیستن کره شمالی برای خنده موشک آزمایش کرده باشه ، با تهدید ، بی تهدید ، دمش گرم.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

باز هم آزمایش موشکی توسط کره شمالی/ ترامپ: این آزمایش‌ بسیار 'استاندارد' بود!دونالد ترامپ سومین آزمایش موشکی کره شمالی در روزهای اخیر را کوتاه برد و 'بسیار استاندارد' دانست و گفت، این آزمایش بر تمایل او برای مذاکره با کره شمالی تاثیری نمی‌گذارد. AkhbarFori از قدرت موشکی واتمی کره شمالی میترسه میگه بسیار هم استاندارد بود 😂😂😂😂 اوسکول 🤣 زورش نمیرسه وگرنه جور دیگه ای حرف میزد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سومین شلیک آزمایشی کره‌شمالی ظرف ۸ روزتحلیل‌گران این پرتاب‌های آزمایشی را واکنش پیونگ یانگ به مانور نظامی ارزیابی کرده‌اند که قرار است کره‌جنوبی و آمریکا به طور مشترک در آب‌های شبه جزیره کره برگزار کنند. کره‌شمالی بارها این مانورهای نظامی را 'تمرینی برای براندازی نظام' خود خوانده و خواستار توقف دائمی آنها شده است. ‌
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »