ژاپن, فوکوشیما, انرژی هسته ای, سونامی, زلزله ژاپن

ژاپن, فوکوشیما

ژاپنی‌ها ۱۰ سال بعد از فاجعه فوکوشیما با مناطق آسیب‌دیده چه کردند؟ تصاویر ماهواره‌ای روایت می‌کنند

یکی از تاثیرگذارترین تصاویر ماهواره‌ای از ایشینوماکی، منطقه‌ای که بیشترین خسارت را در زلزله و سونامی دید گرفته شده است.

12/03/2021 03:50:00 ب.ظ

ژاپن ی‌ها ۱۰ سال بعد از فاجعه فوکوشیما با مناطق آسیب‌دیده چه کردند؟ تصاویر ماهواره‌ای روایت می‌کنند تصاویر را در وب‌سایت یورونیوز ببینید🔽

یکی از تاثیرگذارترین تصاویر ماهواره‌ای از ایشینوماکی، منطقه‌ای که بیشترین خسارت را در زلزله و سونامی دید گرفته شده است.

شهروندان و مقامات ژاپن روز پنجشنبه در دهمین سالگرد وقوع زلزله و سونامی سال ۲۰۱۱ که منجر به تخریب نیروگاه اتمی فوکوشیما شد، یاد قربانیان این فاجعه را گرامی داشتند.تصاویر ماهواره ای منتشر شده از مناطقی که ده سال پیش بر اثر زلزله و سونامی آسیب دیدند امکان مقایسه وضعیت کنونی را با شرایط ۱۰ سال پیش این مناطق فراهم کرده است. یکی از تاثیرگذارترین تصاویر ماهواره ای از ایشینوماکی، منطقه ای که بیشترین خسارت را در زلزله و سونامی دید گرفته شده است.

شهادت سرباز دهه هشتادی با ضربات چاقوی یک شرور + عکس- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim جلال ستاری، نویسنده و اسطوره‌شناس ایرانی درگذشت | DW | 31.07.2021 طرح صیانت از فضای مجازی 'باعث مهاجرت نخبگان می‌شود' | DW | 31.07.2021

حدود ۵۰ هزار واحد مسکونی در ایشینوماکی تخریب شد. تخمین زده می شود که ۳۱۰۰ نفر در این شهر جان خود را از دست دادند. پس از ده سال بار دیگر واحدهای مسکونی و صنعتی در منطقه ساحلی ایشینوماکی (سمت راست) ساخته شده است. قایق ها نیز در کنار بندر مشاهده می شوند.

برای مقایسه تصاویر ۱۰ سال پیش با آخرین تصاویر ماهواره ای خط عمودی سفید رنگ را به سمت چپ یا راست بکشید.دهمین سالگرد سونامی ژاپن؛ مقایسه تصاویر ۱۰ سال پیش ایشینوماکی با وضعیت کنونیبا این حال در برخی مناطق ایشینوماکی ساخت و ساز ادامه دارد و واحدهای مسکونی هنوز به طور کامل بازسازی نشده اند. headtopics.com

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندیددر دومین تصاویر ماهواره ای برای مقایسه وضعیت ده سال پیش ایشینوماکی با شرایط کنونی از تصویری استفاده شده که در روز ۱۹ مارس سال ۲۰۱۱ یعنی تقریبا یک هفته پس از زلزله و سونامی به ثبت رسید. تصویر ماهواره ای دیگر در روز هشتم آوریل سال ۲۰۲۰ گرفته شده است.

دهمین سالگرد سونامی ژاپن؛ مقایسه تصاویر ۱۰ سال پیش سندای با وضعیت کنونیفرودگاه شهر سندای ۱۰ سال پیش به دنبال ورود موج های سونامی خسارت دید. با این حال پروازهای داخلی پس از چند هفته از سر گرفته شد. این فرودگاه با گذشت ۱۰ سال از وقوع زمین لرزه و سونامی به طور کامل بازسازی شده است.

بندر سندای نیز با ورود امواج سونامی در روز ۱۱ مارس سال ۲۰۱۱ به طور کامل تخریب شد. با این حال تصویر جدیدی که روز ۱۱ اوت سال ۲۰۲۰ گرفته شده است از بازسازی کامل بندر حکایت دارد.دهمین سالگرد سونامی ژاپن؛ مقایسه تصاویر ۱۰ سال پیش ناتوری با وضعیت کنونیشهر ناتوری در استان میاگی هم در جریان سونامی سال ۲۰۱۱ آسیب زیادی دید. مقامات ژاپن در آن زمان تخمین شمار دقیق قربانیان را غیرممکن دانستند. ناتوری اکنون حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت دارد. در روز ۱۴ مارس سال ۲۰۱۱ هنوز بسیاری از بخش های شهر زیر آب بود. این در حالی است که اکنون شهر بازسازی شده است.

آسیب وارده به نیروگاه اتمی فوکوشیما در روز ۱۲ مارس در ظاهر مشخص نبود. در تصویر ماهواره ای ثبت شده در روز ۲۸ فوریه سال جاری این نیروگاه ظاهری کاملا عادی دارد هر چند خطر اصلی ناشی از حادثه سال ۲۰۱۱ در این نیروگاه امواج نامرئی رادیواکتیو است. ادامه مطلب: euronews فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

تصاویر ماهواره‌ای از یک 'پایگاه موشکی جدید' در هرمزگان | DW | 06.05.2021بنا بر گزارشی که 'مؤسسه بین‌المللی مطالعات استراتژیک' در لندن سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت (۴ مه) با استناد به تصاویر ماهواره‌ای منتشر کرده‌، ایران احتمالا پایگاه موشکی جدیدی در استان هرمزگان تأسیس کرده است. الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبر إيران ايران طهران Iran Iranian IRAN .

انتشار تصاویر ماهواره‌ای از عملیاتی شدن یک سایت موشکی در ایران

تصاویر پهپادی از حرکت چرخشی گله‌ای از گوزن‌های شمالی در روسیهدر این تصاویر گله‌ای از گوزن‌های شمالی در شمال غربی روسیه در حال حرکت دَوَرانی که می‌توان آن را به نوعی «رقص دسته جمعی» تشبیه کرد دیده می‌شوند.

تصاویر ماهواره‌ای احداث سکوهای موشکی جدید در جنوب ایران را فاش کردتصاویر ماهواره‌ای جدید نشان می‌دهد ایران در حال ساخت سکوهای جدید موشک‌های بالستیک در منطقه کوهستانی مردم غذا ندارند ولی تروریست های شیعه دنبال تروریست بازی آشوبگری هستند

تصاویر ماهواره‌ای ۷ جایگاه پرتاب موشک در هرمزگان را افشا کردند