ژاپنی‌ها ۱۰ سال بعد از فاجعه فوکوشیما با مناطق آسیب‌دیده چه کردند؟ تصاویر ماهواره‌ای روایت می‌کنند

12/03/2021 03:50:00 ب.ظ

یکی از تاثیرگذارترین تصاویر ماهواره‌ای از ایشینوماکی، منطقه‌ای که بیشترین خسارت را در زلزله و سونامی دید گرفته شده است.

ژاپن, فوکوشیما

ژاپن ی‌ها ۱۰ سال بعد از فاجعه فوکوشیما با مناطق آسیب‌دیده چه کردند؟ تصاویر ماهواره‌ای روایت می‌کنند تصاویر را در وب‌سایت یورونیوز ببینید🔽

یکی از تاثیرگذارترین تصاویر ماهواره‌ای از ایشینوماکی، منطقه‌ای که بیشترین خسارت را در زلزله و سونامی دید گرفته شده است.

شهروندان و مقامات ژاپن روز پنجشنبه در دهمین سالگرد وقوع زلزله و سونامی سال ۲۰۱۱ که منجر به تخریب نیروگاه اتمی فوکوشیما شد، یاد قربانیان این فاجعه را گرامی داشتند.تصاویر ماهواره ای منتشر شده از مناطقی که ده سال پیش بر اثر زلزله و سونامی آسیب دیدند امکان مقایسه وضعیت کنونی را با شرایط ۱۰ سال پیش این مناطق فراهم کرده است. یکی از تاثیرگذارترین تصاویر ماهواره ای از ایشینوماکی، منطقه ای که بیشترین خسارت را در زلزله و سونامی دید گرفته شده است.

حدود ۵۰ هزار واحد مسکونی در ایشینوماکی تخریب شد. تخمین زده می شود که ۳۱۰۰ نفر در این شهر جان خود را از دست دادند. پس از ده سال بار دیگر واحدهای مسکونی و صنعتی در منطقه ساحلی ایشینوماکی (سمت راست) ساخته شده است. قایق ها نیز در کنار بندر مشاهده می شوند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

پوتین: مردم در مناطق دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپروژیا یک انتخاب روشن انجام دادند- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

تصاویر ماهواره‌ای از یک 'پایگاه موشکی جدید' در هرمزگان | DW | 06.05.2021بنا بر گزارشی که 'مؤسسه بین‌المللی مطالعات استراتژیک' در لندن سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت (۴ مه) با استناد به تصاویر ماهواره‌ای منتشر کرده‌، ایران احتمالا پایگاه موشکی جدیدی در استان هرمزگان تأسیس کرده است. الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبر إيران ايران طهران Iran Iranian IRAN .

انتشار تصاویر ماهواره‌ای از عملیاتی شدن یک سایت موشکی در ایران

تصاویر پهپادی از حرکت چرخشی گله‌ای از گوزن‌های شمالی در روسیهدر این تصاویر گله‌ای از گوزن‌های شمالی در شمال غربی روسیه در حال حرکت دَوَرانی که می‌توان آن را به نوعی «رقص دسته جمعی» تشبیه کرد دیده می‌شوند.

تصاویر ماهواره‌ای احداث سکوهای موشکی جدید در جنوب ایران را فاش کردتصاویر ماهواره‌ای جدید نشان می‌دهد ایران در حال ساخت سکوهای جدید موشک‌های بالستیک در منطقه کوهستانی مردم غذا ندارند ولی تروریست های شیعه دنبال تروریست بازی آشوبگری هستند

تصاویر ماهواره‌ای ۷ جایگاه پرتاب موشک در هرمزگان را افشا کردند

Aa شهروندان و مقامات ژاپن روز پنجشنبه در دهمین سالگرد وقوع زلزله و سونامی سال ۲۰۱۱ که منجر به تخریب نیروگاه اتمی فوکوشیما شد، یاد قربانیان این فاجعه را گرامی داشتند.موسسه آی‌‌آی‌اس‌اس با بررسی تصاویر ماهواره‌ای از تأسیس مجموعه جدید پایگاه موشکی در جنوب ایران خبر داد بنا بر گزارشی که"مؤسسه بین‌المللی مطالعات استراتژیک" در لندن سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت (۴ مه) با استناد به تصاویر ماهواره‌ای منتشر کرده‌، ایران احتمالا پایگاه موشکی جدیدی در استان هرمزگان تأسیس کرده است.استان‌وایر- فاکس نیوز روز چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹  از دستیابی به تصاویر ماهواره‌ای خبر داد که نشان می‌دهد، سایت زیرزمینی موشکی در«خورگو» استان هرمزگان، پس از ساخت جایگاه‌های جدید پرتاب موشک، تقریبا عملیاتی شده است.به روز شده در: ۳۱/۰۳/۲۰۲۱ تصاویری که با پهپاد در شمال غربی روسیه به ثبت رسیده است گله ای از گوزن های شمالی را در حال حرکت دَوَرانی نشان می دهد.

تصاویر ماهواره ای منتشر شده از مناطقی که ده سال پیش بر اثر زلزله و سونامی آسیب دیدند امکان مقایسه وضعیت کنونی را با شرایط ۱۰ سال پیش این مناطق فراهم کرده است. یکی از تاثیرگذارترین تصاویر ماهواره ای از ایشینوماکی، منطقه ای که بیشترین خسارت را در زلزله و سونامی دید گرفته شده است. حاجی‌آباد یکی از شهرستان‌های شمالی استان هرمزگان است که اطراف آن را کوه احاطه کرده است. حدود ۵۰ هزار واحد مسکونی در ایشینوماکی تخریب شد. «ایتی بار لوی»، یک تحلیلگر ارشد اینتل لب در گفتگو با فاکس نیوز گفته است که با در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی و همچنین توپوگرافی، در صورت عملیاتی شدن کامل این تاسیسات، «خنثی کردن آنها با روش‌های معمول کار آسانی نخواهد بود. تخمین زده می شود که ۳۱۰۰ نفر در این شهر جان خود را از دست دادند. این اطلاعات بنا بر این گزارش با استناد به تصاویر ماهواره‌ای به دست آمده که حکایت از تغییراتی دارد که در تأسیسات زیرزمینی در نزدیکی حاجی‌آباد ایجاد شده و از پدیدار شدن چند سازه دایره‌ای بزرگ  بین سال‌های ۲۰۱۷ تا تا ۲۰۱۹ در این منطقه خبر می‌دهد. پس از ده سال بار دیگر واحدهای مسکونی و صنعتی در منطقه ساحلی ایشینوماکی (سمت راست) ساخته شده است..

قایق ها نیز در کنار بندر مشاهده می شوند. این گزارش می‌افزاید، اگر چه ایران در سال‌های اخیر چندین مجتمع زیرزمینی خود (که گاه از آنها به عنوان شهرهای موشکی یاد شده) را معرفی کرده است اما نشانی از مجموعه حاجی‌آباد در میان آنها نیست. برنامه توسعه موشک‌های بالستیک جمهوری اسلامی همواره از سوی آمریکا و کشورهای غربی  یکی از «عوامل بی ثبات کننده منطقه»  دانسته و خواستار مذاکره برای اعمال محدودیت‌هایی بر این برنامه بوده‌اند. برای مقایسه تصاویر ۱۰ سال پیش با آخرین تصاویر ماهواره ای خط عمودی سفید رنگ را به سمت چپ یا راست بکشید. دهمین سالگرد سونامی ژاپن؛ مقایسه تصاویر ۱۰ سال پیش ایشینوماکی با وضعیت کنونی با این حال در برخی مناطق ایشینوماکی ساخت و ساز ادامه دارد و واحدهای مسکونی هنوز به طور کامل بازسازی نشده اند. این گزارش با اشاره به برد موشک‌های خانواده فاتح می‌نویسد، این محدودیت برد به معنای این است که این موشک‌ها تنها می‌توانند بخشی از امارات متحده عربی و عمان از نقطه حاجی‌آباد را پوشش دهند. به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید در دومین تصاویر ماهواره ای برای مقایسه وضعیت ده سال پیش ایشینوماکی با شرایط کنونی از تصویری استفاده شده که در روز ۱۹ مارس سال ۲۰۱۱ یعنی تقریبا یک هفته پس از زلزله و سونامی به ثبت رسید. تصویر ماهواره ای دیگر در روز هشتم آوریل سال ۲۰۲۰ گرفته شده است. در این گزارش با اشاره به مختصات جغرافیایی استقرار این تأسیسات نوشته شده که جهت آنها به سمت جنوب غربی است.

دهمین سالگرد سونامی ژاپن؛ مقایسه تصاویر ۱۰ سال پیش سندای با وضعیت کنونی فرودگاه شهر سندای ۱۰ سال پیش به دنبال ورود موج های سونامی خسارت دید. با این حال پروازهای داخلی پس از چند هفته از سر گرفته شد. انتشار این گزارش‌ها همزمان با مذاکرات بر سر لغو تحریم‌ها به ازای بازگشت به برجام حالا می‌تواند توجه جهان را بار دیگر به سوی فعالیت موشکی ایران جلب کند. این فرودگاه با گذشت ۱۰ سال از وقوع زمین لرزه و سونامی به طور کامل بازسازی شده است. بندر سندای نیز با ورود امواج سونامی در روز ۱۱ مارس سال ۲۰۱۱ به طور کامل تخریب شد. به گزارش خبرگزاری فارس، حسین دهقان، وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در مراسم افتتاح این خط تولید گفت: «سامانه صیاد ۳ با برد عملیاتی حدود ۱۲۰ کیلومتر و ارتفاع پروازی ۲۷ کیلومتر، در مقابل تهدیدات هوایی در برد متوسط و بلند طراحی شده است. با این حال تصویر جدیدی که روز ۱۱ اوت سال ۲۰۲۰ گرفته شده است از بازسازی کامل بندر حکایت دارد.

دهمین سالگرد سونامی ژاپن؛ مقایسه تصاویر ۱۰ سال پیش ناتوری با وضعیت کنونی شهر ناتوری در استان میاگی هم در جریان سونامی سال ۲۰۱۱ آسیب زیادی دید. شماری از کشورهای غربی و منطقه‌، توسعه و آزمایش برخی از این موشک‌ها را با برنامه اتمی ایران با هدف دستیابی به سلاح هسته‌ای مرتبط می‌دانند. مقامات ژاپن در آن زمان تخمین شمار دقیق قربانیان را غیرممکن دانستند. ناتوری اکنون حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت دارد. ایران می‌گوید فعالیت‌های موشکی‌اش جنبه دفاعی دارد و متوجه هیچ کشوری نیست. در روز ۱۴ مارس سال ۲۰۱۱ هنوز بسیاری از بخش های شهر زیر آب بود. این در حالی است که اکنون شهر بازسازی شده است.» تصاویر ادعایی ایران درباره افتتاح خط تولید انبوه موشک پدافندی در هفته‌های اخیر رسانه‌های ایران خبر دادند که نیروی هوافضای سپاه پاسداران"مقر فرماندهی و مراکز تجمع و پشتیبانی تروریست‌های تکفیری در دیرالزور سوریه را مورد حمله موشکی" قرار داده و"عاملان جنایت تروریستی در تهران را مجازات کرده است".

آسیب وارده به نیروگاه اتمی فوکوشیما در روز ۱۲ مارس در ظاهر مشخص نبود. در تصویر ماهواره ای ثبت شده در روز ۲۸ فوریه سال جاری این نیروگاه ظاهری کاملا عادی دارد هر چند خطر اصلی ناشی از حادثه سال ۲۰۱۱ در این نیروگاه امواج نامرئی رادیواکتیو است. هاآرتص مدعی شد که از مجموع"۷ موشک" ایران، تنها ۲ موشک به اهداف مورد نظر اصابت کرده‌اند. هم‌رسانی این مطلب: .