ژاپن در آستانه انتخابات پارلمانی؛ هژمونی سنت «مردانه» و ناامیدی جوانان از آینده

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 18 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ژاپن در آستانه انتخابات پارلمانی؛ هژمونی سنت «مردانه» و ناامیدی جوانان از آینده این گزارش را بخوانید 🔽

به این ترتیب وضعیت ژاپن با ایالات متحده در موضوع مشارکت در انتخابات کاملا در تضاد است. چراکه در آمریکا بر اساس داده‌های رسمی، جوانان ۱۸ تا ۲۴ ساله ۵۱ درصد از رای دهندگان انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ میلادی را تشکیل می‌دادند.عدم تمایل جوانان ژاپن به شرکت در انتخابات دلایل متعددی دارد. از جمله اینکه میانگین سنی داوطلبان مرد و زن در این انتخابات ۵۴ سال است و بیش از یک سوم از این تعداد نیز ۶۰ سال و بالاتر دارند؛ تعداد انگشت شماری نامزد بالای ۸۰ نیز دیده می‌شود.

در مباحث انتخاباتی حقوق زنان مد نظر نیست و موضوعاتی همچون برابری جنسیتی، حمایت از خانواده‌های جوان، کمبود شدید نیروی کار و سیستم ناکارآمد مهاجرت نیز به ندرت در دستور کار قرار می‌گیرند. حزب «لیبرال دموکرات» ژاپن که نماینده متنفذترین نیروی سیاسی این کشور است، در شش دهه گذشته به استثنای یک دوره کوتاه، همواره قدرت را در دست داشته است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تصاویری از اولین روز حیات یک بچه کرگدن در یکی از باغ‌وحش‌های هلندمسئولان باغ‌وحش آرنهم نام این بچه کرگدن را «استارک» گذاشته‌اند. او چهاردهمین کرگدنی است که از سال ۱۹۷۷ میلادی تاکنون در آرنهم به دنیا می‌آید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بیانیه انجمن دفاع از مطبوعات در سالگرد زندانی شدن رییس و نایب رییس انجمن
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

گزارش توییتری وزیر امور خارجه از نشست دوم همسایگان افغانستان در تهرانوزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به برگزاری دومین نشست وزیران امور خارجه کشورهای همسایه افغانستان + روسیه در تهران گفت: پیام این کنفرانس روشن است؛ صلح تنها از دولت فراگیر و احترام به خواست مردم افغانستان برمی‌آید.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

انتقاد نمایندگان مجلس از «جاسوسی در وزارت نفت» و تسلط یک کشور بر زیرساخت‌ «حیاتی» ایرانانتقاد نمایندگان مجلس از «جاسوسی در وزارت نفت» و تسلط یک کشور بر زیرساخت‌ «حیاتی» ایران او وضعیت امنیت اطلاعات کشور را «نگران‌کننده» توصیف کرد و گفت: «اینترنت را رها کنید و به امنیت کشور برسید.» ⬇️ بیشتر بخوانید: ساختار ایران از نظر امنیتی به درخت خشکی میماند که تنه‌اش را موریانه خورده
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

صدها تن از هواداران جولیان آسانژ در لندن تظاهرات کردنددادگاه جولیان آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس روز چهارشنبه در حالی برگزار شد که تعدادی از هواداران افشاگر استرالیایی در حمایت از او در مقابل دادگاه تجمع کردند و خواستار آزادی و لغو هر گونه حکم استرداد آقای آسانژ به ایالات متحده شدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بوکسور ایرانی بعد از حضور در مسابقات جهانی به آلمان پناهنده شدبوکسور ایرانی که در مسابقات ایتالیا به دیدار پایانی راه یافته بود، می‌گوید به دلیل اینکه مسئولان فدراسیون حق و حقوق او را پرداخت نکرده‌اند تصمیم گرفته است به آلمان پناهنده شود. لاشیه مثل اون یکیا🍆 عالی همه از دست آخوند های جنایتکار ایران را ترک میکنند 🦋🦋🦋🦋
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »