ژان پل بلموندو، هنرپیشه سرشناس سینمای موج نوی فرانسه درگذشت

15/06/1400 06:03 ب.ظ

ژان پل بلموند، چهره برجسته سینمای فرانسه و بازیگر «موج نو» امروز دوشنبه، ششم سپتامبر در سن ۸۸ سالگی درگذشت بیشتر بخوانید🔽

ژان پل بلموند، چهره برجسته سینمای فرانسه و بازیگر «موج نو» امروز دوشنبه، ششم سپتامبر در سن ۸۸ سالگی درگذشت. ژان پل بلموند، چهره برجسته سینمای فرانسه و بازیگر «موج نو» امروز دوشنبه ششم سپتامبر در سن ۸۸ سالگی درگذشت. وکیل ژان پل بلموندو در گفتگو با خبرگزاری فرانسه مرگ این ستاره سینما و هنرپیشه برجسته فرانسوی را تایید کرد.

بلموندو که برای اولین بار به عنوان بخشی از جنبش سینمای موج نو فرانسه با فیلم هایی مانند «از نفس افتاده» ساخته ژان لوک گدار به شهرت رسید، با بازی در ۸۰ فیلم در نقش‌های مختلف، از جمله کمدی و هیجان انگیز به چهره‌ای مطرح در سینِما تبدیل شد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید بلموندو در برابر دوربین کارگردان‌های بزرگ دیگری مانند کلود للوش، ویتوریو دسیکا، هنری ورنویل، فیلیپ دو بروکا و فرانسوا تروفو هم بازی کرده است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

ملی‌پوش سابق فرانسه پس از ۳۹ سال زندگی در کما درگذشت - BBC News فارسیژان‌پی‌یر آدامز، بازیکن سابق فوتبال فرانسه که ۳۹ سال گذشته را در حالت کما گذرانده بود در ۷۳ سالگی درگذشت. آقای آدامز مارس ۱۹۸۲ برای جراحی زانو راهی بیمارستان شد و به دلیل اشتباه در تزریق داروی بیهوشی دیگر هوشیار نشد.

آنجلینا جولی از وضعیت دختران و زنان در افغانستان ابراز نگرانی کردهنرپیشه زن آمریکایی در این خصوص تصریح کرد که فکر نمی‌کند دولت آینده افغانستان بتواند به سادگی زمان را به عقب برگرداند تا همه چیز به وضعیت بیست سال گذشته برگردد. لشکر جهل و سیاهی طالبان دشمن زنان است احیانا از وضعیت زنان در آمریکا با نرخ تجاوز زیر ۱۰ ثانیه و از فرانسه با نرخ خشونت خانگی فوق العاده نگرانی خاصی ندارد!؟ سلبرتی ها ابزار دست شبکه های رسانه ای استکبار! خیلی فشار اومد بهش که از وضعیت یمن ناراحت نیست ؟

پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت آیت‌الله حاج سید محمدسعید حکیمحضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی درگذشت آیت‌الله حاج سید محمدسعید حکیم از مراجع تقلید در نجف اشرف را تسلیت گفتند.

روسای جمهور فرانسه و ایران تلفنی گفت‌وگو کردندروسای جمهور ایران و فرانسه در خصوص گسترش همکاری‌های دوجانبه و منطقه‌ای توافق کردند. - خبرگزاری آناتولی

ویدئو؛ یک بلژیکی در فستیوال اروپایی مدل مو در فرانسه اول شدمولت، مدل مویی است که در دهه هشتاد میلادی بسیار معمول بود و هنوز هم طرفدارانی دارد. در این مدل، موهای جلو و اطراف سر کوتاه و موهای پشت بسیار بلند است.

رگبار و رعد و برق در ۵ استان/خیزش گرد و خاک در ۱۰ استانرگبار و رعد و برق در ۵ استان خیزش گرد و خاک در ۱۰ استان سازمان هواشناسی وقوع رگبار و رعد و برق در پنج استان، خیزش گرد و خاک در ۱۰ استان و افزایش ارتفاع موج تا ۳ متر در دریای خزر را پیش‌بینی کرده است. جمهوری شیطانی ایران ۴۳ سال پیش پا به عرصه حکومت ایران گذاشت آنقدر قدم هاتون نجس نحس خدا کرده که هر جا قدم بگذارید در جهان منطقه ایران آنجا نابود بی آب خشک سال سیل زلزله طوفان سونامی ویروس های خطرناک ووو قبرستان ها بیمارستان ها زندان ها فقر آباد می شود خدای عالم فرمود : هر چه گناه زیاد شود مرگ ها جوانمرگ ها زیاد می شود و خدای عالم برف و باران های رحمت اش و برکت زندگی از پول خوراک ووو همه را نابود می کند معنی فرمان هشدار خدا چیست : یعنی همان رژیم ایران پا به عرصه حکومت ایران گذاشت آنقدر در گناه غرق شده که این گناه هم مرگ ها تولید می شه و هم هر چه درآمد باشد کم است و هر چه از زمین برداشت شود طمع ندارد و انسان ها رباط می شن و گناه زیاد شود جهان هم سریع تر به نابودی می رود

Aa

ژان پل بلموند، چهره برجسته سینمای فرانسه و بازیگر «موج نو» امروز دوشنبه ششم سپتامبر در سن ۸۸ سالگی درگذشت.

وکیل ژان پل بلموندو در گفتگو با خبرگزاری فرانسه مرگ این ستاره سینما و هنرپیشه برجسته فرانسوی را تایید کرد.

بلموندو که برای اولین بار به عنوان بخشی از جنبش سینمای موج نو فرانسه با فیلم هایی مانند «از نفس افتاده» ساخته ژان لوک گدار به شهرت رسید، با بازی در ۸۰ فیلم در نقش‌های مختلف، از جمله کمدی و هیجان انگیز به چهره‌ای مطرح در سینِما تبدیل شد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

بلموندو در برابر دوربین کارگردان‌های بزرگ دیگری مانند کلود للوش، ویتوریو دسیکا، هنری ورنویل، فیلیپ دو بروکا و فرانسوا تروفو هم بازی کرده است.

هم‌رسانی این مطلب: