ژان پل گوتیه؛ هفتاد سالگی بچه تخس دنیای مد | DW | 23.04.2022

03/02/1401 09:45:00 ب.ظ

پدرش حسابدار و مادرش کارمند اداره بود. گرچه از طریق مادربزرگش با زیبایی و مد آشنا شد، اما ستاره دنیای مد فرانسه که به 'بچه تخس' شهرت دارد، آموزشی در این زمینه ندیده‌ بود. هفتاد سالگی ژان پل گوتیه به روایت تصویر:

پدرش حسابدار و مادرش کارمند اداره بود. گرچه از طریق مادربزرگش با زیبایی و مد آشنا شد، اما ستاره دنیای مد فرانسه که به 'بچه تخس' شهرت دارد، آموزشی در این زمینه ندیده‌ بود. هفتاد سالگی ژان پل گوتیه به روایت تصویر: ورود"بچه تخس" به"دنیای زیبایی" از طریق مادربزرگ گوتیه خودآموخته است و هیچ تحصیلات آکادمیک در عرصه طراحی مد و یا آموزش خیاطی ندیده است.

اولین کلکسیون پس از شش سال دستیاری سبک خاص، ظرافت‌، بازی با رنگ و فرم و شیطنت‌هایش در عرصه طراحی باعث شد تا گوتیه به‌سرعت به عنوان"بچه تخس" (Enfant Terrible) دنیای مد شناخته شود.

عطرهای مردانه و زنانه گوتیه فروش شرکت گوتیه در سال ۱۹۹۸ به ۱۲ میلیون و ۹۰۰ هزار یورو رسید. یک سال بعد کمپانی فرانسوی"ارمس" (Hermes) که تولیدکننده کالاهای لوکس است ۳۵ درصد شرکت او را به مبلغ ۱۵۰ میلیون فرانک (۲۳ میلیون دلار) خریداری کرد. او همچنین بین سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۰"مدیریت نوآوری" این کمپانی را برعهده داشت.

عنصر"شوک" برای نخستین بار در تاریخ فستیوال فیلم کن، گوتیه در سال ۲۰۱۲ به عنوان داور در هیئت داوران فستیوال بین‌المللی فیلم کن در فرانسه برگزیده شد. این اولین بار در تاریخ سینما بود که یک طراح مد به عنوان داور در یک فستیوال فیلم برگزیده می‌شد. (عکس از مراسم فرش قرمز فستیوال) headtopics.com

خداحافظی با"اوت کوتور" ژان پل گوتیه در ۲۴ آوریل سال ۱۹۵۲ در"آرکویی" (Arcueil) واقع در پنج‌ کیلومتری جنوب پاریس متولد شد. پدرش حسابدار و مادرش کارمند اداره بود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

دانشمندان پرونده بیماری را که ۵۰۵ روز به کرونا مبتلا بود بررسی می‌کننددانشمندان پرونده بیماری را که ۵۰۵ روز به کرونا مبتلا بود بررسی می‌کنند از آنجا که همه افراد تست کرونا نمی‌دهند و یا مانند این فرد مرتب این تست را انجام نمی‌دهند نمی‌توان گفت که او دارای طولانی‌ترین مدت ابتلا به کووید-۱۹ بوده است. ⬇️ بیشتر بخوانید: 🌄 روز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (خار چشم آل یهود و آل سعود ) به فرمان بنیان گذار انقلاب اسلامی گرامی باد... 👤 🇮🇷‌طاهــا شیرازے الاصل 🇮🇷به کانال توییترـمقاومت بپیوندید:

روسیه تلفات انسانی رزمناو غرق شده را اعلام کرد | DW | 23.04.2022یک هفته پس از غرق شدن رزمناو مسکووا، وزارت دفاع روسیه کشته شدن یک نفر را تایید کرد و از مفقود شدن۲۷ خدمه دیگر خبر داد. هنوز اما مشخص نیست علت امر آتش‌سوزی انبار مهمات بوده یا اصابت موشک نپتون اوکراین. StopHazaraGenocide ممکنه دلیل دیگری هم داشته باشه!

انجمن‌های عجیب و غریب در آلمان | DW | 23.04.2022آلمانی‌ها با تأسیس بیش از ۶۳۰ هزار انجمن رسمی که ۳۶ میلیون نفر در آنها عضویت دارند، مقام اول را در جهان دارا هستند. برخی از این انجمن‌ها اما بسیار عجیب و غریب هستند. در این گزارش تصویری دست‌چینی از آن‌ها را می‌بینید: خوشی زده زیر دلشون کسخل بازی در میارن جالب نبود جالب نبود حرفی برای گفتن نداشت

تیراندازی به خودروی فرمانده تیپ ۱۱۰ سپاه در سیستان و بلوچستان | DW | 23.04.2022در حمله به خودروی حسین الماسی فرمانده تیپ ۱۱۰ سلمان فارسی استان سیستان و بلوچستان محافظ او کشته شد. جزییات امر روشن نیست ولی رسانه‌های داخلی حمله را 'تروریستی' دانسته و حال فرمانده ارشد سپاه را 'مساعد' گزارش کرده‌اند. خداوندا روح محافظ محمود آبسالان را قرين رحمت خودت قرار بده إلهي آمين 🤲

از پهپاد بیرقدار ترکیه چه می‌دانیم | DW | 23.04.2022استفاده از پهپاد 'بیرقدار تی‌بی ۲' ترکیه در جنگ اوکراین بحث‌برانگیر شده‌ است. پهپاد ارزان‌قیمتی که چندان جدی گرفته نمی‌شد، حال ضربات سنگینی به ارتش روسیه وارد کرده است. فکرمی کنید توهمتونه که با محاسبات کوانتومی میتونین حق منو بخورین و دور بزنین منو، همتون، میلیاردهانفراینو بدونن جای ضرباتش که منجر به سقوط اسد شد رو نشان بدید ارتش روسیه پیشکش خیلی مسخره است . ترکیه اسلحه بر علیه روسیه میفروشد . ولی میگوید کشور بی طرف است و میزبان دو کشور در گیر جنگ میشود برای میانجیگری 😲😁😅

AFC به پرسش فدراسیون فوتبال ایران جواب نداده است | DW | 23.04.2022کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) نامه فدراسیون فوتبال ایران در باره رفع تعلیق کمیته صدور مجوز حرفه‌ای این نهاد را، بدون پاسخ گذاشته است.