چین: در صورت درخواست هنگ‌کنگ، نظم برقرار می‌کنیم

24/07/2019 02:10:00 ب.ظ

چین: در صورت درخواست هنگ‌کنگ، نظم برقرار می‌کنیم

چین: در صورت درخواست هنگ‌کنگ، نظم برقرار می‌کنیم

چین گفته است در صورتی که دولت محلی هنگ‌کنگ درخواست کند، حق دارد نظم را به این سرزمین بازگرداند. سخنگوی وزارت دفاع چین در پکن گفت طبق قانون حق مداخله، هنگ‌کنگ می‌تواند از ارتش چین درخواست کمک کند.

طی حدود دو ماه اخیر، معترضان هنگ‌کنگی به لایحه استرداد مجرمان به چین اعتراض کردند که در پی اعتراض‌ها، دولت محلی آن را پس گرفت. کری لم، رئیس اجرایی هنگ‌‌کنگ با شرکت در یک نشست خبری گفت که این لایحه"مرده است" و افزود که اقدامات دولت در مورد آن"ناکامی محض" بوده است.

اما اعتراضات ادامه یافت و اکنون جنبه‌های مختلف دموکراسی‌خواهی را در بر می‌گیرد. معترضان از نفوذ بیشتر چین نگرانند.یک‌شنبه شب (۲۲ ژوئیه) شماری با پیراهن سفید که گمان می‌رود"اوباش" باشند، به طرفداران دموکراسی و عابران در ناحیه"یون‌ لانگ" حمله کردند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

آنانی که حادثه تین آنمن را به فراموشی سپردند و در خصوص اشغال تبت و ترکستان شرقی مماشات کردند،امروز شاهد آمادگی چین برای سرکوب دموکراسی هنگ کنگ هستند و فردا چین جهان را زیر پایش له خواهد کرد.زمان بیداری رو به اتمام هست و جهان برای مقابله با تهدید چینی،امروز باید متحد باشد. جمهوری اسلامی کجاست تا از حقوق مسلمانان چینی و مردم هنگ کنگ دفاع کند؟به چین و روسیه که رسید همه فراموش شدند

پنج تن بر اثر نشت گاز در چین جان باختندپنج تن از شهروندان چین به به علت مسمومیت ناشی از نشت گاز در یک شرکت بیوشیمی جان خود را از دست دادند. - خبرگزاری آناتولی

حقایق و آمارهایی از صنعت توریسم در چیندرآمد سالانه چین از صنعت توریسم، از سال 2016، حدود سه تریلیون و 94 میلیارد یوان بوده که نسبت به سال قبل از آن 15.2 درصد افزایش پیدا کرده است. این صنعت 2.1 درصد از تولید ناخالص ملی را تشکیل داده و باعث ایجاد 22 و نیم میلیون شغل شده است. اگر شغل‌های باواسطه را هم از سال 2015 در نظر بگیریم، تاثیر توریسم بر ایجاد شغل در چین بسیار بیشتر از این خواهد بود و به حدود 65 میلیون شغل خواهد رسید.

استرالیا برای کاهش نفوذ چین در اقیانوس آرام واحد جدید نظامی تاسیس می کندوزیر دفاع استرالیا تاکید کرده است که این نیرو در زمینه های گوناگون از جمله عملیات امنیتی، یاری رسانی بشردوستانه، امدادرسانی در صورت وقوع فجایع و سوانح طبیعی و نیز عملیات پاسبانی صلح قابل استفاده خواهد بود. خودتون آویزون کسی دیگه هستین ! بعد میخوان با چین در بیوفتین ؟!

چه غلطا مکه کمونیست چین کس زیاد میگه

نخست‌وزیر پیشین چین معروف به 'قصاب پکن' درگذشتلی پنگ نخست‌وزیر پیشین چین که طی اعتراضات تیان‌آن‌من ۱۹۸۹ اعلام حکومت نظامی کرد، در سن ۹۰ سالگی درگذشت. آقای لی روز دوشنبه غروب در پکن به‌دلیل بیماری درگذشت. او طی دهه‌های ۸۰ و ۹۰ در موقعیت‌های بالای حکومتی بود. پس کجاست این دنیای دار مکافات؟ تاریخ مردانی را که ایستاده مردند را فراموش نخواهد کرد. غوووودا رحمتش کنه😔

فلج کردن کودکان در پاکستان برای تکدی‌گری در ایران

پلیس هنگ‌کنگ شورای قانونگذاری را از معترضان پس گرفت طی حدود دو ماه اخیر، معترضان هنگ‌کنگی به لایحه استرداد مجرمان به چین اعتراض کردند که در پی اعتراض‌ها، دولت محلی آن را پس گرفت.پنج تن از شهروندان چین به به علت مسمومیت ناشی از نشت گاز در یک شرکت بیوشیمی جان خود را از دست دادند.درصد از تولید ناخالص ملی را تشکیل داده و باعث ایجاد 22 و نیم  میلیون شغل شده است.Aa استرالیا در راستای تسریع بخشیدن به طرح های خود برای کاهش نفوذ چین در اقیانوس آرام در نظر دارد یک واحد جدید نظامی تاسیس و در منطقه مستقر کند.

کری لم، رئیس اجرایی هنگ‌‌کنگ با شرکت در یک نشست خبری گفت که این لایحه"مرده است" و افزود که اقدامات دولت در مورد آن"ناکامی محض" بوده است. اما اعتراضات ادامه یافت و اکنون جنبه‌های مختلف دموکراسی‌خواهی را در بر می‌گیرد.  براساس این گزارش، قربانیان حادثه مذکور از نظافتچی‌ها بوده اند. معترضان از نفوذ بیشتر چین نگرانند.       به همین دلیل، این کشور یکی از مقاصد مهم گردشگری برای کشورهایی مثل تایلند، ژاپن، کره جنوبی، مالدیو، روسیه و انگلستان است. یک‌شنبه شب (۲۲ ژوئیه) شماری با پیراهن سفید که گمان می‌رود"اوباش" باشند، به طرفداران دموکراسی و عابران در ناحیه"یون‌ لانگ" حمله کردند.. ویدئویی که در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد، نشان می‌داد ده‌ها نفر با چوب و میله‌های فلزی در ایستگاه به مردم حمله‌ور شدند. وزیر دفاع استرالیا در تازه ترین سخنان خود تاکید کرده است که کانبرا همچنین در نظر دارد برای تقویت روابط خود با کشورهای منطقه به ارتقاء ارتباطات و تبادلات نظامی در این منطقه اقدام کند.

در اثر این حمله، ۴۵ نفر مجروح شده و حال یک نفر وخیم اعلام شده است. در همان سال، تعداد گردشگرانی که در استان گوانگ‌دونگ اقامت داشتند به 34 میلیون و 500 هزار نفر رسید که این آمار از دیگر مناطق و استان‌ها بیشتر بود. مشخص نیست چه کسی این حمله را سازمان‌دهی کرده است اما برخی قانون‌گذاران به واکنش دیرهنگام پلیس اعتراض کردند. از سال ۱۹۹۷ و هنگامی که بریتانیا پس از بیش از ۱۵۰ سال حمکرانی هنگ‌کنگ را به چین واگذار کرد، هنگ کنگ براساس سیاست"یک کشور، دو سیستم" اداره می‌شود؛ سیستمی که براساس آن چین موافقت کرد تا این منطقه به صورت نیمه خودمختار اداره شود. بر این اساس،"منطقه ویژه اداری هنگ‌کنگ" از آزادی‌های سیاسی و استقلال قضایی خاصی برخوردار است که ساکنان سرزمین اصلی چین از آنها محروم هستند.   اروپا مقصد محبوب مسافران جوان چینی برای سفرهای اعیانی است و حدود 61 درصد از گردشگران چینی به اروپا می‌روند. موضوعات مرتبط .