چین: آمریکا بدون پیش‌شرط به برجام بازگردد و تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

چین: آمریکا بدون پیش‌شرط به برجام بازگردد و تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند ایران نیز باید به زودی پایبندی به تعهدات هسته ای اش را از سر بگیرد

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، صفحه توییتر سخنگویی وزارت امور خارجه چین، ویدیویی از کنفرانس مطبوعاتی امروز وانگ وانبین سخنگوی وزارت خارجه این کشور منتشر کرد. او در بخشی از این کنفرانس درباره برجام گفت: آمریکا باید بدون پیش شرط به توافق هسته ای بازگردد و در عین حال تمام تحریم ها علیه ایران و افراد و نهادهای طرف سوم را لغو کند. او ادامه داد: چین رایزنی های مرتبط در این باره را به طرف های برجام پیشنهاد می کند تا به یک اتفاق نظر برسیم. ممکن است برگزاری یک نشست درباره آغاز روند بازگشت آمریکا به توافق را بررسی کنیم.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سال ۲۰۱۸ با ناقص تلقی کردن توافق هستهای از آن خارج شده و تحریم های متعددی بر ایران اعمال کرد. ایران در این توافق که با کشورهای چین، روسیه، آمریکا، انگلیس، آلمان و فرانسه انجام شد، متعهد شده بود که در ازای لغو تحریمهای اعمال شده بر ایران و به روز کرد برخی پروژههای هسته ای از جانب کشورهای دارای فناوری هسته‌ای، برخی فعالیت هستهایاش را محدود کند.

ایران یک سال پس از خروج آمریکا از توافق هستهای و با وجود تعلل کشورهای اروپایی عضو برجام در عمل به تعهداتشان نسبت به ارائه راهکارهایی برای کاهش تاثیر تحریم ها و عادی سازی روابط تجاری با ایران، اعلام کرد که در پنج گام معین تعهدات داوطلبانه اش در توافق هسته ای را کاهش می دهد اما مقامات ایران گفته اند، به محض عملی شدن تعهدات کشورهای عضو برجام، این اقدامات انجام شده به حالت قبل باز خواهند گشت.

دولت جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا گفته است تصمیم دارد «در صورت بازگشت ایران به پایبندی کامل به تعهداتش» به توافق هسته ای بازگردد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

ارباب اصلی گفت 'باید' برادرا دیگه شلوغ نکنید برگردین تو غار.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمریکا چین را به دلیل خرید نفت ایران تهدید به تحریم‌های شدید کرداختلاف در بسیاری از پرونده‌های امنیتی، اقتصادی، حقوق بشر و مسئله تعامل با پرونده هسته‌ای ایران، یه درصد فکر کن چین هم ترسید امریکا دیگه کلاهش پشم نداره
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

روسیه و چین از آمریکا خواستند بدون قید و شرط به توافق هسته‌ای ایران برگرددبَرَکَ الله
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کیسینجر: آمریکا با ورود به منازعه با چین خود را به مخاطره می‌اندازدهنری کیسینجر، دیپلمات کهنه‌کار آمریکایی گفت که ایالات متحده برای تضمین ثبات جهانی باید با چین در وقتی کسینجر اینجوری بگه پس حتما راه های بهتری برای تسلیم کمونیست ها وجود دارد! راه های اقتصادی... ترامپ... کیسینجر هم پاچه خوار چین شد..هنری مگه تو نمردی .که هنوز نفس میکشی بوی تعفن.. مگر ایشون نبودن با همراهی نیکسون چین رو بیدار کردن
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

پمپئو شبه‌نظامیان وابسته به ایران را به حمله به سفارت آمریکا در بغداد متهم کرددر واکنش به حملات راکتی شامگاه یکشنبه 20 دسامبر 2020 به سفارت ایالات متحده آمریکا در بغداد، مایک
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

عراق: به ایران درباره واکنش آمریکا نسبت به حمله به سفارتش هشدار دادیمفواد حسین، وزیر امور خارجه عراق، روز دوشنبه 18 ژانویه در مصاحبه‌ای اختصاصی با تلویزیون الحدث، گفت که آخرشم چشمشون کور شد !!! همتی و آخوندها دارند دلار میخرند تا تو قیمت بالا بفروشن.البته دلار را از خود بانک مرکزی با کد ملی کارتن خوابها میخرند و وقتی باز دلار را بالا بردند .به خود بانک مرکزی میفروشند و از جیب مردم دزدی میکنند.الان که دلار ۲۱هزار تومان است.تو بازار معروفه .به اینکه همتی خریدار شد. 😁😁😁😁😁 جمهوری اسلامی.تو شاخص سهام ۶۰۰ هزار خریدند.و دلار را کردند ۳۵ هزار تومان.ملت فقیر و طمعکار را خر کردند و تو شاخص ۲میلیون.به ملت احمق فروختند و آمدند بیرون.الان شاخص با دلار ۲۱تومان شده ۱میلیون تومان.جهانگیری و روحانی و آخوندی و خامنه و اراذل به ریش ملت میخندند.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »