چین: نگرانی‌ کشورهای خلیج از برنامه هسته‌ای ایران «عادلانه و منطقی» است

23/10/1400 05:00:00 ق.ظ

چین: نگرانی کشورهای خلیج از برنامه هسته‌ای ایران «عادلانه و منطقی» است

پس از سفر وزیر امور خارجه پادشاهی عربی سعودی و جمعی دیگر از وزرای خارجه کشورهای خلیج به پکن، وزارت امور خارجه چین اعلام کرد که نگرانی‌های کشورهای خلیج به گزارش خبرگزاری «رویترز»، سه‌شنبه 11 ژانویه، در حالی که مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای 2015 موسوم به «برجام» در وین در جریان است، وزرای امور خارجه کشورهای خلیج، ایران و ترکیه طی هفته جاری به‌طور جداگانه برای رایزنی به چین می‌روند.

Advertisement وزرای امور خارجه سعودی، کویت، عمان، بحرین، و دبیرکل شورای همکاری خلیج بین روزهای دوشنبه تا جمعه به چین سفر می‌کنند. قرار است وزیر امور خارجه ترکیه روز چهارشنبه و وزیر امور خارجه ایران روز جمعه به این کشور سفر کنند.

از زمان خروج ایالات متحده از توافق هسته‌ای با ایران در سال 2018، چین به عنوان تنها ناجی اقتصاد بحرانی این کشور تبدیل شده است. وانگ ونبین، سخنگوی وزارت امور خارجه چین سه‌شنبه طی یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: «چین و ایران قاطعانه از یکدیگر در موضوعات اساسی حمایت می‌کنند». headtopics.com

قابل توجه پاچه خارانی که دوست و دشمن را نمیشناسند

خلیج_فارس

خلیج مکزیک منظورتونه؟؟

وانگ یی، وزیر امور خارجه چین در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه با همتایان سعودی و بحرینی خود دیدار و درباره مذاکرات هسته‌ای ایران با آنها تبادل نظر کرد. کشورهای خلیج همیشه نسبت به جاه‌طلبی‌های هسته‌ای رژیم ایران، برنامه موشکی تهاجمی و فعالیت‌ خصمانه نیروهای نیابتی منطقه‌ای آن ابراز نگرانی کرده‌اند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

باز هم سگهای آل_سعود و مزخرف گویی آخه شما گاو_شیرده احمق رو چه به این حرفها... حکام خودفروخته کشورکهای حاشیه خلیج‌فارس همگی محکوم به نابودیست... ایران بزرگ ناجی مردم مسلمان منطقه و قلمرو تمدنی خود بوده و خواهد بود...