چین حدود 8500 مسجد و مکان دینی متعلق به ترک‌های اویغور را نابود کرده است

05/07/1399 12:18:00 ق.ظ

25.09.

2020 نیویورک/ اسلام دوغرو/ خبرگزاری آناتولی به گزارش روزنامه «نیویورک تایمز» به نقل از گزارش موسسه سیاست راهبردی استرالیا (ASPI) دولت چین از سال 2017 تا کنون حدود 8500 مسجد و زیارتگاه متعلق به ترک‌های اویغور در منطقه خودمختار سینجان را نابود کرده است.

در این گزارش آمده است: دولت چین در سال‌های اخیر بسیاری از مساجد، زیارتگاهها و بقاع مبارکه مسلمانان را تعطیل یا تخریب کرده است. محمودجان عبدالرحیم، یک دانشجوی ساکن استرالیا می‌گوید: فرهنگ‌مان نابود می‌شود، انگار اعضای خانواده‌ام را از دست می‌دهم.

گفتنی است بیش از یک میلیون مسلمان اویغور به اتهام «افراط‌ گرایی دینی» در اردوگاه‌های بازپروری اجباری دولت چین در منطقه خودمختار ترکستان شرقی (سین‌کیانگ) بازداشت شده‌اند. دولت چین درخواست‌ نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد، حقوق بشر و سازمان ملل متحد برای سفر به منطقه و بررسی شرایط مسلمانان اویغور از نزدیک را همواره رد کرده است. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

فعال حقوق بشر اویغور: علیه اویغورها در چین نسل‌کشی رخ داده است

حجم صادرات سال گذشته ترکیه به حدود 180.8 میلیارد دلار رسید

سازمان ملل: سالانه حدود 1.6 تریلیون دلار پولشویی می‌شوددبی بزرگترین مرکز پولشویی در جهان است

کرونا در روسیه؛ حدود یک میلیون و 130 هزار مبتلا

پلیس ویتنام کارگاه بازیافت و فروش «کاندوم مصرف‌شده» را پلمب کردتلویزیون دولتی ویتنام گزارش کرده است که پلیس این کشور یک کارگاه بازیافت و فروش کاندوم مصرف شده را کشف و پلمب کرده است. 🤢🤢🤢🤢 عجب پست فطرتهایی در جهان امروز پیدا می شوند! بنیان این کثافتکاریها رو چین گذاشته

وزیر خارجه فرانسه: راهکار دو 'کشوری' جایگزین ندارد/طرح الحاق باید به طور کامل تعلیق شودوزیر خارجه فرانسه: راهکار دو کشوری برای حل مسأله فلسطین جایگزین ندارد طرح الحاق زمین‌های کرانه باختری به اسرائیل باید به طور کامل تعلیق شود