چین از هند خواست نیروهایش را از منطقه مرزی مورد مناقشه خارج کند - BBC News فارسی

15/06/1399 12:35:00 ب.ظ

چین از هند خواست نیروهایش را از منطقه مرزی مورد مناقشه خارج کند

چین از هند درخواست کرده 'فورا' نیروهایش را از منطقه‌ای در امتداد مرز هیمالیا که ادعای مالکیت آن را دارد، خارج کند. وی فنگه، وزیر دفاع چین به همتای هندی خود گفته که این کشور مسئول کامل تنش‌های مرزی جاری بین دو کشور است. چین و هند ۳۴۴۰ کیلومتر مرز مشترک دارند چین از هند درخواست کرده "فورا" نیروهایش را از منطقه‌ای در...

چین و هند ۳۴۴۰ کیلومتر مرز مشترک دارند چین از هند درخواست کرده "فورا" نیروهایش را از منطقه‌ای در امتداد مرز هیمالیا که ادعای مالکیت آن را دارد، خارج کند. وی فنگه، وزیر دفاع چین به همتای هندی خود گفته که این کشور مسئول کامل تنش‌های مرزی جاری بین دو کشور است.

وزیر دفاع چین گفته:" یک وجب از خاک چین قابل از دست دادن نیست. ارتش چین از عزم، توانایی و اعتماد به نفس بالایی برای محافظت از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی کشور برخوردار است." هر دو کشور پس از درگیری‌های ماه ژوئن هزاران نیرو به منطقه لداخ در ناحیه مرزی اعزام کردند. در این درگیری‌ها، ۲۰ سرباز هندی در جنگ تن به تن کشته شدند. شمارتلفات سربازان چینی در این درگیری ها هم نامعلوم است.

منطقه لداخ در کوه‌های هیمالیا در شمال ایالت جامو و کشمیر هند واقع است.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

تحولات ایران؛ سازمان ملل: سرکوب معترضان ایرانی می‌تواند مصداق جنایت علیه بشریت باشد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران در روز دوشنبه ۲۰مارس (۲۹ اسفند) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

سم زنبور عسل بعضی از سلول‌های سرطانی پستان را 'از بین می‌برد' - BBC News فارسیدانشمندان استرالیایی می‌گویند در شرایط آزمایشگاهی سم زنبور عسل، سلول‌های مهاجم سرطان پستان را از بین می‌برد. آنها این سم و ترکیب موجود در آن به نام ملیتین را، برای دو نوع سرطان پستان که درمانشان سخت است به کار گرفتند. این یافته 'مهیج' توصیف شده است ولی دانشمندان هشدار می‌دهند که به پژوهش‌های بیشتری نیاز است.

گارد ساحلی ترکیه 179 پناهجوی رانده شده از آبهای یونان را از خطر مرگ نجات داد

اعتراف پنتاگون: چین بزرگترین نیروی دریایی جهان را در اختیار داردپنتاگون با انتشار گزارشی ضمن تشریح جزئیات جنبه‌های مختلف قدرت نظامی پکن،‌ به برتری نیروی دریایی چین از حیث شمار کشتی‌های جنگی اعتراف کرد.

تراکتور جام قهرمانی حذفی را از استقلال ربود

آمریکا 5 شرکت دیگر را به دلیل حمایت از ایران تحریم کردآمریكا پنج شركت دیگر را به دلیل خرید نفت از ایران و همكاری در زمینه نفت وارد لیست تحریم‌ها كرد. - خبرگزاری آناتولی

وزیر خارجه آمریکا: آزادی برخی از زندانیان سیاسی بحران سیاسی در ونزوئلا را رفع نمی‌کندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.