چین ادعای آزمایش یک موشک مافوق صوت با قابلیت هسته‌ای را رد کرد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

چین ادعای آزمایش یک موشک مافوق صوت با قابلیت هسته‌ای را رد کرد جزئیات بیشتر🔽

بر اساس اطلاعات این منابع، این موشک قبل از حرکت به سمت هدف خود، یک بار در فضا به دور کره زمین چرخیده است. به گفته دو تن از این منابع، توانایی چین در انجام چنین آزمایش پیشرفته‌ حتی برای دستگاه اطلاعاتی آمریکا غافلگیر کننده بوده است.

با این وجود وزارت خارجه چین روز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «آنچه آزمایش شد موشک نبود، یک وسیله نقلیه فضایی بود.»ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین نیز با «روتین» خواندن انجام چنین آزمایش‌هایی افزود که زمان انجام آن در ماه ژوئیه بوده است و نه ماه اوت. او اعلام کرد که چین این وسیله نقلیه فضایی را آزمایش کرده تا بداند آیا قابل استفاده مجدد هست یا خیر؛ تا به این ترتیب از روشی ارزان‌تر و راحت‌تر برای سفر مسالمت‌آمیز انسان‌ها به فضا و بازگشت آنها به کره زمین استفاده کند.

روز دوشنبه لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا در جریان یک کنفرانس خبری گفت که ایالات متحده از نزدیک شاهد توسعه فعالیت‌های تسلیحاتی چین است اما از اظهارنظر در مورد گزارش اخیر فایننشال تایمز خودداری کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رزمایش دریایی مشترک روسیه و چین در دریای ژاپناین رزمایش دریایی مشترک در حالی برگزار می‌شود که روز جمعه تنشی میان یک کشتی دریایی روس و آمریکایی پدید آمده بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

خشم چین از عبور کشتی‌های جنگی آمریکایی و کانادایی از تنگه تایوانارتش چین می‌گوید عبور ناوشکن‌های آمریکایی و کانادایی از تنگه تایوان، ثبات و آرامش این منطقه را به خطر می‌اندازد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کشتی‌های ایرانی می‌توانند وارد بنادر چین شوند؟در حالیکه اظهارات مختلفی درباره برقرار نبودن مبادلات تجاری دریایی ایران و چین و عدم اجازه به کشتی‌های ایرانی برای ورود به بنادر این کشور مطرح شده است، مدیرکل بندری سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد که تجارت دریایی دو کشور برقرار است و مشکل خاصی در این زمینه نداریم. بالاخره قبولتون کردن؟ با چه شروطی؟؟ چقدر امتیاز دادین؟ آب توبه رو سر ناوگان ریختین که دوباره قاچاق نکنن؟ مستعمره چین شدیم !؟ هرچه حسین دهباشی بگوید برعکسش درسته چرا خبرنگار را به زحمت انداختید
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بورل: به از سرگیری گفت‌وگوها با ایران خوشبین هستمبورل: *به از سرگیری گفت‌وگوها با ایران خوشبین هستم *امیدواریم بزودی نشستی در این راستا در بروکسل برگزار شود *امور پرونده ایران درحال بهبودی است 😂🤣
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ارسین تاتار: تاریخ‌مان را هرگز فراموش نخواهیم کردرئیس‌جمهور جمهوری ترک قبرس شمالی اعلام کرد تاریخ‌مان را هرگز فراموش نخواهیم کرد، گذشته‌مان را همیشه به یاد خواهیم آورد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »