چین ادعای آزمایش یک موشک مافوق صوت با قابلیت هسته‌ای را رد کرد

26/07/1400 05:15:00 ب.ظ

چین ادعای آزمایش یک موشک مافوق صوت با قابلیت هسته‌ای را رد کرد جزئیات بیشتر🔽

ایالات متحده آمریکا, موشک

چین ادعای آزمایش یک موشک مافوق صوت با قابلیت هسته‌ای را رد کرد جزئیات بیشتر🔽

رد این ادعا از سوی پکن در حالی است که فایننشال تایمز به نقل از پنج منبع اعلام کرده بود که چین در ماه اوت اقدام به چنین آزمایشی کرده است.

با این وجود وزارت خارجه چین روز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «آنچه آزمایش شد موشک نبود، یک وسیله نقلیه فضایی بود.»پوتین: نیروی دریایی روسیه به سلاح هسته‌ای مافوق‌صوت مجهز می‌شودژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین نیز با «روتین» خواندن انجام چنین آزمایش‌هایی افزود که زمان انجام آن در ماه ژوئیه بوده است و نه ماه اوت.

او اعلام کرد که چین این وسیله نقلیه فضایی را آزمایش کرده تا بداند آیا قابل استفاده مجدد هست یا خیر؛ تا به این ترتیب از روشی ارزان‌تر و راحت‌تر برای سفر مسالمت‌آمیز انسان‌ها به فضا و بازگشت آنها به کره زمین استفاده کند.روز دوشنبه لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا در جریان یک کنفرانس خبری گفت که ایالات متحده از نزدیک شاهد توسعه فعالیت‌های تسلیحاتی چین است اما از اظهارنظر در مورد گزارش اخیر فایننشال تایمز خودداری کرد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

رزمایش دریایی مشترک روسیه و چین در دریای ژاپناین رزمایش دریایی مشترک در حالی برگزار می‌شود که روز جمعه تنشی میان یک کشتی دریایی روس و آمریکایی پدید آمده بود.

خشم چین از عبور کشتی‌های جنگی آمریکایی و کانادایی از تنگه تایوانارتش چین می‌گوید عبور ناوشکن‌های آمریکایی و کانادایی از تنگه تایوان، ثبات و آرامش این منطقه را به خطر می‌اندازد.

کشتی‌های ایرانی می‌توانند وارد بنادر چین شوند؟در حالیکه اظهارات مختلفی درباره برقرار نبودن مبادلات تجاری دریایی ایران و چین و عدم اجازه به کشتی‌های ایرانی برای ورود به بنادر این کشور مطرح شده است، مدیرکل بندری سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد که تجارت دریایی دو کشور برقرار است و مشکل خاصی در این زمینه نداریم. بالاخره قبولتون کردن؟ با چه شروطی؟؟ چقدر امتیاز دادین؟ آب توبه رو سر ناوگان ریختین که دوباره قاچاق نکنن؟ مستعمره چین شدیم !؟ هرچه حسین دهباشی بگوید برعکسش درسته چرا خبرنگار را به زحمت انداختید

بورل: به از سرگیری گفت‌وگوها با ایران خوشبین هستمبورل: *به از سرگیری گفت‌وگوها با ایران خوشبین هستم *امیدواریم بزودی نشستی در این راستا در بروکسل برگزار شود *امور پرونده ایران درحال بهبودی است 😂🤣

ارسین تاتار: تاریخ‌مان را هرگز فراموش نخواهیم کردرئیس‌جمهور جمهوری ترک قبرس شمالی اعلام کرد تاریخ‌مان را هرگز فراموش نخواهیم کرد، گذشته‌مان را همیشه به یاد خواهیم آورد. - خبرگزاری آناتولی

بر اساس اطلاعات این منابع، این موشک قبل از حرکت به سمت هدف خود، یک بار در فضا به دور کره زمین چرخیده است.به روز شده در: ۱۶/۱۰/۲۰۲۱ با وجود تنش‌های ایجاد شده بین کشتی‌های آمریکا و روسیه، رزمایش دریایی مشترک چین و روسیه در دریای ژاپن ادامه دارد.Aa ارتش چین روز یکشنبه، ایالات متحده و کانادا را به دلیل عبور کشتی‌های جنگی خود در تنگه تایوان محکوم و این کشورها را متهم کرد که صلح و ثبات منطقه را تهدید می‌کنند.به گزارش ایسنا، اخیرا برخی اظهارات در فضای مجازی درباره اینکه خطوط منظم کشتیرانی خارجی یا همان لاینرهای خارجی (حتی شرکت‌های چینی) در ایران فعالیت نمی‌کنند مطرح شده بود و بعضی فعالان رسانه‌ای اینگونه واکنش نشان داده بودند که کشتی‌های چینی وارد ایران نمی‌شوند و این کشور اجازه ورود کشتی‌های ایرانی را به بنادرش را هم نمی‌دهد.

به گفته دو تن از این منابع، توانایی چین در انجام چنین آزمایش پیشرفته‌ حتی برای دستگاه اطلاعاتی آمریکا غافلگیر کننده بوده است. با این وجود وزارت خارجه چین روز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «آنچه آزمایش شد موشک نبود، یک وسیله نقلیه فضایی بود. این در حالیست که فرماندهی هند و اقیانوس آرام ایالات متحده بیانیه روسیه را نادرست خوانده بود.» پوتین: نیروی دریایی روسیه به سلاح هسته‌ای مافوق‌صوت مجهز می‌شود ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین نیز با «روتین» خواندن انجام چنین آزمایش‌هایی افزود که زمان انجام آن در ماه ژوئیه بوده است و نه ماه اوت. اتفاقی که همواره نارضایتی تایوان را به همراه داشته است. او اعلام کرد که چین این وسیله نقلیه فضایی را آزمایش کرده تا بداند آیا قابل استفاده مجدد هست یا خیر؛ تا به این ترتیب از روشی ارزان‌تر و راحت‌تر برای سفر مسالمت‌آمیز انسان‌ها به فضا و بازگشت آنها به کره زمین استفاده کند.. روز دوشنبه لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا در جریان یک کنفرانس خبری گفت که ایالات متحده از نزدیک شاهد توسعه فعالیت‌های تسلیحاتی چین است اما از اظهارنظر در مورد گزارش اخیر فایننشال تایمز خودداری کرد. تحریم هستند و تنها بندر چابهار مستثنی از تحریم‌ها شده است.

هم‌رسانی این مطلب: . وزارت دفاع تایوان روز یکشنبه اعلام کرد که سه هواپیمای چینی از جمله دو جنگنده جی-۱۶ و یک هواپیمای ضد زیردریایی در منطقه پدافندی این جزیره پرواز کردند.