چین تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه ایران را محکوم کرد | DW | 15.01.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

هم‌زمان با اعلام آغاز تواقفنامه همکاری ۲۵ ساله میان چین و ایران، چین باردیگر با تحریم‌های آمریکا علیه ایران مخالفت کرد. وزیر خارجه چین در دیدار با امیرعبداللهیان، مسئولیت مشکلات جاری ایران را متوجه ایالات متحده کرد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش رویترز وانگ یی، وزیر خارجه چین در ملاقات با حسین امیرعبداللهیان، همتای ایرانی خود از تلاش‌ها برای احیای توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ حمایت کرد و مسئولیت اصلی مشکلات جاری با ایران را بر عهده آمریکا و خروج یکجانبه این کشور از برجام دانست.

خلاصه‌ای از دیدار این دو روز شنبه ۲۵ دی (۱۵ ژانویه) در سایت وزارت خارجه چین منتشر شد. وزیر خارجه چین اوایل این هفته با همتایان خود از چند کشورهای عربی خلیج فارس نیز دیدار داشته و ابراز امیدواری کرده که بتوان سازوکاری برای حل مسائل امنیتی منطقه ایجاد کرد. در گزارش وزارت خارجه چین آمده است که این توافق باعث تعمیق همکاری‌های چین و ایران در زمینه‌هایی مانند انرژی، زیرساخت‌ها، کشاورزی، بهداشت و درمان و فرهنگ و همچنین امنیت سایبری و همکاری با سایر کشورها می شود. مقام‌های جمهوری اسلامی تاکنون گزارش شفافی درباره این سند و جزئیات آن به رسانه‌ها و افکار عمومی ایران نداده‌اند.

بسیاری کارشناسان می‌گویند علی‌رغم قرارداد ۲۵ ساله میان ایران و چین، مادام که ایران هدف تحریم‌های آمریکاست، از منافع این طرح برخوردار نخواهد شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

نه غربی نه شرقی زنده باد چناای

دورنمای قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین از دیدگاه مسئولین نظام

بهرحال قرار داد ۲۵ ساله می‌بندی ، یه جوری باید پز بدی 😂

چون او هم کثافت قدرت پرستی هستش ، همچون اراذل اِشغالگر ایرانمان با قصابهای چینی کاری نداریم و مردم چین باید شررشان را بکنند اما قدرتپرستان وطنفروش اِشغالگر مملکت ما مطمئن باشند که تا آزادی ایرانمان نخواهیم گذاشت آب خوردن راحت از گلوی کثیفشان پائین برود.روزگارشان را سیاه می‌کنیم !

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بنت در تماس با پوتین بر اهمیت برخورد جدی با پیشرفت هسته‌ای ایران تاکید کردنفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل، در تماس تلفنی با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، بر اهمیت «برخورد جدی» با پیشرفت‌های حاصله در برنامه هسته‌ای‌ ایران تاکید کـ...ـمادر تو و پوتین و ایتلاف عرب و سنتکام و بنت.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ایران از آغاز مرحله اجرای توافق همکاری‌های راهبردی و جامع ۲۵ ساله با چین خبر دادامیرعبداللهیان در جمع خبرنگاران ضمن انتقاد به عملکرد طرف‌های غربی شرکت کننده در مذاکرات وین و اینکه «هیچ ابتکار عملی ارائه نمی‌دهند»، اعلام کرد که در جریان مذاکرات وین، نماینده چین در کنار نماینده روسیه حامی حقوق هسته‌ای ایران و لغو تحریم‌های وضع شده هستند. بنظر چنین موضوعی موجود است. چقد بیشعور و احمقه کسی که فکر میکنه چین و روسیه حامی منافعش هست 🤦‍♂️
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین از امروز اجرایی شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

گزارش امنیتی دانمارک درباره فعالیت جاسوسی ایران، چین و روسیه | DW | 13.01.2022سازمان اطلاعات و امنیت دانمارک با انتشار گزارشی از افزایش فعالیت‌های جاسوسی جمهوری اسلامی، چین و روسیه خبر داد. سرقت اطلاعات علمی و دسترسی به نتایج تحقیقات دانشگاهی در دانمارک از جمله اهداف این فعالیت‌ها اعلام شده است. دانمارک دیگه چه دانش علمی وتکنالوژی داره که کشور های چون چین وروسیه وایران بیاید نتیجه ی تحقیقاتش بربایدواقعا خنده دارست خبر نگار فارسی مزدور ژرمنها بهتر مغز های جهان را امریکا شکار میکند اگر این دروغ درمورد امریکا میگفتید قابل باور بود اروپا و امریکا اونقدر به آخوندا میدون دادند که آخرش نه فقط مردم ایران که کل جهان از دستشون عاصی شدند. ⁦⁦⁦⁦⁦⁦
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

لاوروف: ایران مشکلات «غیر هسته‌ای» نگران‌کننده‌ای با کشورهای منطقه داردسرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در نشست با خبرنگاران ضمن بیان این که ایران مشکلات دیگری فراتر از پرونده هسته‌ای با کشورهای همسایه خود دارد، گفت که رمز باج جدیده
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

گفت‌وگوی سفرای خلیجی در وین با رابرت مالی درباره برنامه هسته‌ای ایرانسفرای کشورهای عضو شورای همکاری خلیجی در وین طی دیدار با رابرت مالی، نماینده ویژه ایالات متحده آمریکا در امور ایران، نگرانی‌های امنیتی از برنامه هسته‌ای سفرای کشورهای حوزه 'خلیج فارس' درست است. ما رو نقشه جایی بنام کشورهای خلیجی نداریم.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »